Hokejisti SR do 17 rokov prehrali v prípravnom zápase s USA

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

O osude stretnutia rozhodlo 18 sekúnd na prelome 51. a 52. minúty, keď hostia strelili dva góly a upravili na konečných 4:2.

Piešťany 13. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov prehrali v pondelňajšom prípravnom zápase v Piešťanoch pred Turnajom piatich krajín s rovesníkmi z USA 2:4. O osude stretnutia rozhodlo 18 sekúnd na prelome 51. a 52. minúty, keď hostia strelili dva góly a upravili na konečných 4:2.

Turnaj piatich krajín sa odohrá v dňoch 15. - 19. augusta na Zimnom štadióne v Piešťanoch a domáci výber si na ňom zmeria sily postupne s Nemeckom, Českom, Švajčiarskom a USA.

Prípravný zápas:

Slovensko 17 - USA 17 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 15. Nemec (Kolenič, Kašlík), 33. Rehák (Smidžár, Šimko) - 8. Samoskevich (Hanas, Schweitzer), 11. Schoen (Jimenez), 51. Samoskevich (Kaiser, Schoen), 52. Dickinson (Bantle). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 237 divákov.