Zimné športy

Petra Vlhová: Tréner so mnou skončil

Cesty dvojice Vlhová-Iľanovský sa rozišli

Freundovi operovali bedrový kĺb, stihne začiatok novej sezóny

Dvadsaťsedemročný skokan na lyžiach prezradil, že má opäť v pláne zaútočiť na titul majstra sveta.

Členská schôdza ÚAD SLA definitívne potvrdila Rajčanovo vedenie

Členská schôdza Úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie definitívne potvrdila zloženie Predsedníctva ÚAD.

Svetová šampiónka v snoubordingu tragicky zahynula

Švajčiarská šampiónka mala nakrúcať filmový dokument, keď ju masa snehu stiahla spod vrcholu hory až do údolia. ,aktualizované

Biatlonový tréner odchádza na Ukrajinu a tvrdí, že sa mu vyhrážali

Počas dvojročnej práce podľa vlastných slov pociťoval nepríjemné tlaky na jeho osobu od členov prezídia zväzu, ktoré vyvrcholili po majstrovstvách sveta v nórskom Osle.

Juraj Sanitra sa stal trénerom ukrajinskej reprezentácie biatlonistov

Sanitra bol hlavným strojcom úspechov olympijskej medailistky Anastasie Kuzminovej na ZOH vo Vancouveri a Soči. Vybojoval s ňou dve zlaté a jednu striebornú medailu.

Legenda biatlonu nekončí. Björndalen chce ísť v roku 2018 na olympiádu

Štyridsaťdvaročný veterán je najdekorovanejší športovec zo zimných olympiád s 13 medailami, z toho ôsmimi zlatými.

Držiteľ veľkého glóbusu Peter Prevc zabodoval aj u fanúšikov

Fanúšikovia ho zvolili za najlepšieho skokana na lyžiach v uplynulej sezóne.

Zuzana Medlová sa stala víťazkou sobotňajšieho slopestyle v Jasnej

Víťazom súťaže mužov sa stal Talian Alberto Maffei, slovenský pretekár Dávid Kordiak obsadil 5. miesto.

Pred slovenskú majsterku sa z Európaniek dostali len tri Rusky a moskovská rodáčka reprezentujúca Kazachstan. Pozrite si voľné jazdy medailistov medzi ženami a športovými dvojicami.,aktualizované

Favorizovaný Hanju mal po KP vyše 12-bodový náskok a hoci býva psychicky labilný, čakalo sa, že získa druhé zlato po roku 2014. Olympijský šampión však zlyhal.,aktualizované

Rajičová postúpila do voľných jázd, Testová a Csölley v tancoch 14.

Rajičová, ktorá obsadila na januárových ME v Bratislave 12. priečku, predviedla elegantnú jazdu s jedinou chybou pri kombinácii dvoch trojitých toeloopoch v úvode predstavenia. ,aktualizované

Hanju suverénnym lídrom po krátkom programe na MS

Olympijský šampión Hanju podporovaný v hľadisku množstvom japonských fanúšikov predviedol dva štvorité skoky, k tomu pridal vynikajúce stvárnenie jazdy v sprievode Chopinovho klavíru.

Súd zamietol Mersichove iniciatívy, Rajčanov úsek je platný

Kameňom úrazu lyžiarskeho hnutia na Slovensku je už dlho najmä vzťah Predsedníctva SLA s alpským úsekom, ktorý v istom období minulého roka pracoval dokonca pod dvojakým vedením. ,aktualizované

Bežec Wurm so štvorročným dištancom za dopingové praktiky

Bývalého juniorského majstra sveta usvedčil Rakúsky antidopingový výbor z ilegálnych krvných dopingových metód.

Pozrite si, ktorý zo športovcov zarobil v zimnej sezóne najviac

Víťaz celkovej klasifikácie Svetového pohára alpských lyžiarov Marcel Hirscher zarobil spomedzi športovcov v uplynulej zimnej sezóne najviac peňazí.

V St. Moritzi triumf Rebensburgovej, malý glóbus získala Bremová

Slovensko nemalo v nedeľňajších pretekoch zastúpenie.,aktualizované

Myhrer vyhral záverečný slalom v St. Moritzi

Pre Švéda to bolo prvé víťazstvo v SP od roku 2012.,aktualizované

Záverečné preteky SP pre slovinského skokana Petra Prevca

O takmer 15 bodov zdolal Roberta Kranjeca.

Biatlon-SP: Zrušili oba masáky, glóbusy pre M. Fourcadea a Soukalovú

Obaja už v predstihu triumfovali aj v celkovom poradí SP.

Eva-Maria Bremová na čele po 1. kole záverečného obrovského slalomu

O šesť stotín sekundy za ňou zaostala francúzska reprezentantka Taina Bariozová, tretia skončila Švajčiarka Lara Gutová (+0,20 s).

Česká biatlonistka Soukalová získala veľký aj malý glóbus

V záverečnom 9. kole SP v ruskom Chanty-Mansijsku obsadila štvrtú priečku v stíhacích pretekoch, čo jej zároveň stačilo aj na zisk malého glóbusu za túto disciplínu.,aktualizované

Biatlon: Schempp vyhral stíhacie preteky, Hasilla nedokončil

Dvadsaťsedemročný pretekár odštartoval z druhej priečky za víťazom piatkového šprintu Julianom Eberhardom z Rakúska.

Zuzulová šesťkrát na pódiu, Vlhová ako kométa: Som spokojná

Velez-Zuzulová v tejto zime odštartovala 2. miestom v Aspene a hoci na druhý deň bojujúc s výstrojovými problémami vypadla, odvtedy už len zaberala.

Finálový slalom ukoristila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá svoje 20-te víťazstvo v pretekoch SP oslávila s náskokom dvoch sekúnd a troch stotín na Zuzulovú.,aktualizované

Finále obrovského slalomu ovládli francúzski lyžiari

Víťaz Fanara slávil svoj prvý triumf kariéry po sérii desiatich iných pódiových umiestnení. ,aktualizované

Na Nine Queens získala snoubordistka Medlová delené 2. miesto

Dvadsaťdvaročná Medlová by mala ukončiť sezónu 2.-3. apríla v Jasnej na pretekoch Európskeho pohára v slopestyle, ktoré sú náhradou za Štrbské Pleso.,aktualizované

Slovinec Kranjec vyhral piatkové lety pred Prevcom

Kranjec si prvenstvo si vybojoval za pokusy dlhé 224,5 a 236 m s náskokom 7,1 bodu na krajana Petra Prevca.

Rakúšan Eberhard vyhral šprint, Slováci nebodovali

Z trojice slovenských reprezentantov vyčnieval Tomáš Hasilla s bezchybnou streľbou, no po pomalšom behu to na body nestačilo. Obsadil až 50. miesto .,aktualizované

Skokan Kranjec je po 1. kole SP na čele piatkových letov

Tohtosezónny rekordér a už istý víťaz SP Slovinec Peter Prevc bol na 6. mieste so stratou 10,9 b. na lídra.

Domáci Švajčiari triumfovali vo finálovej súťaži družstiev

Vo finále porazili Švajčiari Nemecko, na treťom mieste skončili Švédi.

Prevcove lyže vydražili za 45-tisíc eur

Peniaze putovali na charitu, konkrétne cez neziskovú organizáciu Friends of Youth na detský projekt Botrstvo.

Češka Soukalová získala malý glóbus za šprint

Dvadsaťšesťročná Češka navyše spravila veľký krok k celkovému víťazstvu v prestížnom seriáli. ,aktualizované

Legendárny Stenmark sa dožíva jubilea, v slalomoch nemá páru

Švédsky lyžiar Ingemar Stenmark sa v piatok dožíva 60. rokov

V Planici vyhral štvrtkové lety domáci rekordér Prevc

Už dávno istý víťaz celkového poradia SP nechal za sebou druhého Nóra Johanna Andreho Forfanga, tretí na radosť domáceho publika skončil ďalší Slovinec Robert Kranjec.

Malý glóbus v super-G vyhral Kilde: Sezóna snov

Sezónny titul v super-G mohli získať až piati pretekári, o jeho držiteľovi rozhodlo v dramatickom rozuzlení najprv vypadnutie Rakúšana Vincenta Kriechmayra a potom aj parádna jazda Kildeho.

Druhým miestom vo finálovom super-G si sezónny titul vybojovala Gutová

Vo švajčiarskom St. Moritzi dnes triumfovala Tina Weiratherová.

Svindal roztavil na charitu zlatú medailu z majstrovstiev sveta

Momentálne po zranení sa zotavujúci pretekár venoval zjazdárske zlato z roku 2007, ktoré vyhral vo švédskom Äre.

SPOR: Žampovci nechcú novú voľbu prezidenta úseku alpských disciplín

Predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) nebude brániť Úseku alpských disciplín (ÚAD), aby naďalej fungoval pod súčasným vedením na čele s Michalom Rajčanom.

Finále zjazdu senzačne vyhrala Puchnerová, vyťažila z počasia

Puchnerová uspela s náskokom 13 stotín pred domácou pretekárkou Fabienne Suterovou, tretia bola Talianka Elena Curtoniová (+0,17 s).