HOMOFÓBIA v hľadisku: Kvôli pokrikom museli prerušiť futbalový zápas

ilustračná fotografia Foto: TASR/AP

Homofóbne pokriky odsúdila aj francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová, ktorá podporila odvážny krok rozhodcu.

Nancy 17. augusta (TASR) - Piatkový zápas druhej francúzskej futbalovej ligy Nancy - Le Mans (2:1) prerušil rozhodca v prvom polčase pre opakované homofóbne pokriky zo strany domácich fanúšikov. Podľa RMC Sport boli adresované vedeniu Francúzskej futbalovej ligy (LFP) a miestnemu rivalovi FC Méty.

Keďže nepomohol apel zo strany hlásateľa na Štadióne Marcela Picota, arbiter Mehdi Mokhtari bol na základe nových ligových pravidiel nútený duel zastaviť. Hra pokračovala až po tom, čo hráči Nancy poprosili fanúšikov, aby s chorálmi prestali. Nehralo sa približne minútu.

Homofóbne pokriky odsúdila aj francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová, ktorá podporila odvážny krok rozhodcu. "Stalo sa to prvýkrát a dúfam, že aj naposledy," napísala na sociálnej sieti. Informovali o tom agentúra AP a web Sky Sports.