Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NHL: Tampa Bay vyhrala siedmykrát za sebou

Na snímke sprava slovenský obranca Tampy Erik Černák sa prizerá, uprostred jeho spouhráč v bránke Curtis McElhinney, vľavo hráč Ottawy Brady Tkachuk v zápase hokejovej NHL Ottawa Senators Tampa Bay Lightning v noci na 5. januára 2020. Foto: TASR

Tampa Bay zvíťazila na ľade Caroliny 3:1.

New York 6. januára (TASR) - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad San Jose 5:4 po predĺžení. V 60. minúte ešte prehrávali o dva góly, ale Jakub Vrána a T.J. Oshie sa postarali o vyrovnanie a v extračase rozhodol Lars Eller.

V drese Capitals odohral takmer 14 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý zaznamenal jeden plusový bod aj dve trestné minúty. Hosťom nestačil ani hetrik Evandera Kanea.

"Žraloci" mali triumf na dosah, keď Logan Coutore zvýšil na 4:2 presne minútu pred koncom riadneho hracieho času do prázdnej bránky pri domácej power play. Vrána následne znížil 47 sekúnd pred koncom a Oshie zariadil predĺženie 15 sekúnd pred treťou sirénou. "Toto je dôvod prečo vedú ligu. Vždy nájdu cestu k víťazstvu. Hoci som sklamaný z výsledku, som spokojný ako vyzerala naša hra pri rovnovážnom stave," povedal po zápase tréner San Jose Bob Boughner. S málo vídaným rozuzlením duelu sa musel zmieriť aj Kane, ktorý zaznamenal tretí hetrik v drese San Jose. "Boli sme lepší väčšinu zápasu. Musíme si z tohto duelu vziať iba to pozitívne," povedal. Spokojnosť cítil tréner Capitals Todd Reirden. "V týchto hráčov veríme. Nevytvárajú na seba zbytočne tlak, v každej nepriaznivej situácii sú dychtiví vyrovnať," povedal.

Ruský kanonier Alexander Ovečkin síce prvýkrát po piatich dueloch nebodoval, no aj tak mal dôvod na oslavu. Okrem víťazstva si klub z hlavného mesta USA v nedeľu pripomenul aj presne 10 rokov od momentu, keď sa v jeho drese stal kapitánom.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Caroliny 3:1. Slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning odohral vyše 16 minút a zapísal si dve trestné minúty. Tampa zvíťazila už v siedmom zápase za sebou. Brankár Andrej Vasilevskij nastúpil proti "hurikánom" siedmykrát v kariére a opäť odchádzal z ľadu s úspechom. "Podarilo sa nám udržať súpera na dištanc a to i napriek jeho častým pokusom o zakončenie. Rýchly gól bol pre nás benefitom," povedal tréner Tampy Bay Jon Cooper. "Neboli sme pripravení na zápas. Mám pocit, že sme dve tretiny snáď neurobili nič. Po takom výkone nemôžeme uspieť. Bol to z našej strany plytký výkon," povedal podľa oficiálnej stránky NHL kouč Caroliny Rod Brind'Amour.

Florida Panthers po výhre 4:1 na ľade Pittsburghu ukončila osemzápasovú šnúru neúspechov. Chicago otočilo doma duel proti Detroitu z 0:2 na 4:2. Druhý gól domácich dal Dylan Sikura, pre ktorého to bol premiérový gól v súťaži.

sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - SAN JOSE SHARKS 5:4 pp (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0)

Góly: 28. Dowd (Leipsic, Kempný), 39. Vrána (Oshie), 60. Vrána (Eller, Gudas), 60. Oshie (Kuznecov, Backström), 63. Eller (Carlson, Holtby) - 27. E. Kane (Thornton, Meier), 31. E. Kane (Couture (Karlsson), 37. E. Kane (Karlsson, Meier), 60. Couture (Hertl, Burns). Brankári: Holtby - Jones, strely na bránku: 29:29, 18.573 divákov.

CAROLINA HURRICANES - TAMPA BAY LIGHTNING 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Svečnikov (Slavin, Pesce) - 3. Stephens (Verhaeghe, Kučerov), 5. Stamkos, 26. Point (Kučerov, Stamkos). Brankári: Mrázek - Vasilevskij, strely na bránku: 29:26, 18.015 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - FLORIDA PANTHERS 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 4. McCann (Simon, Marino) - 3. Vatrano (Hoffman), 11. Connolly (Trocheck, Matheson), 49. Hoffman (Vatrano, Stillmann), 58. Dadonov (Huberdeau). Brankári: Jarry - Driedger, strely na bránku: 32:35, 18.564 divákov.

MINNESOTA WILD - CALGARY FLAMES 4:5 pp a sn (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Fiala (Suter, Parise), 11. Foligno (J. Eriksson), 20. Foligno (Dumba, Kunin), 43 Greenway (Spurgeon, Suter) - 10. Lucic (R. Andersson, Bäcklund), 16. Hamonic (Bäcklund, Gaudreau), 42. Stone (Brodie, Ryan), 45. Giordano (Gaudreau, Lindholm), rozhodujúci sam. nájazd Dube. Brankári: Stallock - Rittich, strely na bránku: 34:37, 17.204 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - DETROIT RED WINGS 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 36. Strome (DeBrincat), 36. Sikora (Gustafsson, P. Kane), 49. Boqvist (Keith, Toews), 60. Kubalík (Z. Smith) - 4. Zadina (Larkin, Hronek), 17. Glendening (Nemeth, Helm). Brankári: Crawford - Howard, strely na bránku: 27:21, 21.493 divákov.

ANAHEIM DUCKS - NASHVILLE PREDATORS 5:4 pp a sn (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Henrique (Sprong, Getzlaf), 33. Fowler (Getzlaf, Gudbranson), 35. Sprong (Fowler, Henrique), 38. Henrique (Steel, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Getzlaf - 20. Watson (Blackwell, Trenin), 33. C. Smith (Turris, Ekholm), 45. C. Smith (Bonino, Grimaldi), 47. Grimaldi (Josi, Bonino). Brankári: Gibson - Saros, strely na bránku: 47:26, 15.858 divákov.

Richard Pánik (Washington) 13:53 min 0 0 0 1 0 2

Erik Černák (Tampa Bay) 16:32 min 0 0 0 0 0 2

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/