Atletika

Šampionát v Berlíne skončil: Emotívna kráľovná strhla k veľkým výkonom

Naživo zažil Berlín 1573 atlétov z 51 krajín. Celkove na štadióne i vonku na okruhoch odsledovalo boje zhruba 360-tisíc divákov, vrchol predstavovala sobota so 60.500 divákmi.

Trojskokan Veszelka skončil na ME ôsmy: Bol to neskutočný zážitok

Tomáš Veszelka postúpil z kvalifikácie ako posledný dvanásty a aj keď mal v sezóne skočených zo všetkých až 11. výkon, odvaha i snaha zlepšiť sa mu nechýbala.

V skoku o žrdi zlatý Duplantis so 605 cm

Osemnásťročný Duplantis, najmladší víťaz histórie skoku o žrdi na ME, tohto roku zvíťazil na juniorských MS, vlani na MS v Londýne bol finalista, teraz so 605 cm už patrí medzi najlepších na svete.

Maratón mužov na ME Tibor Sahajda nedokončil a vzdal sa

Za favorita sa považoval Španiel Javier Guerra, ktorý v tomto roku zabehol doma v Seville 2:08:36, najlepší čas zo všetkých účastníkov.,aktualizované 

Slovenské atlétky skončili v štvrtkárskych štafetách na ME ôsme

Slovenky naplnili na šampionáte svoj cieľ už postupom do finále, v ktorom každé jedno umiestenie lepšie ako ôsme by bolo veľmi cenné.

V behu na 400 m triumfovala na ME Poľka Swiety-Erseticová

O zlato bojovali na šachovnici dve, Poľka a Grékyňa Belibasákiová, ktorej nepomohol ani vpád do cieľa. ,aktualizované 

Úradník obsadil v Berlíne v chôdzi 22. miesto: Pre mňa veľká skúsenosť

Pôvodne mali chodci štartovať bez žien samostatne, no únik plynu spôsobil, že sa spojili a na trať vyrazili spolu.

Vadlejchovú na 800m diskvalifikovali, zlato na ME pre Thiamovú

Sedembojárka Lucia Vadlejchová prekonala všetky očakávania v hode oštepom s pozoruhodným osobným rekordom 48,71 a pred záverečnou disciplínou behom na 800 m bola 15-ta so šancou posunúť sa ešte vpred.,aktualizované 

Švajčiarka Sprungerová zlatá na ME na 400 m prek., na 400 m Hudson

Na Sprungerovú vo finiši útočila najviac Ukrajinka Ryžykovová, no márne, aj keď si zabehla sezónne maximum 54,51.,aktualizované 

Dve sedembojárky sa zaplietli do autonehody a na ME skončili

Incident sa udial, keď sa atlétky vracali zo štadióna do hotela po dopoludňajšom programe a musia zostať v nemocnici na pozorovanie.

Kladivárka Hrašnová na ME nezvládla kvalifikáciu a nepostúpila

M. Hrašnová pôsobila v kruhu koncentrovane a prvým pokusom by aj prehodila limit na priamy postup 70,00 m, no kladivo dopadlo mimo výseč.,aktualizované 

ME V ATLETIKE: Výškar Bubeník je veľmi sklamaný

V kvalifikácii výškarov sa Matúš Bubeník a Lukáš Beer pokúšali preniknúť do finálovej dvanástky, na priamy postup museli prekonať 227, alebo veriť, že sa do nej zmestia aj slabším výkonom.

Na dvojstovke ME v atletike nadvláda Turka Gulijeva

V Amsterdame bol strieborný a teraz zvalcoval konkurenciu v rekorde šampionátu a v osobnom rekorde, ktorým sa v historických tabuľkách starého kontinentu zaradil na 2. miesto.

ME v atletike: Lucia Vadlejch nad prekážkami so sezónnym maximom

V sedemboji štartuje 29 žien, medzi nimi aj olympijská víťazka a majsterka sveta Belgičanka Nafissatou Thiamová.,aktualizované 

Štvrtkový ceremoniál ME v atletike bol odložený pre zlé počasie

Odložiť sa muselo podujatie Európskej míle na Breitscheidplatzi, o deň neskôr odložili aj medailový ceremoniál.

Na Medzinárodnom maratóne mieru sa opäť predstaví aj Matej Tóth

Počas maratónskeho víkendu sa predstaví nielen na trati, ale v rámci programu Vybehaj to s Matejom absolvuje aj priateľské stretnutie so záujemcami spojené s prechádzkou.

Litovec Gudžius zlatý v disku, v desaťboji Nemec Abele

Stahl, Gudžius i Robert Harting po tom, čo v kvalifikácii vypadli velikáni Nemec Christoph Harting a Piotr Malachowski bez platného pokusu, sa považovali vo finále disku za favoritov na medaily.

ME: Volko zo semifinále dvojstovky nepostúpil

Ján Volko si na šampionáte viac trúfal na dvojstovke ako na polovičnej trati.,aktualizované 

VIDEO: Fanúšik detektívok Matej Tóth napísal na trati ďalší príbeh

Napriek nesmiernej horúčave a dlhej súťažnej prestávke už absolvoval fyzicky ťažšie päťdesiatky, utorňajšia dala zabrať najmä z psychickej stránky.

ME: Varga má formu na medailu, po prvý raz v akcii aj štafeta

Varga bude chcieť potvrdiť stúpajúcu formu z uplynulého obdobia. Aktuálny majster Európy v šprinte podal dobrý výkon aj cez víkend v Nemecku, kde absolvoval preteky zaradené do Bundesligy.