Trenčiansky kraj

Spor vodárenských spoločností spôsobí odstávku vody v Tepliciach

Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice bude zrejme od soboty (7.2.) bez dodávok pitnej vody.,aktualizované 

V Partizánskom predstavia svoju tvorbu neprofesionálni výtvarníci

AMA 2015 je súčasťou celoslovenskej postupovej súťaže Výtvarné spektrum 2015.

Pri výkopových prácach našiel muž muníciu z druhej svetovej vojny

Neznámu muníciu našiel vo štvrtok (5. 2.) muž pri výkopových prácach pre vodovodné potrubie v Hornej Vsi v okrese Prievidza.

Na podporu mládežníckeho športu v Partizánskom pôjde 120.000 eur

O 30.000 eur v porovnaní s vlaňajškom navýšilo mesto Partizánske objem financií na tohtoročnú podporu detského a mládežníckeho športu.

Za lúpež hrozí Prievidžanovi až osemročné väzenie

Ako ďalej uviedol, Peter počas lúpeže poškodenému zobral zo zadného vrecka nohavíc 25 eur a potom mu nohou stúpil na pravé chodidlo, ktoré mu týmto zlomil.

Sneženie v Trenčianskom kraji komplikuje dopravu na D1

Zjazdné sú aj všetky horské priechody, Fačkov a Šútovce sú však uzatvorené pre nákladné automobily s dĺžkou nad 10 metrov.

V Prievidzi sa dočkajú opráv dve materské a dve základné školy

Opráv sa dočkajú materské školy (MŠ) na Ulici M. Gorkého a Nábreží sv. Cyrila, tiež základné školy (ZŠ) na Rastislavovej ulici a Ulici S. Chalupku.

Vodič pod vplyvom alkoholu dostal v nemocnici infarkt

Policajti mu na ceste medzi Bytčou a Považskou Bystricou namerali v dychu 1,29 promile alkoholu. Na vyšetrení v nemocnici dostal infarkt.

Projekt TSK Hrdina remesla má prilákať školákov na remeselné odbory

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) dnes ako prvý kraj na Slovensku spustil kampaň zameranú na nábor žiakov základných škôl pre štúdium na odborných školách s remeselnými odbormi.

Pri požiari bytu sa jeho majiteľka priotrávila splodinami

Novomestskí hasiči likvidovali v nedeľu (1.2.) popoludní požiar bytu na Ulici 1. mája v Novom Meste nad Váhom. Majiteľka bytu sa pokúsila požiar uhasiť, nadýchala sa splodín.

Obyvateľom Prievidze v hmotnej núdzi rozdali viac ako 45.000 eur

Mesto v Prievidza vyplatilo vlani obyvateľom okrem iných finančných dotácií a príspevkov aj viaceré jednorazové finančné čiastky.

Polikliniku v Novákoch zrekonštruujú za takmer 900.000 eur

Na projekt, ktorý si vyžiada takmer 900. 000 eur, by malo po splnení formalít získať mesto prostriedky z fondov Európskej únie v rámci Operačného programu (OP) Zdravotníctvo.

Výbuch vo VOP Nováky mal podľa znalcov viacero možných príčin

Viacero faktorov, medzi ktorými figuruje neodstránenie prachu z prostredia, zlé odsávanie v miestnosti či zakliesnené teliesko na tlačníku v hydraulickom lise.

Keramikárka Izabela Chylová sa venuje hrnčiarstvu už 35 rokov

Je pravdepodobne jedinou ženou na Slovensku, ktorá pri výrobe úžitkových a dekoračných predmetov preferuje klasický hrnčiarsky kruh.

Vo Svinnej sa zrazil vlak s autom

Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, vozidlo sa nachádza pod vlakom a boli v ňom zakliesnené dve osoby.

Hasičov z Dubnice nad Váhom nominovali na medzinárodnú cenu 112 Awards

Ocenenie budú udeľovať v Bukurešti v apríli tohto roku.

SaS vidí na Trenčianskej univerzite chyby, nevylučuje prieskum

Členovia školského výboru NR SR možno pôjdu na poslanecký prieskum do Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka. ,aktualizované 

Na cestách 3. triedy Trenčianského kraja je čerstvý sneh

Ako informuje Slovenská správa ciest, zjazdné sú aj všetky horské priechody v kraji. Dvojcentimetrová vrstva kašovitého snehu je na horských priechodoch Homôlka a Šútovce.

Prvý piatok v mesiaci bude patriť v Piešťanoch primátorovi a občanom

Primátor Piešťan Miloš Tamajka pripravuje na piatok 6. februára prvé z plánovaných pravidelných stretnutí s občanmi. Obyvatelia mesta sa s ním budú môcť porozprávať vždy prvý piatok v mesiaci.

Na povale rodinného domu našli šesť starých ručných granátov

Nález starej munície na povale rodinného domu v obci Timoradza v okrese Bánovce nad Bebravou nahlásil v stredu (28. 1.) na tiesňovú policajnú linku 61-ročný muž.