Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Zimné športy

Gutová a Fill boli najrýchlejší v tréningu na stredajší zjazd

Už istá víťazka veľkého krištáľového glóbusu Gutová si môže v St. Moritzi zopakovať svoj triumf z januárového zjazdu v tomto stredisku.

Johannes Thingnes Bö vyhral dramatické preteky s hromadným štartom

O víťazovi sa rozhodovalo až po poslednej streleckej položke.

Lara Gutová získala premiérový veľký krištáľový glóbus

Dosiaľ sa v kariére tešila len z malého glóbusu, ktorý v roku 2014 získala v super G. ,aktualizované

Jansrud vyhral super-G v Kvitfjelli, poradie vedie Kilde

Pre Jansruda to bolo štvrté víťazstvo v sezóne a celkovo 14. v kariére vo Svetovom pohári.,aktualizované

Biatlonistka Dorinová Habertová vyhrala preteky s hromadným štartom

Titul si zaslúžila najmä výbornou streľbou, keď neminula ani jeden terč a do cieľa dobehla v čase 35:28,5 minút.,aktualizované

Johaugová a Sundby vyhrali kanadskú Tour aj celý Svetový pohár

Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila v záverečných stíhacích pretekoch v Canmore 26. priečku so stratou 13:09,5 na víťazný čas a v konečnom hodnotení SP skončila na 44. pozícii.

Slováci skončili v štafete dvanásti, zlato získali domáci Nóri

Ole Einar Björndalen, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö a Emil Hegle Svendsen napodobnili na majstrovstvách sveta v Holmenkollene svoje krajanky, ktoré sa zo zlata tešili v piatok.,aktualizované

Talian Dominik Paris vyhral aj zjazd v Kvitfjelli

V cieli mal náskok 20 stotín sekundy na Francúza Valentina Girauda Moinea, tretí skončil Američan Steven Nyman,aktualizované

V super-G premiérovo triumfovala Cornelia Hütterová

Švajčiarka Lara Gutová skončila piata a už iba bezbrehá teória jej môže zabrániť k zisku veľkého krištáľového glóbusu celkovej víťazky prestížneho seriálu.

Beh na lyžiach: Östbergová vyhrala siedmu etapu Tour Canada, 26. Proch

Slovenská reprezentantka Alena Procházková, ktorá obsadila 26. priečku.,aktualizované

Ruská rýchlokorčuliarka Voroninová triumfovala v disciplíne na 3000 m

Preteky v holandskom Heerenveene sú súčasťou Svetového pohára.

Biatlon: Domračevová žiada prísnejšie tresty za doping

Dvadsaťdeväťročná športovkyňa, ktorá pre mononukleózu neštartuje na svetovom šampionáte v Osle, reagovala na najnovšie prípady pozitívnych testov na meldónium.

Nórske biatlonistky vyhrali doma štafetu, Slovenky na 14. mieste

Druhé skončilo Francúzsko a tretie Nemecko.,aktualizované

V druhom tréningu pred zjazdom v Kvitfjelli bol najrýchlejší Jansrud

Za Jansrudom sa v piatok umiestnili Talian Peter Fill a Nór Aleksander Kilde.

Biatlon: Famózny Fourcade so štvrtým zlatom zo štyroch štartov

Na prebiehajúcom svetovom šampionáte v slávnom stredisku Holmenkollen tak triumfoval vo všetkých disciplínach, na ktoré nastúpil .

Kuzminová sa vrátila po materskej, v Taliansku skončila na 10. mieste

Dvojnásobná olympijská šampiónka pre materské povinnosti vynechala dve sezóny.

Meldónium zistili aj u vlaňajšieho juniorského majstra sveta Latypova

Pozitívne testy na meldónium mali od začiatku roka viacerí športovci.

Beh na lyžiach: Wengová vyhrala skiatlon v kanadskom Canmore

Na trati na 2x7,5 km prišla nórka do cieľa v čase 39:41,0 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková skončila mimo bodovanej tridsiatky na 36. pozícii, keď na víťazku stratila 3:33,1 min.,aktualizované

Dorinová-Habertová získala na MS v Osle už svoj štvrtý cenný kov

Najvyššie zo štvorice slovenských reprezentantiek na Holmenkollene vyčnievala Jana Gereková, ktorá z dvadsiatich terčov netrafila tri a obsadila 38. miesto s mankom 3:54,4 min na víťazku.

Fallová vyhrala šprint v Canmore a získala malý glóbus

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila po 15. kvalifikačnej priečke vo štvrťfinále a v konečnom hodnotení sa prepadla o šesť miest nižšie.

Tituly v slalome s prehľadom získali Velez-Zuzulová a Adam Žampa

Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Jasnej obaja úspešní lyžiarski reprezentanti zvíťazili s prehľadom, keď si veľké náskoky pred konkurenciou vytvorili už v 1. kole.,aktualizované

Aktéri záverečnej tlačovky v Jasnej sa zhodli: Veľký úspech akcie

Preteky Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach žien mali pod Chopkom veľký úspech.

Petra Vlhová po nedeľnom slalome nevedela zaspať: Bude to dlho mrzieť

Za postupom do druhého kola zaostala slovenská lyžiarka o 75 stotín.

V Jasnej sa dnes jazdil obrovský slalom, Slovenkám sa nedarilo

Súťaž sa v pondelok nahrádzala z veternej soboty.,aktualizované

Zuzulovcom sa v Jasnej splnil sen, mama si aj poplakala

Otec a tréner v jednej osobe vyzdvihol žičlivú atmosféru, ktorá v Nízkych Tatrách počas celého podujatia panovala.

Zo zákulisia Jasnej: Veronikine emócie vybičoval i otcov magický výrok

V prvom slalome Svetového pohára na samostatných slovenských kopcoch vystúpila domáca pretekárka na pódium. Tretie miesto v okolnostiach fantastickej lyžiarskej nedele nemohlo nikoho sklamať.,aktualizované

ĎAKUJEME, ozýva sa Jasnou. Velez-Zuzulová sa doma postavila na pódium

Je to asi najkrajší deň môjho života a zároveň asi aj najťažší, povedala po historicky prvých pretekoch zjazdárskeho Svetového pohára na území samostatného Slovenska naša topslalomárka. ,aktualizované

Biatlonista Fourcade triumfoval aj v stíhačke a získal tretie zlato

Prvé dve streľby v ľahu mal bezchybné, ale v dvoch stojkách trikrát minul. Napriek tomu mal v cieli viac ako 20-sekundový náskok pred Björndalenom. ,aktualizované

Faisst zvíťazil v skokanskej časti severskej kombinácie v Schonachu

Ako druhý vybehne na 15 km trať so stratou 27 sekúnd Japonec Akito Watabe.,aktualizované

Kiska nevidel naživo Velez-Zuzulovej úspech kvôli výsledkom z volieb

Do Bratislavy sa kvôli politickým rokovaniam vrátil už dnes.

Kristoffersen vyhral hodnotenie slalomu, Slovákom sa nedarilo

Adam Žampa mal štartové číslo 33, ale po chybe v hornej časti trate 1. kolo nedokončil. Jeho krajana Mateja Falata klasifikovali v cieli na 64. mieste.,aktualizované

Majstrami Slovenska v rýchlostných pretekoch sú Majdišová a Lonský

Členka širšieho reprezentačného tímu Slovenska predviedla na 7,5 km trati čistú streľbu aj najrýchlejší bežecký čas.

V Quebecu v stíhačkách triumfovali Usťugov a Wengová

Beh žien ovládli Nórky, patrili im aj ďalšie tri miesta.

Rýchlokorčuliari Sáblíková a Kramer vedú po prvom dni MS vo viacboji

Svetový šampionát v rýchlokorčuliarskom viacboji sa koná v Berlíne.

Brochu a Jekovová sa stali víťazmi snoubordkrosu vo Veysonnaz

V celkovom poradí SP po šiestich pretekoch z ôsmich vedie Vaultier, zo žien Samková.

Eckhoffová vyhrala šprint na 7,5 km doma v Osle, Poliaková bola 39.

Striebro získala Francúzka Marie Dorinová Habertová so stratou 15 sekúnd, bronz putuje do Nemecka zásluhou Laury Dahlmeierovej.

Preteky skokanov na lyžiach v poľskej Wisle zrušili pre silný vietor

Už predtým jury niekoľkokrát posunula štart súťaže jednotlivcov na veľkom mostíku, silný vietor však neutíchol. Za zrušené preteky nebude náhrada.

Počasie Jasnej nepraje. Šéfka pretekov so slzami: Dnes sa ísť nedalo

Silný vietor v sobotu zrušil obrovský slalom Svetového pohára lyžiarok.,aktualizované

Vladimír Eperješi v nich spojil do jedného celku symboly lyží, hôr a slnka.

Hirscher je víťazom Svetového pohára, Adam Žampa bodoval

Som naozaj šťastný, ani to neviem opísať. Špeciálne sa chcem poďakovať mojej rodine, aj profesionálnemu tímu okolo mňa, povedal šampión bezprostredne po víťazstve.,aktualizované