LA Lakers dosiahli desiaty triumf za sebou a kraľujú celej súťaži

Hráč Lakers Jared Dudley (vľavo) blokuje hráča Wizards Moritza Wagnera v zápase zámorskej basketbalovej NBA Los Angeles Lakers - Washington Wizards v Los Angeles 29. novembra 2019. Foto: TASR/AP

Hostia držali krok so súperom iba v úvode zápasu, potom ich Lakers v 24-minútovom intervale prestrieľali 84:36 a v tretej štvrtine viedli aj o 39 bodov.

New York 30. novembra (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Lakers pokračujú vo víťaznom ťažení v NBA. V noci na sobotu na vlastnej palubovke zdolali Washington 125:103 a dosiahli desiate víťazstvo za sebou. S bilanciou 17-2 sú na čele celej súťaže.

Hostia držali krok so súperom iba v úvode zápasu, potom ich Lakers v 24-minútovom intervale prestrieľali 84:36 a v tretej štvrtine viedli aj o 39 bodov. Ústrednými postavami boli tradične LeBron James a Anthony Davis. Skúsenejší James nazbieral 23 bodov a 11 asistencií, Davis o tri body viac a 13 doskokov.

Solídny výkon podal opäť Dwight Howard, ktorý si pripísal 8 bodov a 5 doskokov. Domáci pivot hrá v tejto sezóne nad očakávanie dobre. V lete to pritom po zlej sezóne práve vo Washingtone vyzeralo na koniec jeho kariéry, Lakers po ňom siahli až keď sa zranil DaMarcus Cousins.

"Hrá presne tak, ako sme čakali, že bude hrať u nás. Nanešťastie sa zranil. Nemôžem na neho povedať krivé slovo, pracoval tvrdo, no nebol zdravý na to, aby nám pomohol," povedal tréner Washingtonu Scott Brooks.

Desiaty triumf v sérii dosiahlo aj Milwaukee, keď si poradilo s Clevelandom 119:110. V drese Bucks hviezdil Jannis Antetokunmpo s 33 bodmi.

Slovinec Luka Dončič režíroval triumf Dallasu vo Phoenixe 120:113. K víťazstvu prispel vyrovnaným kariérnym maximom - 42 bodmi. Pridal aj 11 asistencií, k triple double mu chýbal jediný doskok.

V úvodnom zápase piatkového programu Brooklyn zdolal doma Boston 112:107. Vrátil mu tak prehru 110:121 z duelu, ktorý odohrali iba pred dvoma dňami na palubovke Celtics. Domáci ani v tomto stretnutí nemali k dispozícii svojho prvého rozohrávača Kyrieho Irvinga, ktorý v minulej sezóne nastupoval práve za Boston.

Najužitočnejší hráč uplynulého finále NBA Kawhi Leonard sa vrátil do mesta, v ktorom získal svoj prvý titul a San Antonio si prekvapujúco poradilo s jeho novým tímom Los Angeles Clippers 107:97. V hľadisku sa opäť ozývalo bučanie, keďže krídelník sa nerozišiel s Texasanmi v dobrom.

"Môj výkon to neovplyvnilo. Bol to bežný zápas vonku," povedal podľa TSN Leonard. "Ukázali, že chcú to víťazstvo viac. Nastúpili s chuťou a ochotou podať maximum," vysvetlil príčiny neúspechu rozohrávač Clippers Patrick Beverly. Za Spurs trafil Derrick White 5 trojok, čo je jeho kariérne maximum.

Portland si poradil s Chicagom, keď v jeho drese si Carmelo Anthony s 23 bodmi a 11 asistenciami pripísal prvý double double po ročnej hernej pauze. Atlanta prehrala deviaty duel v sérii, hoci v Indiane najtesnejším rozdielom 104:105 po predĺžení. Hawks nepomohlo ani vyrovnané osobné maximum 49 bodov Traea Younga.

Obhajca titulu z Toronta zvíťazil nad Orlandom a po šiestom úspechu v rade sa posunul na druhú priečku na východe. V jeho drese si pripísal 33 bodov Norman Powell, najviac v kariére.

BROOKLYN NETS - BOSTON CELTICS 112:107 (31:24, 27:31, 29:26, 25:26)

najviac bodov: Dinwiddie 32 (11 asistencií, 6 trojok), Prince 16, Allen 14 (11 doskokov) - Tatum 26, Walker 17, Smart 15

DETROIT PISTONS - CHARLOTTE HORNETS 107:110 (37:28, 20:24, 28:23, 22:25)

najviac bodov: Rose 23, Kennard 21 (5 trojok), Griffin 17 - Washington 26, Rozier 23 (6 trojok), Bridges a Graham po 16

ORLANDO MAGIC - TORONTO RAPTORS 83:90 (23:20, 24:20, 12:26, 24:24)

najviac bodov: Fournier 19, Fultz 15, Bamba 11 - N. Powell 33 (5 trojok), VanVleet 22 (5 trojok), Siakam 10 (13 doskokov)

CLEVELAND CAVALIERS - MILWAUKEE BUCKS 110:119 (29:38, 18:29, 42:32, 21:20)

najviac bodov: Garland 21 (5 trojok), Osman 20, Nance 18 - Antetokunmpo 33 (12 doskokov), G. Hill 18, Middleton 12

NEW YORK KNICKS - PHILADELPHIA 76ERS 95:101 (31:18, 20:21, 17:31, 27:31)

najviac bodov: Gibson 22 (10 doskokov), Marcus Morris 20, Barrett 18 - Embiid 27 (17 doskokov), Ennis 20, T. Harris 19

INDIANA PACERS - ATLANTA HAWKS 105:104 pp (22:23, 21:31, 29:11 - 11:10)

najviac bodov: Lamb 20, Sabonis (12 doskokov) a M. Turner po 17 - Trae Young 49 (8 trojok), Leň a Bembry (12 doskokov) po 15

MIAMI HEAT - GOLDEN STATE WARRIORS 122:105 (41:21, 30:37, 24:21, 27:26)

najviac bodov: Dragič 20, Herro 19 (5 trojok), D. Robinson 17 (5 trojok) - Poole 20 (5 trojok), Paschall 17, Burks 16

MEMPHIS GRIZZLIES - UTAH JAZZ 94:103 (24:22, 31:18, 18:35, 21:28)

najviac bodov: Valančiunas 22 (17 doskokov), Clarke 13, Morant a Brooks po 11 - Bojan Bogdanovič 33, Mitchell 20, Gobert 13 (13 doskokov)

OKLAHOMA CITY THUNDER - NEW ORLEANS PELICANS 109:104 (34:26, 28:27, 17:31, 30:20)

najviac bodov: Schröder 25, Nader 19, Gallinari 17 - Ingram 25, Redick 16, Jrue Holiday a Okafor po 14

SAN ANTONIO SPURS - LOS ANGELES CLIPPERS 107:97 (27:30, 26:23, 29:18, 25:26)

najviac bodov: Aldridge a D. White (5 trojok) po 17, DeRozan 15 - K. Leonard, JaMychal Green 16, Harrell 12

PHOENIX SUNS - DALLAS MAVERICKS 113:120 (25:31, 25:22, 39:36, 24:31)

najviac bodov: Oubre 22 (10 doskokov), Rubio 21, Booker 18 - Dončič 42 (11 asistencií), Hardaway 26 (6 trojok), Seth Curry 11

PORTLAND TRAIL BLAZERS - CHICAGO BULLS 107:103 (25:28, 28:19, 28:31, 26:25)

najviac bodov: Lillard 28, Anthony 23 (11 doskokov), McCollum 20 - LaVine 28 (5 trojok), W. Carter 16, Markkanen a C. White po 13

LOS ANGELES LAKERS - WASHINGTON WIZARDS 125:103 (37:23, 33:26, 35:30, 20:24)

najviac bodov: A. Davis 26 (13 doskokov), L. James 23 (11 asistencií), Cook 17 - Beal 18, Hačimura 16, I. Smith a McRae po 13