Bratislava

Na viacerých miestach v Bratislave hlásia kolóny a nehody

Zelená vlna RTVS informuje o nehode a tvoriacej sa kolóne na Rázusovom nábreží smerom na Most SNP.

KOLÓNY V BRATISLAVE: Na viacerých miestach hlásia aj nehody

Nehody evidujú aj na Trnavskej ceste pri hoteli v smere do centra, na križovatke Harmincova - Lamačská smerom do centra, tam sa zrazil autobus s osobným autom.

Ocenenie Osobnosť Bratislavy 2019 získalo desať výnimočných ľudí

Projekt Osobnosti Bratislavy už viac ako jedno desaťročie oceňuje významné osobnosti z kultúrno-spoločenského života, ktoré sú úzko prepojené s Bratislavou a jej životom.

Karloveské Vianoce obohatia darcovia krvi aj benefičný koncert

Karlova Ves zorganizovala Karloveskú vianočnú kvapku krvi v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou SR a miestnym občianskym združením Gaston.

Vo Vodárenskom múzeu bude v utorok finále Festivalu vody 2019

Do súťažného projektu sa zapojili žiaci z viacerých regiónov Slovenska. Vytvorili súťažné tímy a z ponuky si zvolili tému svojho projektu. Súťaží sa v dvoch kategóriách.

SMRŤ muža v Bratislave: Polícia pátra po srbsky hovoriacich mužoch

Polícia deklaruje, že naďalej intenzívne pracuje na objasnení útoku, ku ktorému došlo v nedeľu krátko po 05.00 h v blízkosti hlavného vchodu do budovy pošty na Námestí SNP.

V Petržalke vychádzajú dvoje noviny, niektorí nedostanú ani jedny

Hovorkyňa Petržalky Mária Halašková poznamenala, že distribúciu mesačníka pravidelne monitorujú a v prípade zistenia zlyhania distribúcie posielajú Slovenskej pošte reklamáciu.

V Bratislave si ľudia opäť vyskúšajú, aké je to spať ako bezdomovci

Aj tento rok bude samotnému spánku predchádzať sprievodný program. Na návštevníkov čaká diskusia s predstaviteľmi organizácií, ktoré pomáhajú bezdomovcom.,aktualizované 

Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne pokračuje podľa plánu

Aktuálne sa pracuje na úrovni prvého nadzemného podlažia, čo znamená, že hlavná "roznášacia" doska, ktorá bude charakteristickou črtou priestoru, je ukončená a pokračuje sa v betonáži ďalších podlaží.

Vallo: Nasadili sme veľké tempo a rozbehli množstvo veľkých projektov

Vallo prevzal vedenie hlavného mesta 7. decembra 2018 od Iva Nesrovnala, ktorý bol primátorom Bratislavy v rokoch 2014 až 2018.,aktualizované 

Pozor na opatrenia pred futbalovým zápasom v Bratislave, hlási polícia

Krajské riaditeľstvo upozorňuje, že účastník športového podujatia je povinný dodržiavať pokyny organizátora, členov usporiadateľskej služby aj polície a strpieť úkony člena usporiadateľskej služby.

Karlova Ves otvorila nový bazén v ZŠ A. Dubčeka na Dlhých Dieloch

Rekonštrukcia bazéna sa začala v septembri 2018.

Vukovarská ulica pripomína najväčší symbol novodobých dejín Chorvátov

Primátor mesta Vukovar Ivan Penava pri tejto príležitosti pomenovania ulice uviedol, že je veľmi pyšný, lebo Vukovar je symbol odporu, slobody a nezávislosti.

Polícia upozorňuje na opatrenia pred futbalovým zápasom Slovan - DAC

Policajti tiež informujú, že sú pripravení poskytnúť súčinnosť usporiadateľskej službe priamo na štadióne v prípade hrubého narušenia verejného poriadku.

Električky budú jazdiť novými trasami, zmenia sa aj názvy zastávok

Dopravný podnik informuje, že definitívna podoba linkového vedenia bude stanovená po ukončení tretej a štvrtej etapy modernizácie karloveskej radiály.

Centrom hlavného mesta začala premávať vianočná električka

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra

POĎ VON: Vianočné trhy v Rači a Hratislava v Inchebe

Tipy na kultúrne podujatia.

Vianočná kvapka krvi opäť víta darcov najvzácnejšej tekutiny

Darcom môže byť každý, kto má vek od 18 do 60 rokov (v prípade pravidelných darcov do 65 rokov), váži viac ako 50 kilogramov a nie je nosičom vírusu HIV.

Prezidentský palác bude mať novú svetelnú výzdobu aj vianočný stromček

Novonavrhnuté osvetlenie má zvýrazniť významné architektonické prvky fasády paláca, ako aj strešnú konštrukciu.