Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Třinec bol sekundu od vyradenia, no vynútil si siedmy zápas semifinále

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Vo štvrtkovom šiestom stretnutí zdolali Spartu Praha 2:1 po predĺžení, keď skóre vyrovnali v poslednej sekunde riadneho hracieho času.

Třinec 11. apríla (TASR) - Hokejisti HC Oceláři Třinec si vynútili rozhodujúci siedmy duel v semifinále play off českej extraligy. Vo štvrtkovom šiestom stretnutí zdolali Spartu Praha 2:1 po predĺžení, keď skóre vyrovnali v poslednej sekunde riadneho hracieho času.

Sparta bola veľmi blízko postupu do finále, no v úplnom závere tretej tretiny za stavu 0:1 nahodil Daniel Voženílek z nemožnej pozície spoza bránky puk na brankára hostí Jakuba Kovářa a ten sa od neho odrazil do siete v čase 59:59 min. V predĺžení potom rozhodol David Cienciala v 70. minúte, asistenciu si pripísal aj slovenský útočník Libor Hudáček. Rozhodujúci duel je v Prahe na programe v sobotu.