< sekcia Nitriansky kraj

Nitriansky kraj vyčlenil peniaze pre rodiny v kríze

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica Foto: TASR/Henrich Mišovič

Kraj na tento účel vyčlenil v rozpočte 30.000 eur. Ako sa uvádza vo zverejnenej výzve, žiadosti o príspevok možno podávať najneskôr do 29. januára 2016.

Nitra 4. januára (TASR) – Obce, ale aj právnické a fyzické osoby, môžu požiadať Nitriansky samosprávny kraj (NSK) o príspevok, ktorý je určený na podporu rodín v kríze. Kraj na tento účel vyčlenil v rozpočte 30.000 eur. Ako sa uvádza vo zverejnenej výzve, žiadosti o príspevok možno podávať najneskôr do 29. januára 2016.

Projekty musia byť realizované na území NSK a zamerané na pomoc a podporu nefunkčným rodinám, prevenciu vzniku finančnej negramotnosti a programy na prevenciu, odstraňovanie a zamedzovanie nárastu negatívnych vplyvov, akými sú alkoholizmus, vandalizmus, drogy či domáce násilie. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 8298 eur.

NSK podporuje sociálne programy na svojom území od roku 2012. "Tým sú zabezpečené aktivity zamerané na prevenciu, podporu plnenia rodičovských práv a povinností, podporu plnenia funkcií rodiny, na utváranie a upevňovanie vzťahov medzi manželmi a medzi rodičmi a deťmi. Odbor sociálnych vecí Úradu NSK každoročne vykonáva aj kontrolu realizácie financovaných sociálnych programov," uvádza sa v stanovisku Úradu NSK.