Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Tipsport Liga

TIPOS EXTRALIGA: Poprad z N. Zámkov víťazne, prehra Banskej Bystrice

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö oslavuje víťazstvo v hromadných pretekoch na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave v nedeľu 18. februára 2024. Foto: TASR - Henrich Mišovič

"Kamzíci" predĺžili víťaznú sériu na 11 stretnutí a upevnili si post lídra. Novozámčanom patrí s 52 bodmi predposledné 11. miesto.

Nové Zámky 18. februára (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 45. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:1. "Kamzíci" predĺžili víťaznú sériu na 11 stretnutí a upevnili si post lídra. Novozámčanom patrí s 52 bodmi predposledné 11. miesto.

Domáci boli v hre o body až do 58. minúty, v ktorej definitívne poistil trojbodový zisk Popradu kanadský útočník Andrew Calof. Na konečných 4:1 upravil v hre bez brankára ďalší legionár Tyler Coulter.

Tipos extraliga - 45. kolo:

HC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Loggins (Múčka) – 16. Záborský (Calof, Bjalončík), 31. Kukuča (Brincko, Coulter), 58. Calof (Dmowski, Coulter), 60. Coulter (Calof). Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Hercog, Orolin, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1358 divákov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský - Johnson, Prokeš, Michnáč – Stupka, Roy, Loggins – Múčka, Ondrušek, Števuliak – Ružek, Fafrák, Barto - Kováč
Poprad: Belányi – Betker, Svedberg, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan - Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Jendek, Mlynarovič, Peresunko – Kundrik, Suchý, Šotek

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 45. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 6:3. Najvýraznejší podiel na tom mal útočník Martin Bakoš, ktorý strelil dva góly a pridal aj dve asistencie. Humenčania zaznamenali šiestu prehru za sebou a skomplikovali si šance na záchranu, na predposledné Nové Zámky strácajú deväť bodov.

Spišiaci si pripísali tri body prvýkrát od 7. januára a na prvý Poprad majú deväťbodové manko. "Rysy" položili základ úspechu v prostrednej časti hry. Domáci sa v druhom dejstve strelecky presadili štyrikrát, pričom priamo na bránku hostí smerovalo iba deväť striel. Okrem Bakoša sa vydaril duel aj najproduktívnejšiemu obrancovi súťaže, Ukrajinec Igor Merežko si pripísal tri body (2+1).

HK Spišská Nová Ves - HC 19 Humenné 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)

Góly: 15. Bakoš (Nellis, Björkung), 23. Vandas (Merežko, Bortňák), 31. Burgess (Archambault), 32. Merežko (Burgess, Bakoš), 39. Bakoš (z tr. strieľania), 49. Merežko (Archambault, Bakoš) – 36. Linet (Paršin, Sergijenko), 55. Kuru (Meliško, Pereskokov), 58. Pereskokov (Kuru, Sredl). Rozhodovali: Crman, Goga – Jurčiak, D. Konc ml., vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2847 divákov

Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, J. Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Džugan, Myklucha, Burgess – Majdan, Kerbashian, Rapáč – Hamráček, Bortňák, Vandas
Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Thomka – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Ragan, Borov – M. Krajňák

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 45. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 4:2. Liptáci uspeli po troch prehrách za sebou a upevnili si 10. priečku. "Barani" zaznamenali tretiu prehru v sérii a sú tesne za prvou šestkou.

Domáci mali v úvodnom dejstve výraznú streleckú prevahu (19:6) a do vedenia ich poslal v 15. minúte Fekiač. Liptákom vyšiel aj začiatok prostrednej časti, keď hosťom odskočili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Berryho a Avcina. Do prestávky duel zdramatizovali presnými zásahmi Luža s Gašparom, no v 58. minúte pridal poistku švédsky obranca Ullman, ktorý si otvoril strelecký účet v slovenskej extralige.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 15. Fekiač (Avcin, Quince), 22. Berry (Egle), 23. Avcin (Réway, Egle), 58. Ullman (Egle) – 26. Luža (Bačik, Matoušek), 26. Gašpar (Langkow, Stránský). Rozhodovali: Snášel, Žák - Hajnik, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 670 divákov

L. Mikuláš: Krasikov – Žilka, Ullman, Mezovský, Thompson, Hraško, Fekiač, Vojtech - Avcin, Quince, Réway – A. Nauš, Egle, Berry – Valigura, Kriška, T. Nauš - Tkáč, Vankúš, Nespala
B. Bystrica: Rabčan – Bačik, Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Nielsen - Wilkins, Vela, Turnbull - Matoušek, Bíreš, Macek - Stránský, Langkow, Gašpar – Petriska, Faith, Výhonský

Hokejisti Zvolena bodovali v Tipos extralige vo štvrtom zápase v rade a v ôsmom z uplynulých deviatich. V nedeľňajšom 45. kole zdolali na svojom ľade Nitru 4:3 po samostatných nájazdoch. Dva góly domácich dal v riadnom hracom čase útočník Marek Hecl, ktorý potom rozhodol v nájazdovom rozstrele.

Pod Pustým hradom predviedli oba tímy dynamický, rýchly hokej. Skóre otvorili domáci v 10. minúte Heclom z predbránkového priestoru po šikovnej prihrávke Lukoseviciusa, hostia vyrovnali o štyri minúty neskôr Newelom po rýchlej akcii a prihrávke Gatesa. V strednom dejstve sa tešili Zvolenčania po strele Lukoseviciusa a dorážke Hecla pred odkrytou bránkou. V tretej tretine vyrovnal v presilovke Buček, lenže početnú výhodu využil aj domáci tím presnou strelou Lukoseviciusa z kruhu - 3:2. Nitrania však do tretice vyrovnali Lackom z uhla na dvakrát a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom gól nepadol, takže rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy a v nich rozhodol Hecl.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. M. Hecl (Lukosevicius, Gachulinec), 37. M. Hecl (Lukosevicius, Gachulinec), 49. Lukosevicius (M. Hecl, Zuzin), rozh. nájazd M. Hecl - 14. Newel (Gates, Stacha), 46. Buček (Jackson), 57. Lacka (Mezei). Rozhodcovia: Jobbágy, P. Stano – Kacej, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše 46. M. Hults (Zvolen) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 2139 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser, Sládok – R: Bondra, Šiška, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kolenič, Fortin, Kašlík – Marcinek, K. Gabor
Nitra: Aittokallio – Vitáloš, Stacha, Cotton, Mezei, Kousa, F. Gajdoš, P. Valent – Lacka, Čederle, Okoličány – Bubela, Gill, Buček – Newell, Gates, Jackson – Bačo, Pobežal, Matej Bača