Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Arsenal postúpil do osemfinále Pohára FA, čaká ho Portsmouth

Na snímke vpravo hráč Bournemouthu Jack Simpson a hráč Arsenalu Eddie Nkteitah v zápase šestnásťfinále v anglickom futbalovom FA Cupe AFC Bournemouth - Arsenal Londýn v pondelok 27. januára 2020. Foto: TASR/AP

Londýn 28. januára (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn postúpili do osemfinále Pohára FA. V pondelkovom dueli 4. kola zvíťazili na pôde Bournemouthu 2:1. O góly "kanonierov" sa v prvom polčase postarali Bukayo Saka a Eddie Nketiah, za domácich už iba znížil v nadstavenom čase striedajúci Sam Surridge.

Duel nedohral obranca hostí Shkodran Mustafi, ktorého museli v 62. minúte odniesť z ihriska na nosidlách po kolízii s brankárom Emilianom Martinezom. Arsenal sa v ďalšom kole predstaví 5. marca na ihrisku Portsmouthu.