Hokej

Hokejový olympijský tím do Viedne s viacerými zmenami

Z 25-členného kádra chýbala v utorok sedmička hokejistov, ktorí sa k tímu pripoja neskôr.

Prezident USA Obama prijal Mariána Gáboríka

Úradujúcich držiteľov Stanleyho pohára prijal na tradičnej návšteve prezident USA Barack Obama a ocenil ich za športový prínos. ,aktualizované

Kopeckého Panteri dostali od Rangers šestku, Edmonton porazil Sharks

Slovenský útočník Tomáš Kopecký strávil na ľade vyše dvanásť minút.,aktualizované

Hviezdami januára v NHL Ovečkin, Tavares a Rask

Hviezdami mesiaca január sa v zámorskej hokejovej NHL stali krídelník Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin, center New Yorku Islanders John Tavares a brankár Bostonu Bruins Tuukka Rask.

Nováčikom mesiaca sa v NHL stal bek Stars Klingberg

Nováčikom mesiaca januára sa v zámorskej NHL stal obranca Dallasu Stars John Klingberg. Informáciu priniesol web nhl. com.

Hviezdami týždňa v NHL Price, Paquette a Dubnyk

Informáciu priniesol server nhl.com, v uplynulom týždni dominovali brankári.

Hráčmi týždňa v KHL Lazušin, Lee a Indrašis

V pondelok o tom informovala oficiálna webstránka nadnárodnej súťaže. Lazušin odchytal v sledovanom období dva zápasy a v obidvoch si udržal čisté konto.,aktualizované

Ďalšia sezóna KHL bude bez Slovana, avizujú Rusi

Hokejový klub Slovan Bratislava sa podľa ruskej tlačovej agentúry TASS nepredstaví v budúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy. ,aktualizované

Amur si poradil s Novokuzneckom, Špirko asistoval pri víťaznom góle

V drese Amuru sa predstavili aj Michel Miklík a Marcel Haščák.

Útočník Sparty sa na demolácii Slavie v pomere 9:4 podieľal štyrmi bodmi.

St. Louis zdolalo Washington 4:3, Ovečkin prekonal 30-gólovú hranicu

Aj v ďalších troch dueloch boli úspešnejší hostia. Slováci sa v noci na pondelok na ľade nepredstavili. ,aktualizované

Hrdinom zápasu v Trenčíne bol Handzuš, ktorý strelil dva góly a pripísal si aj dve asistencie. ,aktualizované

Réway zažiaril v pražskom derby, Vondrku vypískali

Na striedačke Slavie chýbal pre chorobou kouč Dušan Gregor.,aktualizované

Belasí inkasovali z prvej strely už po 24 sekundách. ,aktualizované

Slovenský obranca prispel jedným gólom k vysokému víťazstvu svojho tímu Lada Togliatti nad Neftechimikom Nižnekamsk. ,aktualizované

Tatar v 6. minúte otvoril skóre duelu, zaznamenal už svoj 22. presný zásah v sezóne a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.,aktualizované

Hudáček kryl 26 striel súpera a asistoval na víťazný gól

Dvadsaťšesťročný gólman v prvej minúte predĺženia odštartoval akciu, ktorá vyústila do víťazného gólu z hokejky amerického útočníka Dereka Ryana.

ČESI ŠPEKULUJÚ: Vůjtek v máji končí. Nahradí ho Oremus alebo Bokroš?

Moravskému rodákovi Vůjtekovi po šampionáte končí zmluva, na Slovensku sa hľadá sa nástupca. O tom, kto ho nahradí, ale aj o tom, kto bude českým reprezentačným trénerom, polemizuje idnes.cz. ,aktualizované

Hudáček umlčal strelcov MODO, vychytal tretiu nulu v sezóne

Nepustil za chrbát ani jednu z 25 striel súpera.

Ján Sýkora sa v českej extralige blysol tretím hetrikom

Dvadsaťštyriročný bývalý hráč Banskej Bystrice má v tejto sezóne bilanciu 19+18 a je najproduktívnejším hráčom svojho tímu.,aktualizované

Slovan Bratislava prehral v Helsinkách

Slovanu sa dnes opäť nedarilo.,aktualizované

Janus odchádza z bratislavského Slovana do Sparty Praha

Dvadsaťpäťročný gólman po vzájomnej dohode s manažmentom klubu odchádza k 31. januáru do českého extraligového klubu Sparta Praha, kde dohrá sezónu. ,aktualizované

Marcel Hossa dohrá sezónu vo švédskom MODO

S klubom sa dohodol na zmluve do konca prebiehajúceho ročníka, informoval oficiálny web MODO. Hossa odštartoval sezónu v Diname Riga, naposledy pôsobil v Dukle Trenčín.

Gáboríka príjme v pondelok prezident Obama

Hokejisti klubu zámorskej NHL Los Angeles Kings aj so slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom navštívia v pondelok Biely dom.

"Ostrovanom" naďalej chýbal Ľubomír Višňovský, zo dostavy Detroitu sa vrátil Jurčo.,aktualizované

Brodeur vychytal v NHL 691 víťazstiev a rekord drží aj v počte shutoutov, ktorých nazbieral 125.,aktualizované

Dominik Hašek oslavuje 50. narodeniny

Dominátor odštartoval bohatú kariéru v rodnom meste v klube HC Pardubice, v ktorom pôsobil do sezóny 1988/89.

Gáborík asistoval pri víťazstve, Ovečkin vyrovnal ďalší rekord Bondru

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík zaznamenal v zámorskej NHL jednu gólovú prihrávku.

Skelleftea porazila Örebro, Hudáček za hostí nechytal

Hokejisti Örebro prehrali v stredajšom zápase švédskej ligy s domácou Skellefteou 2:3.

FANTASTICKÉ: Slovan vyhral v Petrohrade po trestných strieľaniach

Belasí ako najslabší tím Západnej konferencie senzačne porazili najbohatší klub celej súťaže.,aktualizované

Cingela na Slovakia Cupe nahradí Marcinko, olympijský tím bez Puliša

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek musel pre zranenie útočníka Sparty Praha Lukáša Cingela zaradiť do nominácie na turnaj Slovakia Cup Tomáša Marcinka.

Halák s Islanders triumfovali,10 sekúnd ho delilo od čistého konta

"Samozrejme, cítim sklamanie, že som nedosiahol nulu, ale máme víťazstvo a to je hlavné," uviedol Halák.,aktualizované

Ružička sa zatiaľ nedohodol s Třincom na podmienkach zmluvy

Dvadsaťdeväťročný krídelník, ktorý dosiaľ pôsobil v Slovane Bratislava, sa podľa portálu sport. cz zatiaľ nedohodol s lídrom Tipsport extraligy na podmienkach zmluvy.

Fínsky brankár Noronen napokon Banskú Bystricu neposilní

Noronen, bývalý brankár Buffala a Vancouveru, v tejto sezóne ešte nikde nechytal, vedenie Banskej Bystrice napriek tomu vkladalo do neho veľké nádeje.

Banská Bystrica zdolala na domácom ľade Žilinu

Necelú minútu pred koncom sa začala power play hostí, no bez efektu. ,aktualizované

Martin Brodeur plánuje vo štvrtok oznámiť koniec kariéry

42-ročný veterán by mal pôsobiť vo vedení St. Louis Blues.,aktualizované

Zvolenčania košickú bránu nerozvlnili, východniari skórovali trikrát

Samuel Baroš sa na ľade v Steel aréne postavil do zvolenskej bránky prvýkrát v sezóne.,aktualizované

Skaličania podľahli doma favorizovanému Popradu

Hoci sa domáci snažili, hosťujúca defenzíva im veľa priestoru neponúkla a pod Tatry putujú zo Záhoria všetky tri body.,aktualizované

Nitra zdolala Martin o gól, prvé dva z celkovo deviatich padli v úvode

V predĺžení mali šance obe mužstvá, rozhodol však až Henrich Ručkay 35 sekúnd pred koncom.,aktualizované

Domáce Piešťany porazili Trenčín

Dukle sa v snahe o vyrovnanie nedarilo, nepomohla jej ani presilovka a ani odvolanie Konráda.,aktualizované