Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti Zvolena zdolali Slovan Bratislava 3:1

Na snímke hokejisti bojujú o puk pred bránou Slovana počas zápasu 42. kola Tipos extraligy HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava vo Zvolene v nedeľu 4. februára 2024. Foto: TASR - Ján Krošlák

Zvolen začal aktívne a bol za to odmenený gólom Mareka Hecla, ktorý sa uvoľnil za bránkou, kľučkami sa dostal pred ňu a bekhendom pokoril Godlu.

Zvolen 4. februára (TASR) - Hokejisti Zvolena v 42. kole Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Slovan Bratislava 3:1 a pripísali si svoje konto tretiu výhru nad týmto súperom v aktuálnej sezóne, avšak prvú na svojom ľade. Hostia tak nepreskočili tím spod Pustého hradu v tabuľke v súboji o siedmu priečku.

Zvolen začal aktívne a bol za to odmenený gólom Mareka Hecla, ktorý sa uvoľnil za bránkou, kľučkami sa dostal pred ňu a bekhendom pokoril Godlu. Pred prvou prestávkou mohol vyrovnať najmä v presilovke Pecararo, ale nemal presnú mušku. V strednom herne vyrovnanom dejstve diváci gól nevideli, ale na začiatku tretej tretiny po návrate Lukoseviciusa z trestnej lavice využil únik M. Hults a bolo 2:0. Hostia do dvoch minút odpovedali obrancom Korenčíkom od modrej čiary. Snahu Slovana o vyrovnanie zmaril v 56. minúte presnou strelou z pravej strany Kašlík.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 10. M. Hecl, 43. M. Hults (M. Hecl, Sládok), 56. Kašlík (Lukosevicius) – 45. Korenčík (Kubka). Rozhodovali: Snášel ml., Jobbágy – Frimmel, Stanzel, vylúčení na 2 min.: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 3012 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra, Fortin, Kašlík – Kolenič, Marcinek, Zuzin – K. Gábor, V. Fekiač, Csányi

Slovan: Godla – Korenčík, Holway, Golian, Kubka, Sersen, Bergman, Beňo – Ranford, Poirier, Pecararo – Takáč, Mahbod, Šille – Lukošík, Preisinger, T. Török – Dudáš, S. Petráš, Žitný