Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Zimné športy

Akrobatické lyžovanie: Stromková nepostúpila do finále slopestyle

Finále slopestyle v Mammoth Mountain bez slovenskej účasti je na programe v sobotu večer SEČ.

Rusi Starychová a Loginov si odpykali tresty a budú súťažiť na MS

V uplynulých dňoch získali tituly majstrov Európy vo vytrvalostných pretekoch na šampionáte v poľských Dusznikách.

Kuzminová zvíťazila nad virózou a už sa teší na Osrblie

Aj keď od dvojnásobnej olympijskej víťazky ešte nezaznel definitívny súhlas, že bude štartovať nadchádzajúci piatok a sobotu na IBU Cupe v Osrblí, cíti sa dobre a na ostrý test sa teší.

UNIVERZIÁDA: Kantorová vybojovala v kombinácii bronz

Kantorová figurovala už po utorňajšom slalome na bronzovej pozícii, v stredajšom super-G si napokon šiestou najrýchlejšou jazdou udržala túto priečku.,aktualizované

Športové Slovensko zostalo v nemom úžase: Jagnešák skončil za mrežami

Bývalý kandidát na prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV) Milan Jagnešák je za mrežami.

V mestských pretekoch v Štokholme tak oproti vlaňajšku prekročila hranicu 2. kola, keď bola v oboch jazdách rýchlejšia ako Petra Vlhová.,aktualizované

Paralympionička Farkašová zavŕšila účinkovanie na MS zlatom v slalome

V kategórii telesne znevýhodnených obsadila Petra Smaržová podobne ako v pondelňajšom obrovskom slalome štvrtú pozíciu. K bronzu jej chýbala necelá sekunda. ,aktualizované

Trunenkov neprešiel dopingovým testom, no o zlato zo ZOH 2014 nepríde

Ruská antidopingová agentúra uviedla, že Trunenka pozitívne testovali ešte v apríli 2016 a od tej doby mu plynie trest od Ruskej bobovej federácie.

Rusi sú sklamaní z reakcie Medzinárodného paralympijského výboru

Ruskí zdravotne znevýhodnení športovci z dôvodu dopingového škandálu v krajine neštartovali na PH 2016 v Riu de Janeiro.

UNIVERZIÁDA: Na 5 km zlato pre bežkyňu Nečajevskú, Slovenky prepadli

Slovenké lyžiarky skončili vo výsledkovej listine v tretej, resp. štvrtej desiatke.

Slovenské lyžiarky sa o ďalšie body pobijú dnes v paralelnom slalome

Vlani v Štokholme vyhrala Švajčiarka Wendy Holdenerová, pretekárka, ktorá dovtedy nedominovala v žiadnej klasickej alpskej disciplíne.

Paralympionička Farkašová pridala na MS zlato aj v obrovskom slalome

Slovenská lyžiarka získala na svetovom šampionáte už štvrtú medailu.,aktualizované

Pre Vonnovú je najdôležitejšie prekonanie Stenmarkovho rekordu

Momentálne má na konte 77 prvenstiev, slávny Švéd ich dosiahol 86.

UNIVERZIÁDA: Víťazkou v behu na lyžiach Vasilievová, Slovenky prepadli

Aneta Smerčiaková obsadila 31. pozíciu, o priečku nižšie klasifikovali Evu Segečovú.,aktualizované

Preteky jednotlivcov na veľkom mostíku vyhral Wellinger

Rakúšan Stefan Kraft síce skočil ďalej (148,5 a 135,5 m), ale za skoky dostal hodnotenie o 0,3 bodu horšie, a tak obsadil 2. miesto.

Bobista Lochner triumfoval v Königssee aj v štvorboboch

Po dvoch jazdách s posádkou Matthias Kagerhuber, Joshua Bluhm a Christian Rasp o 0,25 s zdolal tretiu posádku Nemecka vedenú Nicom Waltherom.

Frenzel oplatil v nedeľu Rydzekovi prehru

Zároveň ho s 34-bodovým náskokom vystriedal aj na čele celkového poradia SP.

V Igls triumf Rakúšana Kindla, v štafetách zlato pre Nemecko

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 31. miesto, nepostúpil do 2. kola medzi elitnú dvadsaťpäťku.

Skokanka Takanašiová získala v Rašnove už svoje 50. víťazstvo v SP

Najväčším konkurentkám Nórke Lundbyovej a Rakúšanke Iraschko-Stolzovej nedala žiadnu šancu.

Andreas Žampa tretíkrát v sezóne bodoval, v obráku obsadil 29. miesto

Do hodnotenia prestížneho seriálu si tak pripísal ďalšie dva body, celkovo ich má na konte 21.,aktualizované

Miešaná štafeta Ruska zlatá na ME, Slováci skončili ôsmi

V zložení Terézia Poliaková, Ivona Fialková, Tomáš Hasilla a Michal Šima zaostali za zlatým Ruskom o 1:55,3 min.

Štuhecovej premiérový triumf v super-G, Shiffrinová štvrtá

Dvadsaťšesťročná zjazdárka triumfovala v nedeľňajších pretekoch v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo pred domácou Goggiovou, na pódiu ich doplnila tretia Veithová.

V single štafetách na ME v biatlone putuje zlato do Ruska

Štartovalo 22 štafiet, medzi nimi aj slovenská a v zostave Alžbeta Majdišová, Ondrej Kosztolányi nemala šancu na úspech.

Juniorka Drahovská získala bronz na ME v zimnom triatlone

Za Drahovskou sa na štvrtom mieste umiestnila jej krajanka Rebeka Gabčíková.

ME v krasokorčuľovaní: Krokavec s Rajičovou zaostrili na ZOH 2018

Po šiestom mieste jej zverenkyne Rajicovej v Ostrave v osobných rekordoch už ale upriamuje pozornosť na blížiace sa majstrovstvá sveta v Helsinkách.

Šortrekárka Rusnáková dosiahla v Innsbrucku historický výsledok pre SR

Pätnásťročná pretekárka obsadila v konkurencii 68 junioriek zo 40 krajín na 500-metrovej trati 14. miesto.

Už je ako Nepela: Fernandez získal na ME v krasokorčuľovaní 5. zlato

Najlepší výsledok Slovenska v Ostravar Aréne na šampionáte, ktorý sa do Českej republiky vrátili po 18 rokoch, dosiahla šiestym miestom sólistka Nicole Rajičová.

Rajičovej doposiaľ najlepší výsledok z kontinentálneho šampionátu bolo 11. miesto z roku 2015.,aktualizované

Nao Kodaira si vykorčuľovala 6. prvenstvo, medzi mužmi vyhral K. Nuis

V sobotňajšom kole SP v rýchlokorčuľovaní si Japonka upevnila pozíciu líderky celkového poradia. Holanďan Kjeld Nuis zlepšil 7 rokov starý traťový rekord.

Súťaž družstiev Svetového Pohára v skokoch na lyžiach vyhrali Poliaci

V sobotňajších pretekoch súperilo deväť tímov.

ME v krasokorčuľovaní: Myslivečková a Csölley obsadili 16. priečku

Titul získali vo veľmi vyrovnanej súťaži obhajcovia Francúzi Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron, pre ktorých to je tretie zlato v sérii. ,aktualizované

Paralympionička Farkašová v superkombinácii zlatá, Krako bronzový

V kategórii telesne znevýhodnených obsadila jej krajanka Petra Smaržová piatu pozíciu. ,aktualizované

Paralelný obrovský slalom v snoubordingu vyhrali Ledecká a Galmarini

Ledecká sa víťazstvom posunula na prvú priečku celkového poradia SP, kde vystriedala Rakúšanku Meschikovú.

Preteky dvojbobov v Nemecku vyhrala domáca posádka Lochner, Bluhm

Druhých Američanov Holcomba s Valdesom predstihli o 0,23 s.

Bežci na lyžiach Nilssonová a Pellegrino víťazmi šprintu vo Falune

O víťazovi ženského šprintu musel rozhodnúť až fotofiniš, Nilssonová triumfovala o jednu stotinu sekundy pred Nórkou Caspersen Fallovou.,aktualizované

Na ME v stíhacích pretekoch nadvláda Ruska, Fialková skončila desiata

Slovenskej dvojici na štarte znemožnila posun vpred zlá strelecká bilancia, Martin Otčenáš sa zaradil na 19. miesto a Tomáš Hasilla na 37.

Lyžiarka Stromková obsadila vo finále slopestyle ôsme miesto

Do hodnotenia SP získala 32 bodov, v celkovom poradí disciplíny jej priebežne patrí dvanásta priečka.

V Königssee bol najrýchlejší skeletonista Treťjakov, novým lídrom Yun

Priebežnú klasifikáciu vedie Yun dve kolá pred koncom seriálu o jediný bod pred Lotyšom Dukursom.

Druhý zjazd v Ga-Pa korisťou Reichelta: Šiel som na hrane

V nemeckom stredisku triumfoval v sobotu s náskokom 16 stotín sekundy pred Talianom Fillom, tretí skončil Švajčiar Feuz.