Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Zimné športy

Slovenským sánkarom sa na Svetovom pohrári v Park City príliš nedarilo

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 27. miesto so stratou 1,192 sekundy na víťaza. V dvojsedadlových saniach naše duo Marek Solčanský a Karol Stuchlák skončilo na 21. priečke.

Boby-SP: Američania Holcomb a McGuffie triumfovali v Lake Placid

Pozrite sa, ako skončili ostatní súťažiaci.,aktualizované

Procházková vyhrala šprint na Tatranskom pohári, Mlynár štvrtý

Medzi mužmi v rovnakej disciplíne na 1,6 km skončil Slovák Peter Mlynár na štvrtej priečke.

Zjazdári Farkašová a Haraus triumfovali v Rakúsku, Krako bronzový

Zrakovo znevýhodnený lyžiar Miroslav Haraus si pripísal už štvrté prvenstvo v tejto sezóne.

Slovinka Štuhecová senzačne vyhrala alpskú kombináciu vo Val d'Isere

Štuhecová si vytvorila dobrú východiskovú pozíciu už po úvodnej časti kombinácie. ,aktualizované

Jansrud vyhral super-G vo Val Gardene, Andreas Žampa 63.

Na Saslongu predstihol o šesť stotín svojho krajana Aamodta Kildeho a slávil 17. triumf v prestížnom seriáli. ,aktualizované

Rekordná účasť na Tatranskom pohári, na štarte aj Procházková

Od piatka do nedele sa v Tatrách predstaví viac ako 200 bežcov.

Rossová na čele po prvej časti kombinácie, Gutová strácala 1,67 s

V zjazde vo francúzskom stredisku Val d'Isere si vytvorila pred Rakúšankou Hütterovou náskok 32 stotín sekundy, tretia bola priebežne Slovinka Štuhecová.

Medlová ovládla kvalifikáciu Big Air, do finále ide z 1. miesta

Medlovej o osem rokov mladší krajan Samuel Jaroš pri svojom druhom štarte v prestížnom seriáli SP obsadil v kvalifikácii Big Air 35. priečku (53,66 b.) a nepostúpil do finále.,aktualizované

V šprinte 3. kola pohára v biatlone opäť bodoval Francúz, SR bez bodu

Na 10 km trati za sebou zanechal druhého Rusa Antona Šipulina o 1,6 sekundy a tretieho Nóra Emila Hegleho Svendsena o 6,4 sekundy. ,aktualizované

Najrýchlejšími lyžiarmi v druhom tréningu SP sú Goggiová a Jansrud

Rakúšanka Cornelia Hütterová za ňou zaostala o 31 stotín sekundy, tretia skončila vo štvrtok Švajčiarka Lara Gutová (+0,85). Za Nórom skončíl Američan Steven Nyman.,aktualizované

Rusko je ochotné vzdať sa niektorých pretekov SP v behu na lyžiach

Už musíme myslieť na náš tím a ZOH. Svetový pohár je druhoradá záležitosť, vyhlásila šéfka Ruskej federácie behu na lyžiach Jelena Välbeová, ktorá by prepustila aj finále SP.

V poradí 65. ročník Turné štyroch mostíkov dostal zelenú

Organizátori potvrdili, že tradičné podujatie odštartuje podľa plánu 29. decembra kvalifikáciou v nemeckom Oberstdorfe.

Horúcim želiezkom na medzinárodných majstrovstvách SR je Rajičová

Najlepším tanečným párom šampionátu by sa mohli stať Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley, majú však výrazných poľských konkurentov.

Najrýchlejšími lyžiarmi v prvom tréningu SP boli Gutová a Mayer

Slovinka Štuhecová za ňou zaostala o 1,09 s, tretia skončila Rakúšanka Siebenhoferová (+1,22).,aktualizované

Skokan Schlierenzauer vynechá aj Turné štyroch mostíkov

Schlierenzauer, ktorý vyhral rekordných 53 podujatí Svetového pohára, ukončil pre pokles formy minulú sezónu predčasne už 7. januára.

Južná Kórea bude bojkotovať svetový šampionát v skeletone v Rusku

Vedenie Kórejskej bobovej a skeletonovej federácie (KBSF) sa tak rozhodlo po tom, čo na povrch vyplávali ďalšie podrobnosti o systematickom dopingu v Rusku.

Snoubordistka Medlová obsadila 8. miesto na skrátenej Dew Tour

Desať freestyleových špecialistiek malo v nedeľu absolvovať slopestyleový skok, nepriaznivé počasie však bolo proti a do výsledkov sa započítala len prvá - railová časť pretekov.,aktualizované

Snoubordistka Medlová figuruje po prvej časti Dew Tour na 8. mieste

Slovenskú reprezentantku čaká na budúci týždeň účasť na podujatí Svetového pohára FIS v americkom stredisku Copper Mountain.

Vlhová opäť v obráku bodovala, skončila na 22. mieste

Vlhová z 1. kola postúpila s prehľadom, so štartovým číslom 28 dosiahla v prvej jazde čas, ktorý na vedúcu Shiffrinovú predstavoval rozdiel 1,36 s, čo nie je žiadna priepastná strata.,aktualizované

SP: Skvelý návrat Kuzminovej. V Pokljuke skončila v šprinte šiesta

Zvíťazila Nemka Laura Dahlmeierová pred Francúzkou Justine Braisazovou (+3,5 s) a Nórkou Marte Olsbuovou (+21,3), Anastasia Kuzminová na 6. mieste stratila na víťazku 30,7 sekundy. ,aktualizované

Krátky program v krasokorčuľovaní v Marseille ovládli Rusi

Po krátkom programe je ruská dvojica na vrchole rebríčka.

Švajčiarka Suterová musela pod skalpel, pretekať by mala v januári

Minulú zimu obsadila Suterová druhé miesto v hodnotení SP v zjazde.

Kuzminová sa vracia do súťažného kolotoča: Kedy a kde sa tak stane?

Pre slovenský biatlon je návrat Kuzminovej mimoriadne dôležitý, vzrastie totiž šanca preniknúť medzi absolútnu špičku.

Lyžiari Hudec a Smutná môžu reprezentovať Česko na ZOH 2018

Obaja sú českí rodáci, Hudec dlho reprezentoval Kanadu, Smutná Rakúsko.

Super-G v St.Caterine a zjazd v Kvitfjelli náhradou za Lake Louise

Preteky v Lake Louise (26.-27. novembra) museli organizátori zrušiť pre nedostatok snehu.

Pre francúzskeho lyžiara Fanaru sa sezóna predčasne skončila

Dôvodom je roztrhnutie predného skríženého väzu, ktoré si privodil v závere pretekov SP vo Val d’Isere.

Štuhecovú vítalo v Maribore 3000 fanúšikov, oživila slávu Mazeovej

Slovinskej lyžiarke zagratuloval aj primátor Mariboru Andrej Fitravec, spolu otvorili fľašu šampanského.

Gutová vyhrala úvodný super-G v Lake Louise, Shiffrinová nebodovala

Štart pretekov museli dvakrát posunúť pre husté sneženie. ,aktualizované

V Klingenthale triumfoval Domen Prevc, Slovinec novým lídrom tabuľky

Na mostíku HS140 triumfoval s náskokom dvoch desatín bodu pred Nórom Danielom Andrem Tandem.,aktualizované

Stíhacie preteky 1. kola SP v biatlone ovládli Rusi Babikov a Cvetkov

Slovenský účet z Östersundu uzavrel Tomáš Hasilla (bilancia streľby 1-1-0-0).

Faivre slávil vo Val d'Isere premiérový triumf v obrovskom slalome

Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci nepostúpili do 2. kola medzi elitnú tridsiatku.,aktualizované

Snoubordistka Klaudia Medlová obsadila v Nemecku siedme miesto

V nemeckom Mönchengladbachu jej lepšie vyšiel druhý eliminačný skok, za ktorý získala 74,25 bodu.,aktualizované

Poliaci zvíťazili v tímovej súťaži v skokoch na lyžiach

Na druhom mieste skončili domáci Nemci, tretí boli Rakúšania.

Nemecká sánkarka Hüfnerová vyrovnala rekord krajanky Ottovej

V americkom Lake Placid triumfovala časom 1:28,638 minúty v súčte dvoch jázd.

Takanašiovej dosiahla v skokoch na lyžiach víťazné double

Druhá bola opäť jej krajanka Juki Itoová, tretí stupienok patril Rakúšanke Jacqueline Seifriedsbergerovej.

Kto triumfoval na šampionáte v rýchlokorčuľovaní v Astane

Pozrite si výsledky Svetového pohára v rýchlokorčuľovaní v Kazachstane. ,aktualizované