Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech
< sekcia KHL

KHL: Traktor Čeľabinsk prehral s HK Soči 2:3

Ilustračné foto Foto: TASR

Hokejisti Admiralu Vladivostok zvíťazili v nedeľnom domácom zápase KHL nad Ak Bars Kazaň 5:1.

Moskva 12. januára (TASR) - Slovenský hokejový brankár Július Hudáček prispel 95 percentnou úspešnosťou zásahov k víťazstvu Spartaku Moskva na ľade Dinama Minsk 5:1 v nedeľňajšom zápase KHL. Moskovský tím prerušil sériu prehier, v predchádzajúcich dvoch dueloch ho súperi zdolali po predĺžení.

Obranca Michal Čajkovský bol pri prehre Dinama Moskva v Petrohrade, zápas však rozhodli domáci až gólom v predĺžení. Slovák v elitnej obrannej formácii Moskovčanov dostal v prvej tretine dvojminútový trest za držanie.

Hokejisti Admiralu Vladivostok zvíťazili v nedeľnom domácom zápase KHL nad Ak Bars Kazaň 5:1. Po dvoch góloch strelili Kirill Pilipenko a Adam Almquist. Slovenský útočník Martin Bakoš v domácom drese nebodoval.

Bez bodového zisku odišiel aj slovenský obranca Dinama Riga Marek Ďaloga. Zápas v Ufe však nevyšiel celému mužstvu, posledný tím západnej konferencie prehral pri Urale 0:5. Ďaloga odohral vyyše 15 minút, na domáceho brankára vyslal tri strely.

sumáre:

Admiral Vladivostok - Ak Bars Kazaň 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 14. a 28. Pilipenko, 34. a 45. Almquist, 16. Korostelov - 31. Azevedo

Barys Nur-Sultan - Lokomotiv Jaroslavľ
4:3 pp (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 9. Michajlis, 20. Knight, 31. Boyd, 63. Sagadejev - 21. Lander, 32. Rafikov, 46. Da Costa

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Riga 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 3. Žarkov, 26. Hartikainen, 27. Gimatov, 46. Kručinin, 49. Gimatov

Traktor Čeľabinsk - HK Soči 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:2)

Góly: 5. a 28. Hyka - 11. Točickij, 46. Vyglazov, rozhodujúci nájazd Točickij

CSKA Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 pp a sn (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. Kaprizov, 4. Popov – 30. Dawes, 30. Chripunov, rozh. nájazd Sextoon

Neftechimik Nižnekamsk - Viťaz Podoľsk
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 38. Porjadin, 53. Paigin – 17. Makejev, 24. Varfomlomejev, 44. Howden

SKA Petrohrad - Dinamo Moskva 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 49. Ožiganov, 63. Zub - 9. Afinogenov

Dinamo Minsk - Spartak Moskva
 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 46. Spooner - 26. a 58. Nikoncev, 8. Junkov, 17. Daugavins, 21. Višnevskij