< sekcia Regióny

MAL NELEGÁLNU ZBROJNICU: Polícia obvinila muža z Veľkej Vsi

Zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami obvinil vyšetrovateľ 19. júla 2019 v Lučenci 43-ročného muža z Veľkej Vsi. Foto: TASR - KR PZ Banská Bystrica

Vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za skutok mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Lučenec 19. júla (TASR) – Zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami obvinil vyšetrovateľ v Lučenci 43-ročného muža z Veľkej Vsi. Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Márie Faltániovej obvinený v mieste bydliska a v motorových vozidlách bez povolenia a oprávnenia prechovával a prepravoval strelné zbrane i strelivo.

„Na príkaz sudcu bola vykonaná domová prehliadka, počas ktorej boli zaistené stopy pochádzajúce z trestnej činnosti. Zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie,“ uviedla hovorkyňa.

Zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami obvinil vyšetrovateľ 19. júla 2019 v Lučenci 43-ročného muža z Veľkej Vsi.
Foto: TASR - KR PZ Banská Bystrica


Dodala, že vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. „Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ uzavrela Faltániová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.