Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Gáboríkov gól nezabránil prehre Los Angeles s New Jersey

Center Los Angeles Kings Jeff Carter (vpravo) a obranca New Jersey Devils Andy Green počas druhej tretiny zápasu v Los Angeles, 14. januára 2015. Foto: TASR/AP

Anaheim si poradil s Torontom vo svojom strede s Richardom Pánikom.

New York 15. januára (TASR) - Zo slovenských hokejistov sa v noci na štvrtok v zámorskej NHL strelecky presadil Marián Gáborík, jeho gól však nezabránil prehre Los Angeles s New Jersey 3:5.

Anaheim si poradil s Torontom vo svojom strede s Richardom Pánikom 4:0, hetrikom sa zaskvel Corey Perry. Dánsky brankár Frederik Andersen kryl všetkých 28 striel.

Ďalší shutout zaznamenal Braden Holtby z Washingtonu, ktorý v dueli s Philadelphiou (1:0) zneškodnil 21 pokusov, o triumfe Capitals rozhodol Jason Chimera.

Výsledky:

COLUMBUS - MONTREAL 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Góly: 4. Connauton (Morin), 50. Johansen (Wisniewski, Foligno) - 52. Pacioretty (Markov, Gallagher), 55. Subban (Markov, Galchenyuk), 56. Pacioretty (Plekanec, Gončar). Brankári: Bobrovskij - Price, strely na bránku: 16:31, 14.964 divákov.

WASHINGTON - PHILADELPHIA 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 4. Chimera (Niskanen). Brankári: Holtby - Zepp, strely na bránku: 26:21, 18.506 divákov.

ANAHEIM - TORONTO 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Palmieri (Lindholm, Fowler), 26. Perry (Getzlaf, Lovejoy), 35. Perry (Getzlaf), 59. Perry (Stoner, Andersen). Brankári: Andersen - Bernier, strely na bránku: 25:28, 16.741 divákov.

LOS ANGELES - NEW JERSEY 3:5 (0:1, 1:4, 2:0)
Góly: 22. Brown (Doughty, McNabb), 48. GÁBORÍK (McNabb, Williams), 60. Williams (Richards) - 20. Bernier (Cammalleri, Gomez), 29. Bernier (Gomez, Merrill), 30. Havlát (Eliáš, Zajac), 31. Cammalleri (Ryder, Zubrus), 38. Ryder (Green, Larsson). Brankári: Jones (30. Quick, 40. Jones) - Schneider, strely na bránku: 26:20, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 17:25 1 0 1 -1 3 2
Richard Pánik (Toronto) 14:46 0 0 0 -3 1 2

(legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov)