Najnovšie

Tvorcovia filmu Amnestie sa inšpirovali aj ľuďmi z jadra VPN

Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo.

Krajiny strednej Afriky rokovali o posilnení boja proti ebole

Najnovšia epidémia eboly v KDR - celkovo desiata v histórii krajiny - podľa oficiálnych údajov zahubila od vlaňajšieho augusta 2171 ľudí.

Británia zrušila zákaz letov do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch

Tie boli pozastavené po bombovom atentáte extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) na ruské dopravné lietadlo spred štyroch rokov.

Medzinárodná džudistická federácia potrestala Irán pre škandál na MS

Mollaei nerešpektoval príkaz vlády a 28. augusta nastúpil v semifinále proti Belgičanovi Matthiasovi Cassemu.

K. Koščová a D. Špiner vydávajú nový album Hranica dažďa

Je to 15 rokov, odkedy bola Koščová v historicky prvej slovenskej Superstar. Jej tvorba sa odvtedy zmenila na nepoznanie.

L. Praženková a M. Kosová sa vzdali členstva v Komisii Súdnej rady

Päťčlenná komisia zriadená z členov Súdnej rady vznikla po tom, ako Národná kriminálna agentúra zaistila viacero mobilných telefónov bratislavských sudcov.

Glváč tvrdí, že Matovič varí z vody, komunikácia ho nediskvalifikuje

Glváč podotkol, že v čase, keď bol ministrom obrany, mu mal redaktor slovenského denníka posielať otázky po konzultácii s opozičným poslancom parlamentu Gáborom Grendelom (OĽaNO, vtedy NOVA).

Poplatky za odvoz odpadu v Trnave sa v roku 2020 zvýšia

Radnica vyčíslila, že výdavky na komunálny odpad ju vyjdú v roku 2020 na 3,3 milióna eur.

Obvineným v kauze Technopol nebude možné zrušiť milosti

V kauze Technopol už bola zrušená milosť pre Michala Kováča mladšieho, syna exprezidenta Kováča. Rozhodnutie bolo súčasťou zrušenia tzv. Mečiarových amnestií, o ktorom rozhodla NR SR v apríli 2017.,aktualizované 

Počet obetí pouličných protestov v Čile stúpol na 15 mŕtvych

Jedenásť ľudí prišlo podľa ministra vnútra Rodriga Ubillu o život v regióne hlavného mesta Santiago v dôsledku rabovania a podpaľačstva, ktoré zasiahli najmä nákupné strediská.,aktualizované 

J. Cigániková kritizuje zákon z dielne SNS o verejnom obstarávaní

Cigániková kritizuje to, že stavebné zákazky do troch miliónov eur pôjdu podľa pravidiel zákaziek s nízkou hodnotou a nebudú sa tak musieť zverejniť ani na nástenku.,aktualizované 

Takmer všetky benzínky Slovnaftu budú ponúkať občerstvenie

Rok 2019 chce Slovnaft podľa Szabóa zakončiť počtom 225 takýchto vynovených prevádzok z celkových 253, v nasledujúcom roku zrenovujú 13 menších čerpacích staníc.

Zápal pľúc má vysokú úmrtnosť, dôležitá je prevencia, tvrdia odborníci

Dôležitá je prevencia, ktorej súčasťou je pravidelné očkovanie proti chrípke a očkovanie proti pneumokokom. Od roku 2012 však postupne klesá miera zaočkovanosti populácie.

Česky basketbal je úspešný vďaka Nymburku, tvrdí V. Havlík

Reprezentačné družstvo ČR okolo rozohrávača Chicaga Bulls Tomáša Satoranského prekvapilo na majstrovstvách sveta v Číne a obsadilo šiestu priečku, dokonca o jednu vyššie ako USA.

Český prezident M. Zeman plánuje 16. novembra navštíviť Slovensko

Český prezident a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na júnovom stretnutí v Prahe avizovali zavŕšenie príprav a otvorenie Českého domu v slovenskej metropole na konci tohto roka.

Bugár: To, či M. Glváč ostane vo funkcii, je rozhodnutie jeho a Smeru

Bugár tiež podotkol, že má s informáciami a medializovanou komunikáciou z Threemy vlastné skúsenosti, pričom naďalej odmieta, že by bol s Marianom K. v kontakte.

Holandská alternatívna skupina De Staat vystúpi v Bratislave

Skupina s odvážnym názvom De Staat, teda štát, vznikla v holandskom Nijmegene v roku 2006. Začínali ako projekt one man show s Torre Florimom, ktorý neskôr skupinu dotvoril.

Pri banskom nešťastí v Rusku zahynuli traja ľudia

K nešťastiu došlo v bani Tajmyrskij patriacej ruskej spoločnosti Nornikel.

Johnson: Ak parlament neschváli harmonogram, do Vianoc budú nové voľby

Britský premiér sa usiluje pretlačiť parlamentom svoj návrh dohody o brexite, ktorú dosiahol s Európskou úniou, v priebehu troch dní, pretože odchod Británie z Únie je naplánovaný na 31. októbra.

Rezort kultúry: Rozvoj kultúrneho dedičstva ráta s účasťou ďalších

Rezort v materiáli poukazuje na to, že v rámci nástrojov štátnej kultúrnej politiky sa problematika starostlivosti o tradičnú ľudovú kultúru a NKD týka činnosti viacerých rezortov.