< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti Trenčína zvíťazili nad Novými Zámkami 4:2

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Skóre otvoril v 9. minúte Ahl, ktorý prekonal Kantora.

Trenčín 4. februára (TASR) - Hokejisti Trenčína zvíťazili v 42. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 4:2. Domáci vďaka triumfu a zisku troch bodov potvrdili priebežné 9. miesto v tabuľke. Nové Zámky prehrali druhýkrát v rade a sú na predposlednej 11. priečke. V drese Trenčína zaznamenal dva góly obranca Marek Hudec.

Skóre otvoril v 9. minúte Ahl, ktorý prekonal Kantora. Hostia na začiatku druhej tretiny vyrovnali. Obranca Ligas vystrelil od modrej čiary a puk skončil až v sieti. V polovici stretnutia domáci opäť viedli, keď M. Hudec využil presilovú hru. Rovnaký hráč v úvode tretej tretiny zvýšil na 3:1. Kováč v 51. minúte znížil, no v závere Krajčovič rozhodol o víťazstve strelou do prázdnej bránky.

Tipos extraliga – 42. kolo:

HK Dukla Trenčín – HC Mikron Nové Zámky 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 9. Ahl (Baláž, Pietroniro), 31. M. Hudec (Charbonneau, Conway), 43. M. Hudec (Sojčík), 60. Krajčovič (Petráš) – 22. Ligas (Roman, Šišovský), 51. Kováč (Barto, Roman). Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. – Hajnik, Knižka, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1653 divákov.

Trenčín: Borák – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Škvarek, Mikúš, Krajčovič

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Roman, Novajovský, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – Michnáč, Prokeš, Johnson – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Kováč, Barto, Fafrák – Ružek