KHL: Hudáček vychytal výhru Spartaka nad Kchun-lunom

Július Hudáček, archívna snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Tridsaťjedenročný Hudáček išiel do bránky v 27. minúte za stavu 3:1 pre hostí a v ďalšom priebehu pustil za chrbát len jeden puk.

Moskva 27. januára (TASR) - Slovenský hokejový brankár Július Hudáček vychytal víťazstvo Spartaka Moskva nad Červenou hviezdou Kchun-lun 7:4 v pondelňajšom zápase KHL.

Tridsaťjedenročný Hudáček išiel do bránky v 27. minúte za stavu 3:1 pre hostí a v ďalšom priebehu pustil za chrbát len jeden puk. V závere navyše asistoval pri siedmom góle domácich do prázdnej bránky. Spartak rozhodol v tretej tretine, ktorú vyhral 5:1. Pre moskovský klub to bol tretí triumf v rade a posunul sa na 4. priečku Západnej konferencie.

Hokejisti AK Bars Kazaň zvíťazili na ľade Traktoru Čeľabinsk 4:2 a pripísali si štvrtý triumf v sérii. So 76 bodmi figurujú na čele Východnej konferencie súťaže a majú istú účasť v play off.

Viťaz Podoľsk vyhral na ľade Severstaľu Čerepovec 4:1 a ukončil trojzápasovú sériu prehier. Hrdinom stretnutia bol fínsky útočník Joonas Nattinen, ktorý strelil hetrik. V prvej formácii domácich hral slovenský útočník Adam Liška.

KHL - pondelok:

Traktor Čeľabinsk - AK Bars Kazaň 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 52. Thomas, 55. Isajev - 2. Galimov, 24. Voronkov, 27. Galimov, 47. Voronkov

Avtomobilist Jekaterinburg - Barys Nursultan 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 21. Batyršin, 55. Mozer - 16. Knight, 32. Michailis, 39. Videll, 60. Boyd

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Podoľsk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 41. Geraskin - 13. Nattinen, 27. Nattinen, 48. Nattinen, 48. Varfolomejev

HK Soči - Lokomotiv Jaroslavľ 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 9. Collins, 34. Pogorišnyj - 5. Čerepanov, 49. Osipov, 50. Tkačjov, 60. Tkačjov

Spartak Moskva - Červená hviezda Kchun-lun 7:4 (1:2, 1:1, 5:1)
Góly: 10. Daugavinš, 35. Daugavinš, 42. Malychin, 49. Kuteikin, 56. Fiodorv, 58. Chochlačov, 20. Daugavinš (J. HUDÁČEK) - 2. Murphy, 8. Lockhart, 27. Lockhart, 44. Wong