Streda 1. máj 2024

Zimné športy

Preteky skokanov na lyžiach v poľskej Wisle zrušili pre silný vietor

Už predtým jury niekoľkokrát posunula štart súťaže jednotlivcov na veľkom mostíku, silný vietor však neutíchol. Za zrušené preteky nebude náhrada.

Počasie Jasnej nepraje. Šéfka pretekov so slzami: Dnes sa ísť nedalo

Silný vietor v sobotu zrušil obrovský slalom Svetového pohára lyžiarok.,aktualizované

Vladimír Eperješi v nich spojil do jedného celku symboly lyží, hôr a slnka.

Hirscher je víťazom Svetového pohára, Adam Žampa bodoval

Som naozaj šťastný, ani to neviem opísať. Špeciálne sa chcem poďakovať mojej rodine, aj profesionálnemu tímu okolo mňa, povedal šampión bezprostredne po víťazstve.,aktualizované

Gantnerová sa mala spustiť obrákom s kamerou na prilbe: Je to ľadové

Dcéra niekdajšej špičkovej československej reprezentantky Janky Gantnerovej uvítala, že prioritou pre jury bola bezpečnosť účastníčok.

Martin Fourcade na Holmenkollene s druhým zlatom, Otčenáš skončil 25.

Pre Otčenáša, ktorý v nedeľňajšej stíhačke bude bojovať o pozíciu do pretekov s hromadným štartom, je to druhý najlepší výsledok kariéry a najlepší na svetovom šampionáte.,aktualizované

AC/DC vietor nerozohnali. Vlhová divákom odkazuje: Príďte v pondelok

Sobota Svetovému poháru nepriala, napriek tomu sa zhruba päťtisíc ľudí v priestoroch cieľa a popri trati obrovského slalomu dobre bavilo.

V Schonachu je po skokoch na čele Nór Klemetsen

Nór predviedol skok dlhý 103,5 metra a odštartuje na 10 km bežeckú časť s náskokom 1 sekundy pred Japoncom Akitom Watabem.

JASNÁ: Pre silný vietor zrušili obrovský slalom, pôjde sa v pondelok

V hornej časti trate dosahoval vietor silu viac ako 30 m/s. Správu aktualizujeme.,aktualizované

V šprinte triumf Grosa a Nilssonovej, Procházková obsadila 37. priečku

Vedúce postavenia dvoch nórskych lídrov celkového poradia seriálu SP - Martina Johnsruda Sundbyho a Theresy Johaugovej - zostali neohrozené.

Medlová obsadila v slopestyle na US Open štvrté miesto

Slovenka dostala za svoj výkon 71,50 b., víťazka Jamie Andersonová z USA nazbierala 86,85 b.

Český skokan na lyžiach Koudelka triumfoval na veľkom mostíku vo Wisle

Už istý celkový víťaz seriálu Peter Prevc zo Slovinska obsadil po nevydarenom prvom kole piate miesto.

Svetový pohár oficiálne otvorili v Demänovskej jaskyni slobody

Svetový pohár sa do Jasnej vrátil po 32 rokoch.

Stromková skončila v slopestyle na konečnej 19. priečke

Slovenka zajazdila v kvalifikácii čistú jazdu s počtom bodov 76,80. Ani relatívne vysoké bodové hodnotenie jej však nezabezpečilo miestenku vo finále, čo len potvrdilo vysokú úroveň pretekov.

Severskú kombináciu v Schonachu vyhrali Nóri

Na druhej priečke skončili domáci pretekári a tretí finišovali Rakúšania.

Jasná hlási takmer hotovo, situáciu komplikuje hmla

V piatok organizátori finišovali s prípravami na víkendové podujatie Svetového pohára v slovenskom stredisku, kam sa prestížny seriál vracia po tridsiatich rokoch.,aktualizované

Obrovský slalom v Kranjskej Gore vyhral Pinturault, Adam Žampa je 21

Slovenský reprezentant Adam Žampa, ktorý postúpil z 1. kola pätnástym najrýchlejším časom sa v tom druhom nevyhol chybám.,aktualizované

V miešaných štafetách vyhrali Francúzi, naši biatlonisti na 17. mieste

Slovenská štafeta nastúpila na preteky v rovnakom zložení ako pred týždňom v ruskom Ťumeni, kde na majstrovstvách Európy vybojovala strieborné medaily.,aktualizované

Velez-Zuzulová čakala na preteky v Jasnej dlho: Splnenie môjho sna

Slovenské slalomárky sa víkendových pretekov Svetového pohára na domovskom svahu už nevedia dočkať.

Iversen triumfoval v behu na lyžiach v Montreale na 17,5 km

Na čele SP má Sundby naďalej komfortný náskok pred svojimi prenasledovateľmi, druhý Krogh na neho stráca 690 bodov.

V Montreale na 10,5 km klasicky triumfovali Nórky na čele s Johaugovou

Slovenská reprezentantka Alena Procházková dobehla so stratou 2:58,4 min. na konečnej 26. pozícii.

Svetový pohár v lyžovaní v Jasnej oficiálne štartuje v piatok o 18.00

Priaznivcov zjazdárskeho športu zastihla neveselá informácia, že do Jasnej nepríde Lindsey Vonnová. Nedávne zranenia kolena a nohy slávnej Američanky sú zložitejšie a ukončila tak celú súťažnú sezónu.,aktualizované

Lindsey Vonnová ukončila sezónu: Jedno z najťažších rozhodnutí

Cesta k vôbec prvému zisku veľkého krištáľového glóbusu sa tak otvára Švajčiarke Lare Gutovej.

Šampionát v Osle odštartuje mix, Slováci v rovnakej zostave ako na ME

Nabudení dvomi striebornými medailami z uplynulého kontinentálneho šampionátu by chceli Slováci pokračovať úspechmi aj v Nórsku.

Šéf SLA Repka nepríde do Jasnej, zaplavili ho maily a kritické odkazy

František Repka, prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie tak reaguje na udalosti, ktoré vznikli v nadväznosti na medializovanie kauzy Úseku alpských disciplín SLA.,aktualizované

Björgenová tri mesiace po pôrode plánuje návrat do bielej stopy

Tridsaťpäťročná Nórka sa stala mamičkou v závere decembra 2015, otcom dieťaťa je bývalý nórsky reprezentant v severskej kombinácii Fred Börre Lundberg.

Procházková skončila v kvalifikácii šprintu v Gatineau na 34. priečke

Preteky SP v Gatineau sú prvým podujatím z tohtoročnej edície Tour Kanada.,aktualizované

Lyžiarsky orientačný beh: V šprinte vyhrali Alexanderssonová a Moholdt

SlovenkaMartina Bialeková obsadila 40. miesto.

Návštevníci pohára v Jasnej môžu voliť priamo v Demänovskej Doline

Volebné miestnosti budú 5. marca otvorené v čase od 7.00 do 22.00 hod.

Velez-Zuzulová Repkovi: Zrušili ste vedenie, ktoré si nesmierne vážim

Situácia na Úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie neostala bez reakcie aj našej najúspešnejšej lyžiarky.

Stromková v Seiser Alme skončila v sobotu prvá, v nedeľu štvrtá

Z víťazstva sa v nedeľu tešila Dominique Ohacová z Čile (59,00), ktorá triumfovala pred Rakúšankami Reginou Rathgebovou (55,50) a Laurou Wallnerovou (54,50).

Nemec Graf vyhral preteky s hromadným štartom, Slovák Hasilla je 21.

Streľba nevyšla Matejovi Kazárovi, zaváhal až štyrikrát.

PO PÁDE: Vonnová nastúpila s bandážami, po super-G je na čele poradia

Po včerajšom páde jej zistili vlásočnicovú zlomeninu ľavého kolena.,aktualizované

Fialková dosiahla striebro v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km

Dosiahla tak svoj najväčší úspech v kariére.,aktualizované

Adamovi Žampovi vyšiel obrovský slalom, hovorí o sezónnom maxime

Jeho brat Andreas sa vydal na trať 1. kola s vysokým štartovým číslom 68.,aktualizované

Stromková vyhrala slopestyle v Seiser Alme

Medzi mužmi reprezentovali Slovensko Richard Jurečka a Igor Janckulík.

ŽABOMYŠIA VOJNA: Vedenie SLA napadlo legitímnosť členov ÚAD

Členovia Úseku alpských disciplín považujú vzniknutú situáciu za zbytočnú žabomyšiu vojnu , ktorá zbytočne komplikuje prípravy na budúcotýždňové preteky Svetového pohára v Jasnej.,aktualizované

Slovenská reprezentankta Barbora Kantorová trať dokončila, s odstupom viac ako šesť sekúnd ju klasifikovali na poslednom 60. mieste.,aktualizované

Žampa skončil v Super-G na 36. mieste. V Hinterstoderi vyhral Kilde

Na druhom mieste skončil Boštjan Kline zo Slovinska. Tretie miesto obsadil Rakúšan a líder celkového poradia SP Marcel Hirscher.,aktualizované

Hermannová premiérovo vyhrala klasifikáciu SP v skeletone

Hermannová tak zavŕšila úspešnú sezónu, keď pred triumfom v SP získala aj titul majsterky sveta. V celkovom poradí skončila druhá Löllingová, tretia bola Kanaďanka Jane Channellová.