Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Zimné športy

Kläbo a Neprjajevová vyhrali špint

Nór Johannes Hösflot Kläbo, foto z archívu. Foto: TASR

Nóri medzi mužmi obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Kläbo potvrdil na 1,5 km dlhej trati úlohu favorita.

Oberstdorf 26. januára (TASR) - Nór Johannes Hösflot Kläbo a Ruska Natalia Neprjajevová triumfovali v nedeľu v šprinte klasickou technikou na podujatí Svetového pohára bežcov na lyžiach v Oberstdorfe. V nemeckom stredisku sa nedarilo Slovenke Alene Procházkovej, ktorá obsadila v kvalifikácii až 62. miesto.

Nóri medzi mužmi obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Kläbo potvrdil na 1,5 km dlhej trati úlohu favorita. Predpoludním bol najrýchlejší v kvalifikácii a vo finále vyraďovačky vyhral s náskokom 1,99 s pred Paalom Golbergom, tretí bol ich krajan Erik Valnes (+2,37). Tesne za stupňami skončil Talian Federico Pellegrino. Vedúci muž SP Rus Alexander Boľšunov vypadol v semifinále a obsadil 7. miesto.

Neprjajevová bojovala v šesťčlennom finále o prvenstvo so Slovinkou Anamarijou Lampičovou a napokon ju zdolala o 26 stotín sekundy. Na tretej priečke finišovala Američanka Jessica Digginsová s odstupom 2,44 s. Procházková v kvalifikácii výrazne zaostala za najrýchlejšou Neprjajevovou, na ktorú stratila priepastných 24,31 s a nemohla pomýšľať na postup medzi elitnú tridsiatku. V konkurencii 68 štartujúcich predbehla iba šesť súperiek. Na čele SP je stále suverénne Nórka Therese Johaugová.