Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Zimné športy

Na svetovom poháre v lyžovaní opäť vedie Nór, Žampa v sobotu 58.

O 26 stotín sekundy zdolal Taliana Petera Filla, tretí skončil Jansrudov krajan Aksel Lund Svindal s odstupom 0,33 sekundy.

V Lake Placid sánkarský triumf Američana Westa, 25. Slovák Ninis

Prekvapením je až ôsma priečka olympijských šampiónov a majstrov sveta Tobiasa Wendla a Tobiasa Arlta z Nemecka.

Takanašiová víťazkou ouvertúry SP v skokoch na lyžiach v Lillehammeri

Druhá skončila jej krajanka Juki Itoová (251,4), tretia bola Nemka Anna Rupprechtová (243,8).

Nemci ovládli v Lillehammeri tímovú súťaž SP v severskej kombinácii

Nemci boli lídrami už po skokanskej časti súťaže a v bežeckej stope svoj náskok na konkurentov ešte zvýšili.

Super-G vyhral Jansrud, 55. Žampa sa teší na nedeľu

Nórsky lyžiar slávil celkovo 15. triumf v SP, 7. v superobrovskom slalome. ,aktualizované

Rýchlokorčuliarka Sáblíková vyhrala v Astane preteky na 3000 m

Druhá Ruska Anna Jurakovová na ňu v cieli stratila 94 stotín sekundy, tretie miesto obsadila Japonka Miho Takagiová (+2,78 s).

Lyžiarka Procházková v šprinte opäť bodovala, Mlynár a Šulek neuspeli

Zverenka Jána Valušku zopakovala výsledok z ouvertúry vo fínskej Ruke. Z víťazstva sa v A-finále tešila domáca Heidi Wengová pred ďalšou Nórkou Maiken Caspersen Fallovou a Švédkou Hanne Falkovou.,aktualizované

Biatlonista Fourcade ovládol 1. kolo SP vo vytrvalostných pretekoch

Na druhom mieste skončil Nór Thingnes Boe a na treťom Bielorus Čepelin.

Zrušené preteky mužov z Lake Louise nahradia v nórskom Kvitfjelli

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zrušila preteky v Lake Louise pre nedostatok snehu.

Hliničan očakáva od K. Medlovej pódium, v sobotu ju čaká M'Gladbach

Táto sezóna Svetového pohára bude veľmi dôležitá z pohľadu zbierania kvalifikačných bodov na zimné olympijské hry 2018 do Pjongčangu.

Lyžiarke Johaugovej hrozí za užitie clostebolu 14-mesačný dištanc

Johaugová dostala pôvodne za pozitívny dopingový test dvojmesačný dištanc. Jej suspendácia vyprší 18. decembra a počas nej sa nemôže zúčastňovať na oficiálnych tréningových kempoch.

Parádna Velez-Zuzulová, v Killingtone skončila druhá

V americkom Killingtone sa opäť presadila aj Petra Vlhová, ktorá skončila piata.,aktualizované

Biatlon: V štafetách dvojíc nadvláda Francúzska, SR nedobehlo

Miešané singl štafety sa na biatlonovej scéne objavili len pred dvoma sezónami, v tomto roku sa v rámci SP bude v nej o body do SP bojovať len dvakrát.

Lyžiar Rydzek slávil v Ruke víťazné double

Majster sveta triumfoval aj v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára.,aktualizované

Biatlon: V úvodných pretekoch SP vládlo v mix štafetách Nórsko, 20. SR

Po umelými reflektormi na ďalekom severe sa na štart postavilo 24 štafiet.

Zuzulovej predstavením sa prakticky uzavrelo hlavné dianie prvého kola druhého slalomu sezóny.,aktualizované

Fínsky lyžiar Niskanen ovládol pätnástku klasicky, Slováci zaostali

Z dvojice Slovákov sa viac darilo Petrovi Mlynárovi na 50. mieste.,aktualizované

Sezónnu ouvertúru vo Winterbergu vyhral Ludwig, Ninis 29.

Slovenský reprezentant si do priebežného hodnotenia SP pripísal 12 bodov.

Procházková v behu na lyžiach SP opäť bodovala,líderku však nedostihla

Slovenská reprezentantka Alena Procházková po štvrťfinálovej účasti v šprinte opäť bodovala - s mankom 1:56 min obsadila 30. priečku a brala jeden bod.,aktualizované

Obrovský slalom pre Worleyovú, 13. Vlhová je celkovo stále štvrtá

Vlhová sa presadila vo všetkých troch súťažiach a nazbierala 121 bodov. ,aktualizované

Vlhová opäť uspela v 1. kole obrovského slalomu

Vlhová išla bez výraznej chyby, a hoci niektoré oblúky nasadzovala neskôr, so štartovým číslom 28 jej namerali v cieli 19. čas so stratou 2,85 s na vedúcu pretekárku.,aktualizované

V Ruke na úvod triumf majstra sveta Nemca Rydzeka

Japonec Akito Watabe predviedol najlepší výkon v skokanskej časti, keď na veľkom mostíku pristál na značke 141,5 m.

Nemci suverénni aj na dvojsedadlových saniach, Slováci na 19. mieste

Slovenskí reprezentanti Marek Solčanský a Karol Stuchlák obsadili 19. miesto.

Procházková postúpila v behu na lyžiach SP do bodovanej tridsiatky

Na 1,4 km dlhej trati dosiahla čas 3:31,50 min a za najrýchlejšou Fínkou Kristou Pärmäkoskiovou zaostala o 10,35 s.,aktualizované

Krasokorčuliarka Rajičová obsadila v Japonsku 11. miesto

Oproti krátkemu programu si pohoršila o jednu pozíciu, vo voľnej jazde skončila desiata so ziskom 106,27 b. Víťazkou kategórie žien sa stala Ruska Anna Pogorilá.,aktualizované

Japonec Watabe sa stal na SP v Ruke lídrom po skokanskej časti

Na veľkom mostíku pristál na značke 141,5 m.

V Ruke odštartoval SP skokanov na lyžiach triumfom Domena Prevca

Slovensko opäť nemá v kolotoči SP žiadneho zástupcu.

Nemca Frenzela diskvalifikovali v piatkových skokoch

Pokiaľ sa v sobotňajšej súťaži jednotlivcov neuskutoční skokanská časť, budú sa započítavať piatkové výsledky.

Nórsky lyžiar Svindal sa plánuje vrátiť vo Val d'Isere

Tridsaťtriročný Svindal si v januári pri páde v Kitzbüheli natrhol predný krížový väz, poškodil meniskus v pravom kolene a musel pod skalpel.

Snoubordistka Medlová bude štartovať v Alpensii, koleno sa umúdrilo

Dvadsaťtriročná freestyleová špecialistka a slovenská olympijská nádej pre ZOH 2018 v Pjongčangu doplatila na extrémne ľadové podmienky, ktoré vládli na štvrtkovom rannom tréningu.

Curling: Slováci si v béčku zahrajú o finále, zdolali Lotyšsko

Naopak, nedarilo sa ženskému družstvu, ktoré sa neudržalo v B-divízii.

Sestry Medlové sa zranili na tréningu. Zuzana nebude ani súťažiť

Dvadsaťtriročná freestyleová špecialistka a slovenská olympijská nádej pre Hry v Pjongčangu 2018 podľa trénera Mareka Hliničana doplatila na extrémne ľadové podmienky.

Na štarte Svetového pohára v behu na lyžiach aj trojlístok Slovákov

Vo fínskom stredisku Ruka pri severnom polárnom kruhu budú v hre Alena Procházková, Peter Mlynár a Miroslav Šulek. Sezónnou ouvertúrou je v sobotu šprint klasickou technikou.

Vo fínskej Ruke štartuje Svetový pohár v skokoch na lyžiach

Do kalendára SP pribudli podujatia v juhokórejskom Pjongčangu - dejisku ZOH 2018. Seriál vyvrcholí koncom marca letmi na mamuťom mostíku v slovinskej Planici.

Snoubordistky Medlové štartujú sezónu, Klaudia má pozvánku na X Games

Cieľom skúsenejšej zo sesterského dua je atakovanie pódiového umiestnenia, iba 18-ročná Zuzana má pri jej druhom štarte na pretekoch SP skromnejšie vyhliadky.,aktualizované

Rebensburgová sa po zranení kolena vracia do kolotoča Svetového pohára

Olympijská víťazka v obrovskom slalome z Vancouveru 2010 si privodila zranenie v úvode októbra a musela tak vynechať tradičný sezónny "otvarák" v Söldene.

Rakúšanka Thalmannová si zranila koleno a sezóna sa pre ňu skončila

V úvodnom slalome sezóny vo fínskom Levi obsadila Thalmannová desiate miesto, pričom bola najlepšia Rakúšanka.