Banskobystrický kraj

Gazdovia v Hriňovej za pôdu dane platiť nebudú

Gazdovia, ktorí obrábajú pôdu na rozsiahlych hriňovských lazoch, sú tento rok oslobodení od platenia dane z ornej pôdy, trvalých trávnatých porastov a ovocných sadov.

Pri Pitelovej sa zrazil vlak s autom, jedna osoba utrpela zranenie

Žiarski hasiči zasahujú pri dopravnej nehode osobného vlaku a motorového vozidla, ku ktorej došlo dnes pred 15.00 h na železničnom priecestí v katastri obce Pitelová v okrese Žiar nad Hronom.

Muž z Tornale chcel doma vychovať srnca, dopustil sa pytliactva

Polícia v Tornali vyšetruje prípad prečinu pytliactva, ktorý sa odohral ešte počas minulého roka v katastri obce Gemer.

Neznámy páchateľ na cintoríne vysypal popol z urien

Prípad prečinu hanobenia miesta posledného odpočinku vyšetruje polícia v Tornali.

Predčasne narodené bábätká už

Na gynekologicko-pôrodníckej klinike Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici sa predčasne narodené bábätká budú voziť na štyroch ultramoderných novorodeneckých vozíkoch značky Hyundai ix1.

Stromy na cintoríne rozdelili dedinu, situácia ale volá po riešení

Stromy, ktoré ohrozujú náhrobníky i ľudí na cintoríne v Senohrade v okrese Krupina, rozdeľujú už rok a pol tamojších obyvateľov.

Vedenie Rimavskej Soboty vypísalo výberové konania na vedúcich odborov

Samospráva mesta hľadá vedúcich štyroch odborov na mestskom úrade. Ide o odbor vnútorných vecí, odbor rozvoja mesta, odbor ekonomický a odbor školstva, sociálnych vecí a kultúry.

Nová elektráreň v Hnúšti zamestná vyše 20 ľudí

Ako sa pre TASR vyjadril konateľ firmy Zoran Nikolič, prvých pracovníkov už prijali a v decembri 2014 spustili výrobu elektrickej energie.

V byte 37-ročnej ženy vyčíňal 25-ročný muž

Obvineniu zo zločinu obmedzovania osobnej slobody čelí 25-ročný Tomáš z Hliníka nad Hronom.

V Múzeu SNP spomínali na obete holokaustu, otvorili novú výstavu

V koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau našlo smrť okolo 19.000 slovenských Židov, niektoré údaje hovoria, že ich bolo aj viac. ,aktualizované 

Rekonštrukčné práce na Starom zámku obmedzia vstup do expozície

Starý zámok je jednou z najstarších stavebných pamiatok mesta Banská Štiavnica.

V Banskej Štiavnici dvojica páchateľov okradla a zbila 53-ročného muža

"Páchatelia pristúpili k 53-ročnému Jánovi, ktorý tlačil kočík s odpadkami a pod hrozbou násilia pýtali od neho cigarety," uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

VEĽKÉ TERIAKOVCE: Kyjatické hračky sa v dohľadnom čase vyrábať nebudú

Kyjatické hračky sa vyrábali z bukového dreva a boli bohato zdobené ornamentmi. Názov dostali podľa Kyjatíc, malej dedinky na Gemeri, kde sa vyrábali od 19. storočia.

Po 30 rokoch idú stavať novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici

Novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici začali stavať ešte v roku 1983, rok nato skolaudovali časť stavby a v roku 1990 sa stavebné práce definitívne zastavili.

Kotleba musí poslancom písomne vysvetliť prijaté dary od zamestnancov

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba musí každému poslancovi Zastupiteľstva BBSK podať písomné vysvetlenie k dvom podnetom, ktoré na neho podal poslanec NR SR Beblavý.,aktualizované 

Výtržníctvo v banskobystrickej herni skončilo obvinením dvoch mužov

Ide o zámorských hokejistov miestneho hokejového klubu.

Pôvodní majitelia pozemkov z VO Javorina budú protestovať

Bývalý vojenský priestor Javorina sa potichu pripravuje na privatizáciu. Tvrdia to pôvodní majitelia pozemkov z 24 obcí, ktorým stále nikto nevrátil ich majetok a ani ho nemôžu užívať.

Jelšava získala dve bytovky od ministerstva obrany

Mesto Jelšava získalo darom dve bytovky po profesionálnych vojakoch. Ako sa pre TASR vyjadril primátor Milan Kolesár, v budúcnosti ich plánujú zrekonštruovať a vytvoriť v nich nájomné byty.

V herni pod Urpínom vyčíňali dvaja výtržníci

Dvaja muži v zábavnom zariadení na Kapitulskej ulici v pondelok podvečer rozlievali po miestnosti pivo, rozbíjali poháre a následne napadli privolaných pracovníkov SBS, pričom jedného zranili.

Na juhu stredného Slovenska vznikne veľký orechový sad

Veľký orechový sad o rozlohe 242 hektárov vzniká v katastroch obcí Šiatorská Bukovinka a Nová Bašta v okrese Rimavská Sobota.