Regióny

Tínedžer napadol so sekerou svojho mladšieho brata ležiaceho v posteli

Policajti osobu zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený policajt ho obvinil z úmyselného ublíženia na zdraví na chránenej osobe. ,aktualizované 

Košickí knihovníci vytvorili ustanovujúci rekord v stavbe stohu z kníh

Stoh staval tím zložený z troch zamestnancov knižnice. Podľa riaditeľky sa osvedčil aj svojou trpezlivosťou a precíznosťou.

ŠPEKULANTI: Polícia odhalila dvoch vodičov s falošným preukazom ŤZP

Obaja muži boli obvinení z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

Rača a Pezinok ožívajú v týchto dňoch tradičným vinobraním

Vinobranie si vyžiada uzavretie niektorých račianskych ulíc, zjednosmernenie niektorých komunikácií či dočasné zrušenie parkovacích miest v niektorých lokalitách.

Zmrzlina v Bratislave prešla kontrolou, 167 vzoriek nevyhovelo 14

Pracovníci RÚVZ Bratislava vykonali 91 kontrol v 80 prevádzkach s výrobou alebo predajom nebalenej zmrzliny.

Požiar strechy v obci Kvakovce spôsobil majiteľov tisícové škody

Podľa informácií krajského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Prešove bol požiar nahlásený o 13.15 h.

SERIÁL: Poľský rod Zamoyski zapustil korene v Brestovanoch pri Trnave

Zakladateľom uhorskej línie bol Stanislav Kostka Zamoyski. Jeho syn Jozef Saryusz si vzal za manželku kontesu Eleonore von Abensberg und Traun a tá dostala obec Malé Brestovany ako veno.,aktualizované 

Pod auto vbehol iba deväťročný chlapec

Deväťročný chlapec prebiehal cez cestu na ulici Sládkovičova smerom od parku k obytnému domu mimo priechodu pre chodcov a nespresvedčil sa, či po komunikácii neprichádza žiadne motorové vozidlo.

Polícia pátra po pytliakovi, ktorý neďaleko Mníšan zastrelil jeleňa

Viac ako 120 kilogramov vážiaci jeleň ležal v bahne a nebol označený značkou na označenie ulovenej zveri, konkretizuje polícia.

Zmeny v cestovných poriadkoch MHD iniciovali samotní Zvolenčania

K prispôsobeniu cestovných poriadkov dôjde aj v roku 2020. Úprava bude založená hlavne na spolupráci s odborníkmi zo Žilinskej univerzity.

Vo Vigľaši otvorili netypickú kaviareň, majiteľ sa inšpiroval brexitom

Majiteľ Miroslav Poliak pred niekoľkými mesiacmi priviezol z Londýna na Slovensko starší dvojpodlažný autobus, tzv. doublebldecker, a prerobil ho na kaviareň London Brexit Bus.

Za opakované krádeže hrozí mužovi z Trenčína trojročné väzenie

Počas prvej krádeže muž odcudzil z dámskej kabelky peňaženku. Žene spôsobil škodu vo výške 150 eur. Ďalšiu krádež vykonal v predajni s elektroinštalačným materiálom.

Básnika Pavla Országha Hviezdoslava zvečnia na suvenírovej bankovke

Pôvodný účel suvenírových bankoviek v samotných počiatkoch v rodnom Francúzsku bol zvýšiť záujem o konkrétne turistické ciele prostredníctvom atraktívnych suvenírov.

Hasiči zasahovali pri požiari budovy Výskumného zváračského ústavu

V budove horela drevená časť stropu v priestore, ktorý v súčasnosti rekonštruujú. Záchranné zložky privolali o 20.15 h. Príčinu požiaru vyšetrujú.

Žilinský kraj ponúka zľavy v prímestských autobusoch

ŽSK sa od pondelka 16. septembra do nedele 22. septembra zapojí do Európskeho týždňa mobility a v prímestských autobusoch bude možné cestovať so zľavou až 47 percent.

Mestská krytá plaváreň v Žiline otvorí vynovenú saunu

Návštevníci plavárne si môžu vychutnať saunovanie už od soboty (14. 9.).

Kráľovskú minulosť Bratislavy pripomenú v týchto dňoch korunovačné dni

Tohtoročné mestské Bratislavské korunovačné slávnosti nebudú pripomínať konkrétnu korunováciu vybraného panovníka. Pozornosť sa upriami na symbol korunovácií – na kráľovskú korunu.

Liečebný ústav na Prednej Hore ponúka do nájmu časť priestorov

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 16. októbra. Priestory sa môžu prenajať najviac na päť rokov.

UVIAZOL V KORUNÁCH STROMOV: Zasahovali hasiči i vrtuľník

Hasičom sa nezraneného paraglajdistu uviaznutého v korune stromu podarilo nájsť aj napriek neprejazdnému a ťažko dostupnému terénu.

Bratislavskej vodárenskej spoločnosti vadí netransparentnosť mesta

Hlavné mesto poukazuje na to, že sa zaviazalo robiť výberové konania do svojich obchodných spoločností, nedeklarovalo však, že výberové konania sa budú týkať aj ich dcérskych spoločností.