Zimné športy

Biatlonisti Arnekleivová a Christiansen vyhrali mix dvojíc v Nórsku

Nedeľňajšie preteky rozbehla najlepšie Arnekleivová, ktorá bola po prvej čistej položke na čele, no po stojke, kde spravila zhodne s Magnussonovou jednu chybu, ju o sekundu predbehla Švédka. ,aktualizované

Brignoneová zvíťazila v super-G v Kvitfjelli, súťaž poznačila hmla

Gutová-Behramiová, ktorá vyhrala sobotný prvý super-G v Kvitfjelli, si tak odniesla z nórskeho strediska dokopy 180 bodov a je blízko k zisku malého krištáľového glóbusu. ,aktualizované

Kläbo a Skistadová triumfovali v šprinte v Lahti

Kläbo v nedeľu dominoval, po víťazstve v kvalifikácii vyhral aj svoju štvrťfinálovú a semifinálovú skupinu. ,aktualizované

Odermatt stráca už iba dve víťazstvá na rekord Stenmarka

Odermatt si podmanil aj americké stredisko a na svoje konto pridal už 12. víťazstvo v "obráku" v sérii.

Nórski skokani na lyžiach suverénne vyhrali súťaž družstiev v Lahti

Nóri triumfovali suverénnym spôsobom s náskokom 25,7 bodu pred Rakúšanmi.

Po 1. kole obrovského slalomu vedie Steen Olsen

Jediný slovenský pretekár Andreas Žampa do druhého kola nepostúpil, keď skončil na 42. mieste a na priebežného lídra stratil 3,33 sekundy. ,aktualizované

„Masák“ v Holmenkollene vyhral Laegreid pred Dollom a Nelinom

Laegreid nadviazal na víťazstvo z piatkových vytrvalostných pretekov.,aktualizované

Kos vyhral v Lahti, Kraft nepostúpil do 2. kola

Líder celkového poradia SP Stefan Kraft z Rakúska prekvapujúco skončil už po prvom kole a nezískal ani bod.

Po 1. kole viedol Odermatt, Andreas Žampa vypadol

Najvýraznejšie na svojich súperov získal v úvodnom kole v druhej časti trate.

Laegreid triumfoval vo vytrvalostných pretekoch, Sklenárik 77.

Laegreid zaznamenal po nevydarených majstrovstvách sveta v českom Novom Meste na Morave, kde obsadil v rovnakej disciplíne 18. miesto, piaty triumf v prebiehajúcej sezóne SP. ,aktualizované

V tímšprinte v Lahti zvíťazili Nóri Golberg a Kläbo

Preteky sa nepočítali do bodovania Svetového pohára.

Triumf Tandrevoldovej, Vittozziová má malý glóbus, 22. Z. Remeňová

Zuzana Remeňová v piatok parádne strieľala a predviedla aj veľmi dobrý beh a dosiahla tak svoje doterajšie maximum v kariére. ,aktualizované

Zjazd žien v Kvitfjelli zrušili, nahradí ho super-G

Vo Val di Fassa sa nekonal pre veľké množstvo snehu ani jeden superobrovský slalom.

Slovenskí biatlonisti v štafete kadetov skončili 13., Slovenky 7.

Mladí Slováci museli na trati 3x7,5 km absolvovať dva trestné okruhy a potrebovali až 15 dobíjaní.,aktualizované

Kuzminová šiesta v šprinte na podujatí Pohára IBU v Obertilliachu

Mužské preteky vyhral Mats Överby s náskokom 39,9 s pred krajanom Sindrem Jordem a aj na ďalších troch miestach skončili nórski pretekári.

Vytrvalostné preteky žien v Holmenkollene preložili na piatok

Zároveň posunuli mužské preteky, ktoré mali odštartovať v piatok o 14.20, na 15.30 h.

Kapustová získala striebro na MS v masáku, vyhrala Kinková

Pre Kapustovú je to druhý cenný kov na šampionáte, druhá bola aj vo vytrvalostných pretekoch.,aktualizované

Bývalý bežec na lyžiach Teichmann sa zúčastní na slávnom Vasovom behu

Vasaloppet je najstarším a najmasovejším podujatím v behu na lyžiach, zároveň je symbolom švédskeho boja za nezávislosť.

Biatlonista Adamov skončil v masáku na 25. mieste, vyhral Kalkenberg

Na štarte sa predstavili štyria Slováci. Adamov minul päť terčov a na víťaza stratil 2:51,8 minúty, ale vďaka jedenástemu najlepšiemu času na trati dokázal skončiť v najlepšej tridsiatke.

Hagara na MS juniorov postúpil do voľných jázd z tretieho miesta

Vo štvrtkovom krátkom programe dostal 17-ročný Slovák od rozhodcov známku 78,02 a má veľkú šancu získať cenný kov. Zároveň je blízko k tomu, aby vylepšil svoje maximum z MSJ. ,aktualizované

Prvý meraný tréning na zjazd v Kvitfjelli zrušili pre zlú viditeľnosť

Na čele celkovej klasifikácie seriálu je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá má k dobru 205 bodov na Mikaelu Shiffrinovú. Američanka sa v Kvitfjelli nepredstaví.

Borguľa obsadil v šprinte juniorov 20. miesto, Badáň skončil 37.

Borguľu stáli lepšie umiestnenie tri trestné kolá, ktoré musel absolvovať po chybách na strelnici. Na štarte sa predstavili aj ďalší traja Slováci. ,aktualizované

Krasokorčuliarka Lengyelová nepostúpila do voľných jázd, skončila 29.

Viac sa darilo Nikole Sitkovej a Oliverovi Kubačákovi v súťaži športových dvojíc. Po krátkom programe figurovali na 13. mieste, od rozhodcov dostali 44,94 bodu.

Parahokejisti SR vo Varese zatiaľ s 2 víťazstvami, čaká ich semifinále

Po základnej časti obsadili Slováci v tabuľke druhé miesto za stopercentným Českom.

Na 20. zimnej deaflympiáde budú aj lyžiari Pristač a Ďuriš

Zimná deaflympiáda sa bude konať od 2. do 12. marca, slovenská výprava odcestuje do Turecka v piatok 1. marca.

Biatlonisti Maťko a Adamov skončili v šprinte na 7,5 km v top 20

Slovensko malo na štarte štyroch reprezentantov, Markus Sklenárik bol 42. (+2:57,9) a Maxim Mejtský obsadil 48. priečku s viac než trojminútovou stratou. V pretekoch štartovalo 115 biatlonistov.,aktualizované

Dvojnásobná medailistka z OH Mowinckelová po sezóne ukončí kariéru

Mowinckelová získala na ZOH 2018 v Pjongčangu striebro v zjazde i obrovskom slalome. Kariéru musela prerušiť po tom, ako si v roku 2019 dvakrát roztrhla predný krížny väz v kolene.

Feller sa priblížil k zisku malého glóbusu za slalom

Feller dosiahol svoje šieste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v kariére, štvrté v prebiehajúcej sezóne. Všetky zaznamenal v slalome.

Kapustová získala striebro vo vytrvalostných pretekoch

Kapustová potvrdila, že vytrvalostné preteky jej vyhovujú, keďže môže ukázať svoju kvalitu na strelnici.,aktualizované

Borguľa vo vytrvalostných pretekoch juniorov obsadil 41. miesto

Sebastián Ilavský skončil na 63. mieste so stratou 8:40,6 min.

Odermatt potvrdil úlohu favorita a má tretí veľký glóbus

Slovák Andreas Žampa mal po príchode do cieľa spoločný najhorší čas so Švédom Williamom Hanssonom, na Odermatta stratil 4,27 sekundy.,aktualizované

Vo Val di Fassa sa nekonal ani druhý super-G žien

Na čele priebežného poradia disciplíny je Lara Gutová-Behramiová (360 b.) s náskokom päť bodov pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou.

Tokárová obsadila 7. miesto na MS junioriek v šortreku v Gdaňsku

Vo štvrťfinálovej jazde na 1500 m dosiahla tretí najrýchlejší čas.

M. Adamov vo vytrvalostných pretekoch kadetov obsadil 16. miesto

Na štarte sa predstavili štyria Slováci.,aktualizované

Shiffrinová by sa mala vrátiť v Are: Každým dňom sa cítim lepšie

Shiffrinová okrem prebiehajúceho víkendu v talianskom stredisku Val di Fassa vynechá aj rýchlostné disciplíny v nórskom Kvitfjelli (2.-3. marca).

Super-G žien vo Val di Fassa zrušili pre veľké množstvo snehu

Na čele priebežného poradia disciplíny je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (360 b.), no vedie len o päť bodov pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou.

Grotheer a Clarková získali tituly majstra sveta v skeletone

Clarková triumfovala vo veku 19 rokov a stala sa najmladšou majsterkou sveta. V cieli mala náskok 0,22 sekundy pred Kim Meylemansovou z Belgicka.

V tímovej súťaži dvojíc v Oberstdorfe triumfovali Slovinci

Každý zo skokanov absolvoval len dva skoky, čo je o jeden menej ako štandardne.

Biatlonista Doll po sezóne ukončí kariéru: Jednoduché rozhodnutie

Vrcholom kariéry Dolla, ktorý v sobotu oslávi svoje 34. narodeniny, bol zisk zlatej medaily v šprinte na MS v roku 2017.