< sekcia Trenčiansky kraj

Hrad Beckov ovládnu počas víkendu stolové hry a stavebnice

Hrad Beckov, ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Od júna je na hrade na dennej báze otvorené aj hradné hospodárstvo. Deti sa môžu tešiť na kováčsku dielňu, jazdy na poníkovi či prednášky o zvieratách s možnosťou kŕmenia.

Beckov 28. júna (TASR) – Stovky stolových hier, stavebnice, ale aj jazdy na poníkoch a zábavu pre deti aj rodičov ponúka počas víkendu (29. – 30. 6.) hrad Beckov v rámci podujatia HRAdisko.

Ako informoval výkonný riaditeľ Záujmového združenia právnických osôb Hrad Beckov Peter Pastier, HRAdisko prinesie veľa zábavy pre deti aj dospelých, pre ktorých sú okrem stolových hier pripravené aj stavebnice.

„Vo večerných hodinách privítame na hrade v sobotu 29. júna o 18.00 h dobrovoľníkov zo Slovenska, ktorí sa angažujú prostredníctvom rôznych organizácií vo svete. Počas večera dobrovoľníctva sa pozrieme do Afriky,“ doplnil Pastier.

Ako dodal, od júna je na hrade na dennej báze pre verejnosť otvorené aj hradné hospodárstvo. Deti sa môžu tešiť na kováčsku dielňu, jazdy na poníkovi, prednášky o zvieratách s možnosťou kŕmenia a viac ako osem druhov zvierat. Od júla počas víkendov pribudnú aj sviečkar a vystúpenia sokoliarov.