< sekcia Tipsport Liga

TIPSPORT LIGA: DVTK Jégesmedvék Miškovec porazil MAC Újbuda

Na snímke radosť hráčov Miškovca z gólu. Foto: TASR - Milan Kapusta

V maďarskom derby v rámci najvyššej slovenskej súťaže sa hral v prvej tretine otvorený hokej. Hernú prevahu mali domáci, ktorí išli do vedenia gólom z presilovej hry v 7. minúte, keď sa z otočky presadil Galanisz.

Miškovec 22. októbra (TASR) - Hokejisti Miškovca vyhrali na domácom ľade v zápase 15. kola Tipsport Ligy nad MAC Újbuda 4:1, keď o svojom víťazstve rozhodli troma gólmi v druhej tretine.

DVTK Jégesmedvék Miškovec - MAC Újbuda 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 7. Galanisz (Rodman), 26. Ritó (Reszegh), 37. Vas (Láda), 38. Ross (Vojtko) - 13. Stretch (KLEMPA, Sofron). Rozhodovali: Kalina, Korba – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení: 5:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1411 divákov

Miškovec: Adroján - Ross, Vojtkó, Láda, Vandane, Szirány, D. Kiss, Göz, Lövei - Beach, Vas, Reszegh - Rodman, Harrison, Beauviller - Miskolczi, Galanisz, Magosi - Ritó, Farkas, P. Kiss

Újbuda: Bálisz – Garát, Carlisle, Macaulay, McNally, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann – Klempa, Stretch, Sofron - Br. Orbán, Langkow, Bodó – Kreisz, Pitt, Terbócs - Pápa, Nagy, Szigeti

V maďarskom derby v rámci najvyššej slovenskej súťaže sa hral v prvej tretine otvorený hokej. Hernú prevahu mali domáci, ktorí išli do vedenia gólom z presilovej hry v 7. minúte, keď sa z otočky presadil Galanisz. V 13. minúte po krásnej kombinácií hostia vyrovnali, blafákom zakončil Stretch. V ďalších minútach prvej tretiny ovplyvnil zápas hrubý faul domáceho Miskolcziho, po ktorom mali hostia výhodu päťminútovej presilovky, po ďalších šarvátkach však z dlhej presilovky nič nebolo a gól už nepadol. Aj druhá tretina sa začala aktívne z oboch strán, svoju šancu využili domáci, keď sa po rýchlej akcii presadil Ritó. Domáci pokračovali v tlaku, ktorý vystupňovali v poslednej päťminútovke prostredného dejstva, výsledkom boli ďalšie dva góly v podaní Vasa a Rossa v bráne hostí. Zakríknutý výkon budapeštianskeho tímu pokračoval aj v záverečnom dejstve. Domáci mali niekoľko príležitostí, no svoj náskok už nezvýraznili.