Cyklista Küng vyhral 2. etapu Binck Bank Tour a je na čele poradia

Na archívnej snímke Stefan Küng. Foto: TASR/AP

Jazdec BMC bol najrýchlejší v utorňajšej časovke na 12,7 km vo Venray, keď dosiahol čas 14:11 minúty.

Venray 14. augusta (TASR) - Švajčiarsky cyklista Stefan Küng triumfoval v 2. etape pretekov Binck Bank Tour. Jazdec BMC bol najrýchlejší v utorňajšej časovke na 12,7 km vo Venray, keď dosiahol čas 14:11 minúty a dostal sa aj na čelo celkového poradia. Na druhej priečke finišoval s mankom 14 sekúnd Belgičan Victor Campenaerts z tímu Lotto Soudal, na treťom mieste skončil Dán Soren Kragh Andersen zo Sunwebu (+15 s).

Pre dvadsaťštyriročného Künga to bolo ôsme víťazstvo v kariére, časovku na Binck Bank Tour vyhral aj vlani. "Z mojej strany to bola skutočne dobrá časovka, od prvých metrov som išiel podľa plánu. V Glasgowe, kde vyhral Victor Campenaerts, som na to nebol mentálne pripravený. V utorok som to chcel napraviť a vyšlo to, som naozaj šťastný," povedal v cieli víťaz. Küngovi nevyšli minulotýždňové majstrovstvá Európy, v Škótsku patril medzi favoritov v časovke, ale obsadil siedme miesto.

V celkovo poradí má štrnásťsekundový náskok pred Campenaertsom, Andersen stráca o jednu viac. Jediný slovenský zástupca v pelotóne Juraj Sagan v drese Bora-Hansgrohe finišoval na 136. pozícii s mankom 1:53 minúty. V celkovom poradí mu patrí 132. priečka. V stredu je na programe rovinatá 3. etapa, ktorá povedie z Aalteru do Antverp a meria 166 km.

Výsledky 2. etapy (časovka jednotlivcov vo Venray, 12,7 km):

1. Stefan Küng (Švaj./BMC) 14:11 min, 2. Victor Campenaerts (Belg./Lotto Soudal) +14 s, 3. Soren Kragh Andersen (Dán./Sunweb) +15, 4. Michael Matthews (Aus./Sunweb) rovnaký čas, 5. Maximilian Schachmann (Nem./Quick-Step Floors) +19, 6. Alex Dowsett (V. Brit./Kaťuša-Alpecin) rovnaký čas, ... 136. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +1:53 min

Celkové poradie:

1. Küng 4:15:11 h, 2. Campenaerts +14 s, 3. Andersen +15, 4. Matthews rovnaký čas, 5. Schachmann +19, 6. Dowsett rovnaký čas, ... 132. J. SAGAN +1:53 min