Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

NHL: Boston v bránke s Halákom nestačil doma na Edmonton

Na archívnej snímke Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP

Hostí potiahli najproduktívnejší hráči súťaže Connor McDavid a Leon Draisaitl.

New York 4. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins pretrhli deväťzápasovú šnúru zápasov, v ktorých sa im podarilo bodovať. V sobotňajšom zápase NHL prehrali na vlastnom ľade s Edmontonom Oilers 1:4.

Slovenský brankár domácich Jaroslav Halák, ktorý dostal prednosť pred Fínom Tuukkom Raskom, predviedol úspešných 22 zákrokov. Obranca Zdeno Chára odohral 17:37 minúty a na konte mal dva mínusové body. Okrem toho inkasoval aj dvojminútový trest.

Halák odchytal 57 minút a 13 sekúnd, štvrtý gól inkasovali domáci do prázdnej bránky. Hostí potiahli najproduktívnejší hráči súťaže Connor McDavid a Leon Draisaitl. Obaja zaznamenali gól, Draisaitl pridal aj asistenciu.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - EDMONTON OILERS 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Pastrňák (Krug, Marchand) – 28. Haas, 40. Nurse (Draisaitl), 42. McDavid (Kassian, Bear), 60. Draisaitl. Brankári: HALÁK - Smith, strely na bránku: 36:26, 17.850 divákov.

BUFFALO SABRES - FLORIDA PANTHERS 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 13. Jokiharju (Reinhart, Eichel), 22. Sheary (Johansson, Vesey), 26. Reinhart – 53. Matheson (Sceviour), 59. Dadonov. Brankári: Ullmark - Bobrovskij (26. Driedger), strely na bránku: 18:34, 17.731 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - SAN JOSE SHARKS 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 29. Werenski (Jenner, Foligno), 58. Werenski (Milano, Jones) – 28. Goodrow (Hertl), 35. Kane (Meier, Šimek), 57. Labanc (Thornton). Brankári: Merzlikins - Dell, strely na bránku: 23:38, 18.874 divákov.