< sekcia Basketbal

NBA: Washington zdolal Detroit a ukončil sériu prehier

Anthony Tolliver (43 z Detroit Pistons v súboji s brazílskym útočníkom Washingtonu Wizards Nenem (42) Foto: TASR/AP

Basketbalisti Washingtonu Wizards triumfovali v sobotňajšom stretnutí nad Detroitom Pistons 99:95 a v zámorskej NBA tak ukončili šesťzápasovú sériu prehier.

New York 1. marca (TASR) - Basketbalisti Washingtonu Wizards triumfovali v sobotňajšom stretnutí nad Detroitom Pistons 99:95 a v zámorskej NBA tak ukončili šesťzápasovú sériu prehier. Lídrom tímu z hlavného mesta USA bol s 22 bodmi rozohrávač John Wall.

Kvalitne mu sekundoval poľský pivot Marcin Gortat, ktorý k 16 bodom pridal aj 17 doskokov. "Už bolo na čase vyhrať a sme radi, že sme tú čiernu sériu ukončili. Chceme sa v tabuľke posúvať iba smerom nahor,"povedal po stretnutí Gortat.

Líder Východnej konferencie z Atlanty zdolal Miami aj napriek tomu, že tréner "jastrabov" Mike Budenholzer nechal v stretnutí oddychovať štyroch kľúčových hráčov. Chýbali členovia základnej zostavy Jeff Teague, DeMarre Carroll, Al Horford, ako aj náhradník Pero Antič. Domácim na úspech nestačilo ani 14 bodov a 24 doskokov Hassana Whitesida.

Španielsky pivot Marc Gasol nastrieľal 11 zo svojich 27 bodov v záverečnej štvrtine a Memphis najmä jeho zásluhou zdolal húževnatú Minnesotu na jej palubovke 101:97. Duel v domácom drese nedohral veterán Kevin Garnett, ktorý v treťom dejstve dostal druhú technickú chybu a musel predčasne pod sprchy.

Toronto ako najlepšie mužstvo Atlantickej divízie prehralo prekvapujúco v New Yorku 98:103. Domáci dokonale využili absenciu tvorcu hry Raptors Kyla Lowryho, ktorý si doliečoval zranenie kolena.

Nečakal sa ani triumf Brooklynu v Dallase. Domácim chýbala zranená dvojica Tyson Chandler, Chandler Parsons, hostí s 25 bodmi potiahol v útoku rozohrávač Deron Williams.

Úradujúci šampióni zo San Antonia uspeli vo Phoenixe, keď základ víťazstva položili v prvom polčase. Za úvodné dve štvrtiny dovolili Spurs nastrieľať domácim iba 24 bodov, čo bol nový negatívny rekord arizonského klubu. V priebehu druhého polčasu si hostia vytvorili až 34-bodový náskok a napokon poľahky triumfovali.