Najnovšie

Poplatky za odvoz odpadu v Trnave sa v roku 2020 zvýšia

Radnica vyčíslila, že výdavky na komunálny odpad ju vyjdú v roku 2020 na 3,3 milióna eur.

Obvineným v kauze Technopol nebude možné zrušiť milosti

V kauze Technopol už bola zrušená milosť pre Michala Kováča mladšieho, syna exprezidenta Kováča. Rozhodnutie bolo súčasťou zrušenia tzv. Mečiarových amnestií, o ktorom rozhodla NR SR v apríli 2017.,aktualizované 

Počet obetí pouličných protestov v Čile stúpol na 15 mŕtvych

Jedenásť ľudí prišlo podľa ministra vnútra Rodriga Ubillu o život v regióne hlavného mesta Santiago v dôsledku rabovania a podpaľačstva, ktoré zasiahli najmä nákupné strediská.,aktualizované 

J. Cigániková kritizuje zákon z dielne SNS o verejnom obstarávaní

Cigániková kritizuje to, že stavebné zákazky do troch miliónov eur pôjdu podľa pravidiel zákaziek s nízkou hodnotou a nebudú sa tak musieť zverejniť ani na nástenku.,aktualizované 

Takmer všetky benzínky Slovnaftu budú ponúkať občerstvenie

Rok 2019 chce Slovnaft podľa Szabóa zakončiť počtom 225 takýchto vynovených prevádzok z celkových 253, v nasledujúcom roku zrenovujú 13 menších čerpacích staníc.

Zápal pľúc má vysokú úmrtnosť, dôležitá je prevencia, tvrdia odborníci

Dôležitá je prevencia, ktorej súčasťou je pravidelné očkovanie proti chrípke a očkovanie proti pneumokokom. Od roku 2012 však postupne klesá miera zaočkovanosti populácie.

Česky basketbal je úspešný vďaka Nymburku, tvrdí V. Havlík

Reprezentačné družstvo ČR okolo rozohrávača Chicaga Bulls Tomáša Satoranského prekvapilo na majstrovstvách sveta v Číne a obsadilo šiestu priečku, dokonca o jednu vyššie ako USA.

Český prezident M. Zeman plánuje 16. novembra navštíviť Slovensko

Český prezident a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na júnovom stretnutí v Prahe avizovali zavŕšenie príprav a otvorenie Českého domu v slovenskej metropole na konci tohto roka.

Bugár: To, či M. Glváč ostane vo funkcii, je rozhodnutie jeho a Smeru

Bugár tiež podotkol, že má s informáciami a medializovanou komunikáciou z Threemy vlastné skúsenosti, pričom naďalej odmieta, že by bol s Marianom K. v kontakte.

Holandská alternatívna skupina De Staat vystúpi v Bratislave

Skupina s odvážnym názvom De Staat, teda štát, vznikla v holandskom Nijmegene v roku 2006. Začínali ako projekt one man show s Torre Florimom, ktorý neskôr skupinu dotvoril.

Pri banskom nešťastí v Rusku zahynuli traja ľudia

K nešťastiu došlo v bani Tajmyrskij patriacej ruskej spoločnosti Nornikel.

Johnson: Ak parlament neschváli harmonogram, do Vianoc budú nové voľby

Britský premiér sa usiluje pretlačiť parlamentom svoj návrh dohody o brexite, ktorú dosiahol s Európskou úniou, v priebehu troch dní, pretože odchod Británie z Únie je naplánovaný na 31. októbra.

Rezort kultúry: Rozvoj kultúrneho dedičstva ráta s účasťou ďalších

Rezort v materiáli poukazuje na to, že v rámci nástrojov štátnej kultúrnej politiky sa problematika starostlivosti o tradičnú ľudovú kultúru a NKD týka činnosti viacerých rezortov.

Palestínsky súd zablokoval 59 webových stránok kritických voči vláde

Toto rozhodnutie vyvolalo rozsiahlu kritiku.

V upravenom rozpočte mesta Trnava je aj nákup elektromobilov

V príjmovej časti rozpočtu sa zvýšili celkové príjmy o 1,462 milióna eur, bežné príjmy sa zvýšili o 2 milióny eur, kapitálové príjmy sa znížili o 545.665 eur.

Vypovedal posledný z obžalovaných sýkorovcov, cíti sa nevinný

Sýkorkám obžaloba kladie za vinu nielen účasť na starých vraždách, ale aj pokus o vraždu, všeobecné ohrozenie a nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Urbancová: Na odstúpenie z funkcie podpredsedníčky NS SR nemám dôvod

Urbancová v stanovisku tvrdí, že nikdy nemala žiaden kontakt - elektronický ani osobný - s kriminálne závadovými osobami ani s osobami z takzvaných mafiánskych zoznamov.

Čína ponúkla bezcolné kvóty na dovoz 10 miliónov ton sóje z USA

Peking ponúkol kvóty na dovoz sójových bôbov z USA štátnym firmám aj firmám v súkromnom vlastníctve a medzinárodným firmám so závodmi v Číne.

Sobolenková zdolala Sakkariovú v D-skupine turnaja WTA Elite Trophy

Sobolenková sa najbližšie predstaví vo štvrtok proti Belgičanke Elise Mertensovej.,aktualizované 

Na mieste pretrhnutej priehrady v Rusku našli trezor plný zlata

Trezor bol umiestnený v jednej z budov, ktorú zmietla voda. Tá zobrala so sebou dve provizórne ubytovne a tri ďalšie zariadenia.