NHL: Philadelphia zdolala Montreal po predĺžení, Tatar nebodoval

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Slovenský hokejista si pripísal mínusový bod a štyri trestné minúty.

New York 8. novembra (TASR) - Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v noci na piatok v NHL na ľade Philadelphie 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník v drese hostí Tomáš Tatar nebodoval, pripísal si mínusový bod a štyri trestné minúty. V úvode druhej tretiny poslal domácich do vedenia James Van Riemsdyk šesť sekúnd po Tatarovom prvom vylúčení.

O víťazstve Flyers rozhodol v predĺžení Sean Couturier, keď strelou švihom prekonal Careyho Pricea. "Snažil som sa využiť clonu obrancu a prekvapiť Pricea, pretože keď vidí puk, tak je skvelý," povedal pre nhl.com autor víťazného zásahu. Price bol oporou Canadiens, keď chytil až 40 striel Philadelphie. "Carey nás držal v hre a zaslúžil sa o bod. Bol jasne našim najlepším hráčom. Nepredviedli sme dnes dobrý výkon," uviedol obranca Canadiens Shea Weber, ktorý v tretej časti vyrovnal na 2:2. Tatar strávil na ľade len 10 minút a 17 sekúnd a nedočkal sa svojho jubilejného 300. bodu v kariére. Na konte ich má 299 (149+150).

Piate víťazstvo za sebou dosiahol Washington, keď vyhral na Floride 5:4 po predĺžení. Capitals opäť chýbal Richard Pánik, k dispozícii by mal byť v noci na utorok proti svojmu bývalému klubu Arizone Coyotes. Washington potiahli k triumfu dvojgóloví Alexander Ovečkin s Tomom Wilsonom, ten sa postaral o víťazný zásah, Ovečkin pridal aj asistenciu. Tri body si nazbieral obranca John Carlson (1+2), celkovo ich má na konte v tejto sezóne už 26 a je na 4. mieste v kanadskom bodovaní súťaže. Carlson ako siedmy obranca histórie nazbieral aspoň 25 bodov v úvodných 17 a menej zápasoch. Naposledy sa to podarilo v sezóne 1990-91 Alovi MacInnisovi. V predĺžení najskôr Braden Holtby skvelým zákrokom zneškodnil šancu Aarona Ekblada a z následného brejku rozhodol Wilson. "Zákrok Holtbyho bol skvelý. Hneď som vyštartoval dopredu, pretože som vedel, že bude prečíslenie. Tak to chodí pri hre troch proti trom," povedal Wilson, ktorý predtým aj vyrovnal na 4:4.

Pittsburgh po veľkom obrate vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:3 po predĺžení a ukončil 10-zápasovú víťaznú sériu "ostrovanov." Domáci hokejisti viedli v Barclays Center po dvoch tretinách 3:0, ale "tučniaci" v tretej časti vyrovnali a obrat dokonal v nadstavenom čase Bryan Rust. Islanders pod vedením Barryho Trotza vyhrali 48 z 52 zápasov, keď strelili tri góly. "Mali sme to skvele rozohraté, ale v tretej tretine sme boli pasívni a súper to využil," povedal Trotz. Jeho náprotivok Mike Sullivan naopak žiaril spokojnosťou: "Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. Nevzdali sa a ukázali, že v našom tíme je veľký charakter." Islanders zaznamenali druhú najdlhšiu víťaznú sériu v histórii klubu, rekordná je z roku 1982, kedy vyhrali 15 duelov v rade.

San Jose doma zdolalo Minnesotu 6:5. Sharks pritom viedli ešte v 49. minúte 6:2, no hosťom sa podarilo zdramatizovať duel napriek tomu, že v 51. minúte dostal Ryan Hartman päťminútový trest. Na 5:6 znížil v 56. minúte Jason Zucker, no napokon si "žraloci" náskok postrážili. Štyrmi bodmi v domácom drese sa blysol kapitán Logan Couture, ktorý strelil gól a na tri prihral.

O víťazstve Toronta nad Vegas 2:1 rozhodol v predĺžení kapitán John Tavares a zariadil tretie víťazstvo Maple Leafs za sebou, čo sa im podarilo prvýkrát v sezóne. Tavares v brejku dvoch proti po prihrávke Mitchella Marnera strelou bez prípravy prekonal Malcoma Subbana. V bránke Toronta bol veľkou oporou Frederik Andersen, ktorý zlikvidoval 37 striel, prekonal ho iba Max Pacioretty. "Chytá stále lepšie a lepšie, tak ako každý rok. Je to naša opora a líder," pochválil Andersena tréner Toronta Mike Babcock, ktorý ako ôsmy kouč v histórii dosiahol 700 víťazstiev v NHL.

Až trinásť gólov padlo v Denveri, kde Colorado zdolalo Nashville 9:4, prvý hetrik v NHL dosiahol Joonas Donskoi. Avalanchce v druhej tretine strelili 6 gólov za presne 8 minút, keď otočili z 2:3 na 8:3 a vytvorili nový klubový rekord. Ten pôvodný z 22. februára 1981 prekonali o šesť sekúnd. Klub vtedy ešte pôsobil v NHL ako Quebec Nordiques a v pamätnom zápase, aj pre slovenský hokej, zdolal Washington Capitals 11:7. V zápase ako nováčikovia v NHL žiarili bratia Peter a Anton Šťastní, keď si obaja pripísali po osem kanadských bodov, čo je dodnes rekord profiligy. Avalanche teší víťazstvo, ale trápi strata elitného strelca Nathana MacKinnona, ktorý mal za 40 minút bilanciu 1+3, ale duel nedohral pre zranenie hornej časti tela.

Sumáre NHL:

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK RANGERS 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
35. Hamilton (Slavin, Teräväinen), 56. Aho (Dzingel, Nečas) - 20. Panarin (Strome, Fast), 39. Lemieux (DeAngelo, Bučnevič), 42. Bučnevič, 59. Fox (Panarin). Brankári: Mrázek - Lundqvist, strely na bránku: 47:19, 13.878 divákov.

FLORIDA PANTHERS - WASHINGTON CAPITALS 4:5 pp (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
2. Vatrano, 15. Connolly (Stralman, Boyle), 21. Barkov (Dadonov), 39. Dadonov (Huberdeau, Barkov) - 1. Carlson (Kempný, Ovečkin), 27. Ovečkin (Kuznecov, Carlson), 33. Ovečkin (Orlov, Bäckström), 41. Wilson (Kuznecov), 61. Wilson (Carlson, Kuznecov). Brankári: Bobrovskij - Holtby, strely na bránku: 36:31, 14.085 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - PITTSBURGH PENGUINS 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
1. Cizikas (Pulock, Dal Colle), 27. Clutterbuck (Cizikas, Pelech), 30. Pelech (Barzal, Lee) - 42. McCann (Marino, Dumoulin), 47. Rust (McCann, Malkin), 49. Malkin (Riikola, McCann), 64. Rust. Brankári: Varlamov - Murray, strely na bránku: 23:39, 12.613 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - MONTREAL CANADIENS 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
14. Myers, 21. van Riemsdyk (Voráček, Giroux), 61. Couturier (Konecny, Provorov) - 34. Chiarot (Cousins, Danault), 45. Weber (Drouin). Brankári: Hart - Price, strely na bránku: 43:24, 16.788 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
49. Matthews (Tavares, Rielly), 63. Tavares (Marner) - 45. Pacioretty. Brankári: Andersen - Subban, strely na bránku: 37:38, 19.218 divákov.

OTTAWA SENATORS - LOS ANGELES KINGS 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
38. Duclair (Zajcev, Tkachuk), 50. Anisimov (Ennis, Chlapík), 64. Pageau (Paul) - 27. Brown (Kopitar), 60. Toffoli (Roy, Kovaľčuk). Brankári: Nilsson - Campbell, strely na bránku: 33:28, 9929 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - VANCOUVER CANUCKS 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
7. DeBrincat (Strome, Kane), 19. Shaw (Strome, Kane), 55. Kane (Keith, Strome), 58. Kämpf (Määttä), 60. Saad (Carpenter, Määttä) - 22. Miller (Pettersson, Horvat), 59. Virtanen (Edler, Gaudette). Brankári: Crawford - Markström, strely na bránku: 37:38, 21.418 divákov.

ARIZONA COYOTES - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
12. Söderberg (Ljubuškin), 33. Chychrun (Grabner, Hinostroza) - 1. Nyquist (Jones, Bjorkstrand), 38. Bemström (Atkinson, Nyquist), 51. Bjorkstrand (Dubois, Nyquist). Brankári: Kuemper - Korpisalo, strely na bránku: 33:33, 12.115 divákov.

CALGARY FLAMES - NEW JERSEY DEVILS 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
24. Ryan (Stone, Brodie), 30. Monahan (Gaudreau, Hanifin), 35. Backlund (Hanifin, Andersson), 40. Hanifin (Bennett, Backlund), 51. Gaudreau (Monahan, Lindholm) - 16. Hughes (Hall, Butcher), 26. Gusev (Hughes, Zacha). Brankári: Rittich - Blackwood, strely na bránku: 38:23, 18.851 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 9:4 (2:1, 6:2, 1:1)
1. Makar (Nieto, Graves), 18. MacKinnon (Makar, Burakovsky), 26. Donskoi (MacKinnon, Calvert), 26. Graves (Kadri, Jost), 27. Burakovsky (Kamenev, Johnson), 28. Nieto (Compher, Graves), 31. Calvert (MacKinnon, Makar), 34. Donskoi (Johnson, MacKinnon), 58. Donskoi (Burakovsky, Tynan) - 13. Ellis (Johansen), 22. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 25. Duchene (Arvidsson, Josi), 53. Smith (Bonino, Grimaldi). Brankári: Francouz - Rinne (27. Saros), strely na bránku: 45:24, 17.492 divákov.

SAN JOSE SHARKS - MINNESOTA WILD 6:5 (4:0, 2:2, 0:3)
1. Couture (Kane, Sörensen), 6. Meier (Hertl, E. Karlsson), 17. Sörensen (Marleau, Couture), 19. Šimek (Hertl, Meier), 38. Hertl (Couture, Burns), 40. Kane (Couture, Burns) - 36. Kunin (Eriksson), 38. Staal (Hartman), 49. Hunt (Kunin), 50. Donato (Staal), 56. Zucker (Zuccarello, Staal). Brankári: Jones - Stalock (21. Dubnyk), strely na bránku: 31:26, 15.764 divákov.

Slovák v akcii:

Tomáš Tatar (Montreal) 10:17 0 0 0 -1 1 4
_________________________________
/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/