< sekcia Hokej

Nóri prídu na Slovakia Cup s 19 olympionikmi, chýba kapitán Tollefsen

Na snímke vpravo Ján Sýkora (Slovensko) a vľavo Steffen Soberg (Nórsko) počas hokejového zápasu medzi výbermi Slovenska a Nórska na medzinárodnom turnaji Arosa Challenge 21. decembra 2013 vo švajčiarskej Arose. Foto: TASR/Martin Baumann

Aj napriek tomu bude mať nórsky kormidelník v generálke na MS veľmi kvalitný tím.

Bratislava 30. apríla (TASR) - Nórski hokejoví reprezentanti sa na medzinárodnom turnaji Slovakia Cup v Bratislave (1. - 3. mája) predstavia v prakticky rovnakom zložení, v akom štartovali na februárových ZOH v Soči.

Tréner severanov Roy Johansen má k dispozícii 19 hráčov z olympijského kádra, z opôr nemôže počítať iba s útočníkmi Patrickom Thoresenom a Matsom Zuccarellom-Aasenom, ktorý bojuje v play off NHL v drese New Yorku Rangers, a kapitánom Ole-Kristianom Tollefsenom. Skúsený obranca pre zdravotné problémy prišiel nielen o bratislavský turnaj, ale i svetový šampionát v Minsku. "Je dôležitou súčasťou nórskeho reperezentačného tímu, ale zranenie mu neumožňuje štart na majstrovstvách sveta," oznámil Johansen.

Aj napriek tomu bude mať nórsky kormidelník v generálke na MS veľmi kvalitný tím. Popri dvojici z KHL - brankárovi Minska Larsovi Haugenovi a obrancovi Jonasovi Holösovi z Lokomotivu Jaroslavľ - sú v jeho nominácii ôsmi hráči zo švédskej SHL, po jednom z fínskej Liigy (Lars Volden) a nemeckej DEL (Andreas Martinsen). Obranca Henrik Ödegaard oblieka dres amerického Missouri Mavericks z CHL. Ďalšími známymi menami sú Mats Trygg, Anders Bastiansen, Morten Ask, Per-Age Skröder, Mathis Olimb či Robin Dahlström.

Súpermi nórskych hokejistov na Slovakia Cup-e budú Lotyši (v piatok 2. mája o 17:00 h) a domáci Slováci (v sobotu 3. mája o 17:00).

nominácia Nórska na Slovakia Cup v Bratislave (zdroj: hockeyslovakia.sk)

brankári - Lars Haugen (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Lars Volden (Espoo Blues, Fín.), Steffen Söberg (Valerenga Oslo)

obrancovia - Mattias Nörstebö (Brynäs, Švéd.), Daniel Sörvik (Valerenga Oslo), Stefan Espeland (Valerenga Oslo), Jonas Holös (Lokomotiv Jaroslavľ, Rus./KHL), Mats Trygg (Lorenskog), Nicolai Bryhnisveen (Lillehammer), Henrik Ödegaard (Missouri Mavericks, CHL/USA), Alexander Bonsaksen (Valerenga Oslo)

útočníci - Mads Hansen (Storhamar Dragons), Andreas Stene (Sparta Sarpsborg), Sondre Olden (Valerenga Oslo), Jonas Djupvik Lövlie (Sparta Sarpsborg), Per-Age Skröder (MoDo, Švéd.), Anders Bastiansen (Färjestad, Švéd.), Morten Ask (Valerenga Oslo), Martin Röymark (Färjestad, Švéd.), Andreas Martinsen (Düsseldorf, Nem.), Kristian Forsberg (MoDo, Švéd.), Niklas Roest (Karlskoga, Švéd.), Robin Dahlström (Örebro, Švéd.), Ken André Olimb (Düsseldorf, Nem.), Steffen Thoresen (Lorenskog), Mathis Olimb (Frölunda, Švéd.)