Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák a obranca Montreal Canadiens Shea Weber v zápase NHL Boston - Montreal. Foto: TASR/AP

Zdeno Chára odohral za Boston 18:35 min a mal dve strely na bránku. Útočník Montrealu Tomáš Tatar prerušil trojzápasovú sériu s aspoň jedným bodom.

New York 2. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu vyhrali v zámorskej NHL siedmy zápas za sebou. V noci na pondelok zdolali doma Montreal 3:1, keď v ich bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask a predviedol 28 úspešných zákrokov.

Slováci nebodovali, Zdeno Chára odohral za Boston 18:35 min a mal dve strely na bránku. Útočník Montrealu Tomáš Tatar prerušil trojzápasovú sériu s aspoň jedným bodom, počas 13:46 min vyslal na bránku súpera dve strely. Montreal je naďalej v kríze, prehral ôsmy duel za sebou.

Boston otočil skóre tromi gólmi v tretej tretine. Víťazný Davida Backesa bol jeho premiérový v sezóne, do zostavy sa vrátil po mesiac trvajúcom zranení. Čech David Pastrňák potvrdil post lídra tabuľky strelcov svojim 25. zásahom. Raska prekonal iba Joel Armia už v 2. minúte stretnutia. "Ak mám byť úprimný, Montreal má veľmi kvalitný tím. Hrajú skutočne rýchly hokej, aj dnes hrali výborne. No my sme sa držali plánu, vedeli sme, že aspoň jeden gól strelíme, že sa dočkáme aspoň jednej dorážky. Nakoniec sme skórovali v tretej tretine trikrát," zhodnotil duel Pastrňák. Canadiens naposledy zvíťazili 15. novembra vo Washingtone (5:2). "Nemôžem povedať našim fanúšikom, že som šťastný z nášho výkonu. Ich nezaujímajú pozitívne veci v našej hre. Oni chcú vidieť víťazstvá. A my nevyhrávame," povzdychol si tréner "Habs" Claude Julien.

Minnesota zdolala Dallas 3:2 po nájazdoch a natiahla šnúru s minimálne bodom na deväť duelov. Hviezdou večera bol fínsky útočník domácich Mikko Koivu, ktorý v 1000. zápase v kariére rozhodol rozstrel a asistenciou v druhej tretine dosiahol métu 700 bodov v NHL. "Celý deň som sa snažil vychutnávať tieto chvíle, užívať si zápas najviac, ako sa dalo. Samozrejme, chcel som ho vyhrať. Bol to určite výnimočný večer," vyznal sa Koivu, ktorý je prvý hráč Minnesoty s tisíckou profiligových štartov na konte. Kevin Fiala mal v drese Wild gól a asistenciu. Slovenský obranca hostí Andrej Sekera strávil na ľade 16:49 min, prezentoval sa jednou blokovanou strelou a jedným "hitom". Dallas prehral tretí zápas v rade.

Leon Draisaitl rozhodol dvoma gólmi o triumfe Edmontonu na ľade Vancouveru 3:2. Po dve asistencie si v drese Oilers pripísali Alex Chiasson a kapitán Connor McDavid. Ten spoločne s Draisaitlom pokoril 50-bodovú métu v sezóne. McDavid vedie ligovú produktivitu s 51 bodmi (19+32), nasleduje ho Draisaitl s 50 bodmi (18+32). Ofenzívni ťahúni "olejárov" sa stali len tretím a štvrtým hráčom za 30 rokov, ktorí dokázali pokoriť 50-bodovú métu v základnej časti pred 1. decembrom. Napodobnili tým legendy Waynea Gretzkého a Maria Lemieuxa.

NHL - sumáre:

MINNESOTA WILD – DALLAS STARS 3:2 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 33. Fiala (Koivu, Parise), 58. Parise (Fiala, Spurgeon), rozh. nájazd Koivu - 36. Klingberg (Lindell, Jamie Benn), 55. Comeau. Brankári: Stalock - Bishop, strely na bránku: 29:28, 17.096 divákov.

BOSTON BRUINS – MONTREAL CANADIENS 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 47. Pastrňák (Bjork, Carlo), 51. Backes (Krejčí, Grzelcyk), 54. DeBrusk (Coyle) - 2. Armia. Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 34:29, 17.850 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – EDMONTON OILERS 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 16. Boeser (Hughes, Miller), 33. Leivo (Jordie Benn, Horvat) - 10. Archibald (Nurse, McDavid), 34. Draisaitl (McDavid, Chiasson), 41. Draisaitl (Neal, Chiasson). Brankári: Markström - Koskinen, strely na bránku: 32:28, 18.871 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 18:35 0 0 0 0 2 0

Tomáš Tatar (Montreal) 13:46 0 0 0 0 2 0

Andrej Sekera (Dallas) 16:49 0 0 0 0 0 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/