Streda 1. máj 2024

Zimné športy

SP v lyžovaní: V Lake Louise nie je sneh, FIS zrušila zjazd a super-G

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zatiaľ neoznámilo náhradné dejisko pretekov, respektíve nový dátum podujatí.

Biatlonistka Viluchinová ukončila profesionálnu kariéru

Dvojnásobná držiteľka striebra zo ZOH 2014 v Soči oznámila svoj koniec prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

Lyžiar Kristoffersen nenastúpi na úvodný slalom SP, sporí sa so zväzom

Kristoffersen zvažuje, že si právo na svojho sponzora vymôže na súde.

Adam Žampa chce ísť slalomy okolo pätnástky, do Levi ale nejde fit

Slovenského lyžiara limitovalo v príprave na Levi zranenie členka, ktoré utrpel pred októbrovým obrovským slalomom v Söldene.

Bremová po ťažkom páde vynechá celú sezónu

Okamžite po páde ju transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Innsbrucku na vyšetrenie.,aktualizované

Rakúšania chcú organizovať MS 2023 v zjazdovom lyžovaní

Salzburský Saalbach hostil svetový šampionát v roku 1991.

Matthias Mayer by privítal systém kvalifikácie ako v F1

Lyžiari v elitnej desiatke rebríčka si môžu vybrať štartové číslo od 1 po 19.

Minister Plavčan sa stretol s vedením lyžiarskej asociácie

Šéf asociácie František Repka ocenil ústretovosť a konštruktívnosť.

SP v lyžovaní: Pinturault pred Hirscherom, Adam Žampa je rád za štart

Francúz Pinturault vyhral nedeľňajší obrovský slalom SP v Söldene. Najrýchlejší bol v oboch kolách a aj preto domáci Hirscher na 2. priečke zaostal 70 stotín. Tretie miesto obsadil Neureuther.,aktualizované

Vlhovej prienik do prvej desiatky obráku, dominovala Gutová

Veľký úspech slávila v prvej súťaži 51. sezóny Svetového pohára slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá v obrovskom slalome obsadila 8. miesto.,aktualizované

Lyžiarom sezóny sa v Nemecku stal kombinátor Eric Frenzel

V hlasovaní športovcov Nemeckého lyžiarskeho zväzu odsunul na druhú priečku biatlonistku Lauru Dahlmeierovú.

Sezóna odštartuje v sobotu 22. októbra tradičným obrovským slalomom na ľadovci v rakúskom Söldene.

Peking začal s prípravami na ZOH 2022

Čína sa počas konania zimnej olympiády zaviazala poskytnúť neobmedzený internetový prístup v mediálnych centrách, športoviskách a ostatných miestach.

Neuman na Nepelovom Memoriáli po krátkom programe 11.

Voľné jazdy sú na programe v sobotu.,aktualizované

Organizátori ZOH 2018 v Pjongčangu budú testovať nové športoviská

Šesť nových športovísk je aktuálne hotových na 88 percent, zostáva ešte dobudovanie vysokorýchlostnej železničnej trate, ktorá by mala byť kompletná na budúci rok v júni.

Akrobatická lyžiarka Stromková skončila v El Colorade druhá

Podujatie bolo pre Slovenku prípravou na preteky Svetového pohára, ktoré sa budú konať v El Colorade o týždeň.

Akrobatická lyžiarka Stromková zahájila sezónu víťazstvom

V piatkových pretekoch Juhoamerického pohára, ktoré sa konali v čilskom lyžiarskom stredisku El Colorado, vyhrala disciplínu BigAir.

CAS potrestal lyžiara Sundbyho pre vyššiu dávku salbutamolu v tele

Športový arbitrážny súd (CAS) našiel nórskemu pretekárovi látku v tele po pretekoch SP z 13. decembra 2014 v švajčiarskom Davose.

Zomrel významný slovenský športový funkcionár Ján Mráz

Stalo sa tak na následky kardiovaskulárneho ochorenia.

Lyžiar Matthias Mayer sa po siedmich mesiacoch vráti na svahy

Mayer si pri decembrovom páde v pretekoch Svetového pohára v talianskej Val Gardene zlomil dva hrudné stavce.

V nominácii zjazdárov USA na novú sezónu nechýba ani Bode Miller

Dvojnásobný víťaz SP a zlatý medailista z OH 2010 sa naposledy predstavil na svahoch v Beaver Creeku, po pretrhnutí podkolennej šľachy však musel predčasne ukončiť účinkovanie na domácich MS.

Krasokorčuliar Csölley vymenil partnerku Testovú za Češku

Csölley s Taliankou Testovou v januári zažiarili na domácom šampionáte v Bratislave, kde v súťaži tanečných párov obsadili ôsme miesto a získali si veľké sympatie fanúšikov.

Na podnet alpského úseku súd pozastavil uznesenia konferencie SLA

Súd pozastavil výkon zásadných uznesení, ktorými boli prijaté nové stanovy SLA a zvolení noví viceprezidenti, ostatní členovia Predsedníctva SLA, či funkcionári v kontrolných orgánoch.

Veithová po ťažkom zranení opäť na svahoch

V októbri 2015 utrpela počas pádu na tréningu pred úvodným podujatím SP v Söldene vážne zranenie pravého kolena.

Lyžovanie: Vonnová si chce na záver kariéry zmerať sily s mužmi

Lindsey Vonnová plánuje na bielych svahoch súťažiť ešte tri roky, najmä kvôli účasti na ZOH 2018.

MS v krasokorčuľovaní usporiada v roku 2019 japonské mesto Saitama

Nasledujúce krasokorčuliarske MS budú v roku 2017 v Helsinkách a o rok neskôr v Miláne.

Turan a Kohút bojujú o post prezidenta SZĽH. Toto chcú priniesť nové

Mimoriadny kongres si 16. júna zvolí nového prezidenta SZĽH.

MS 2021 v alpskom lyžovaní usporiada Cortina d'Ampezzo

Dejiskom majstrovstiev sveta v severských lyžiarskych disciplínach bude v tom istom roku nemecký Oberstdorf.

Nórsky skokan na lyžiach Gangnes si na tréningu vážne poranil koleno

Dvadsaťsedemročný skokan si roztrhol predný krížny väz a má poškodený aj meniskus.

Do Bratislavy sa po štyroch rokoch vráti šou Kings on Ice s Pľuščenkom

Dlhoročným účastníkom Kings on Ice je český krasokorčuliar a majster Európy z roku 2008 Tomáš Verner.

ZÁZNAM: Tlačová konferencia k šou Jevgenija Pľuščenka

Pozrite si záznam z tlačovej konferencie. ,aktualizované

Rýchlokorčuliarka Pechsteinová prehrala súd s ISU

Legenda svetových oválov, ktorá dostala od ISU dvojročný dopingový dištanc, požadovala finančnú kompenzáciu vo výške päť miliónov eur.

Kráľovnou biatlonovej stopy je premiérovo Paulína Fialková

Paulína Fialková si kráľovskú korunu vyslúžila za svoju doposiaľ najlepšiu sezónu. Korunovala ju ziskom dvoch strieborných medailí na majstrovstvách Európy 2016 v Ťumeni.

Dvojnásobný olympijský víťaz Zubkov čelí obvineniu z dopingu

Zubkov obvinenia z dopingu striktne odmietol.

Maskot reprezentuje mytologickú postavu v kultúre Kórejskej republiky.

Kanadský zjazdár Jan Hudec plánuje reprezentovať Českú republiku

Tridsaťštyriročný rodák zo Šumperka získal na ZOH 2014 v Soči bronzovú medailu v super-G.