< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili nad Humenným 5:4

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Humenčania začali od úvodu aktívnejšie ako ich súper.

Humenné 4. februára (TASR) - Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v rámci nedeľného 42. kola Tipos extraligy nad domácim Humenným 5:4 po samostatných nájazdoch.

Humenčania začali od úvodu aktívnejšie ako ich súper. Odmenou im bolo otvorenie skóre v 4. minúte duelu zásluhou 11. gólu v sezóne pre Fína Kuruho, ktorý "vytancoval" banskobystrickú defenzívu a neskôr blafákom prekonal Krošelja. Hostia však prepli na vyššie obrátky a keď arbitri v 8. minúte vylúčili domáceho Vaška, Turnbull po kombinácii do prázdnej brány vyrovnal. V druhej tretine domáci za menej ako dve minúty využili tri presilové hry a zdalo sa, že je "vymaľované". Opak bol však pravdou. Keď sa postupne presadili za mužstvo spod Urpína Faith, Ďatelinka a Langkow, skóre bolo razom v 47. minúte nerozhodné. O víťazovi sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. Dvojbodový zisk Banskej Bystrici zabezpečil Wilkins.

HC 19 Humenné – HC 05' Banská Bystrica 4:5 pp a sn (1:1, 3:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 4. Kuru (Pereskokov, Pacalaj), 27. Lapšanský (Sredl, Handlovský), 28. Sredl (Pereskokov), 29. Sredl (Lapšanský) - 8. Turnbull (Faith), 44. Faith (Hora, Wilkins), 45. Ďatelinka (Turnbull, Hora), 48. Langkow (Wilkins, Bačik), rozhodujúci nájazd Wilkins. Rozhodovali: Korba, Orolin – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1782 divákov.

Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergienko, Ťavoda, Novický – Paršin, Kuru, Pereskokov - Lapšanský, Foss, Šoltés - Handlovský, Linet, Vaško – Thomka, Horvát, Ragan - Borov

Banská Bystrica: Krošelj – Bačik, D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Pavúk - Wilkins, Langkow, Turnbull - Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch