ZOH 2018

Adam Žampa mohol siahnuť do pätnástky, Andreas sa na seba hneval

V druhom kole švrtkového slalomu štartoval Adam Žampa z výhodnej východiskovej pozície, o posun vo výsledkovej listine ho však pripravila chyba už v úvodnej časti.

ZOH: Kanadský brankár Scrivens má zranenie ramena a kľúčnej kosti

Generálny manažér tímu Sean Burke ale verí, že do olympijského turnaja ešte môže zasiahnuť.

Gisinová získala zlato v kombinácii, Petra Vlhová na ZOH piata

Gisinová si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu po kombinačnom zjazde, v ktorom dosiahla tretí najrýchlejší čas.,aktualizované

Myrher získal na ZOH zlato v slalome, Adam Žampa skončil na 24. mieste

Myhrer sa tak stal vo veku 35 rokov a 42 dní najstarším víťazom slalomu pod olympijskými kruhmi. ,aktualizované

Gasserová triumfovala v Big Air na ZOH, Medlová sa nedostala do finále

Dvadsaťšesťročná Gasserová sa stala prvou víťazkou pri premiére tejto disciplíny pod olympijskými kruhmi.

Vlhová mala štyri veľké kombinačné prekážky, skončila na 13. mieste

Slovenská lyžiarka si vo štvrtkovej olympijskej súťaži alpskej všestrannosti udržala nádej na popredný výsledok, ale do slalomu išla s veľkým časovým mankom predovšetkým na americké favoritky.

ZOH: CAS vypočul dopingového hriešnika Krušelnického

Reprezentant v curlingu mal na ZOH v Pjongčangu pozitívny dopingový test.,aktualizované

ZOH: Nemky Jamankaová a Buckwitzová získali zlato v dvojboboch

V Kĺzavom centre v rezorte Alpensia mali po štyroch jazdách k dobru sedem stotín sekundy pred Američankami Meyersovou-Taylorovou a Gibbsovou.,aktualizované

ZOH: Hokejisti Kanady zvíťazili nad Fínskom a sú v semifinále turnaja

V semifinále nastúpia v piatok 23. februára o 13.10 SEČ proti Nemecku, ktoré prekvapivo zdolalo Švédsko 4:3 po predĺžení.,aktualizované

ZOH: Nemci senzačne zdolali Švédov a v semifinále vyzvú Kanadu

V Hale Kwandong v Kangnungu zvíťazili v stredajšom štvrťfinálovom súboji nad Švédskom prekvapujúco 4:3 po predĺžení.,aktualizované

ZOH: Kvalifikáciu snoubordistov v paralelnom slalome presunuli

Kvalifikačné jazdy v snoubordingovom paralelnom obrovskom slalome budú v rovnaký deň ako finále a začnú sa v sobotu o 1.00 SEČ, štvrťfinále je na programe o 5.30 SEČ.

ZOH: Kórejčanky, Švédky, Britky a Japonky sú v curlingu v semifinále

Reprezentantky Kórejskej republiky skončili základnú časť s ôsmimi výhrami a jedinou prehrou a prvýkrát v histórii sa kvalifikovali do semifinále.,aktualizované

ZOH: Medailovú bilanciu vedú Nóri, Slovensko naďalej na 14. mieste

Severania majú na konte už 13 zlatých medailí.

ZOH: Nórski rýchlokorčuliari zdolali vo finále stíhačky Kórejčanov

Bronz ukoristili v B-finále reprezentanti Holandska, ktorí obhajovali titul zo Soči.

ZOH: Goggiová s historickým zlatom pre Taliansko: Bola som samuraj

Obrázky lyžiarky Sofie Goggiovej s talianskou vlajkou v rukách a kľačiac na kolenách v cieľovom priestore so zavretými očami opanovali titulky nielen talianskych, ale aj svetových médií.

ZOH: Japonské rýchlokorčuliarky triumfovali v tímovej stíhačke

Na ovále v Kangnungu zvíťazili nad Holanďankami v novom olympijskom rekorde.,aktualizované

ZOH: Americké bežkyne na lyžiach získali zlato v tímšprinte

Slovenské bežkyne na lyžiach Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili do finále a obsadili 18. miesto.,aktualizované

ZOH: Tímšprint bolí, Mlynár ešte zváži účasť na päťdesiatke

V stredu tímšprint v Pjongčangu absolvovali aj slovenskí reprezentanti, Peter Mlynár s Andrejom Segečom ani Alena Procházková s Barborou Klementovou sa neprebojovali zo semifinále.

ZOH: Nóri Sundby a Klaebo vybojovali zlato v tímšprinte

V rezorte Alpensia potvrdili vo finále úlohu favoritov a triumfovali pred dvojicou Boľšunov, Spicov z tímu OŠR, tretí skončili Francúzi Manificat, Jouve.,aktualizované

ZOH: Hokejisti OŠ Ruska rozdrvili Nórsko a postúpili do semifinále

V ňom nastúpia v piatok 23. februára o 8.40 SEČ proti Česku.,aktualizované

ZOH: Fínske hokejistky zdolali OŠ Ruska 3:2 a získali bronzové medaily

Fínky získali tretí olympijský bronz po rokoch 1998 a 2010. Kuriózne je, že Rusky skončili olympijský turnaj s jedinou výhrou a piatimi prehrami.

Slováci na finále v tímovom šprinte na ZOH nedosiahli

Slováci nemohli v silnej konkurencii 28 tímov príliš pomýšľať na prienik medzi elitnú desiatku a od začiatku im v semifinále patrili pozície až na rozhraní prvej a druhej desiatky.

ZOH: Mlynár so Segečom sa neprebojovali do finále tímšprintu

V rezorte Alpensia skončili v druhom semifinále na nepostupovej 11. priečke s mankom 1:30,15 min na nórsku dvojicu Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hösflot Klaebo.

Rajičová s 13. miestom v krátkom programe spokojná: Chcem čisté finále

Jej prienik do elitnej 24-ky šiestej ženy z ME 2017 a 2018 v Ostrave, resp. v Moskve sa všeobecne očakával, no trinásta priečka je vítaným bonusom.

Prochádzková s Klementovou nepostúpili do finále tímšprintu

V tímšprinte na 7,5 km čakalo na bežkyne spolu šesť úsekov, každý s dĺžkou 1,25 km. ,aktualizované

ZOH: MOV rozhodne o Rusoch na záverečnom ceremoniáli v sobotu

Týka sa to toho, či Olympijskí športovci z Ruska budú môcť na nedeľňajšom záverečnom ceremoniáli na pochodovať pod vlastnou vlajkou.

ZOH: Švédsko, Kanada a USA postúpili v curlingu do semifinále

O poslednom tíme v elitnom kvartete mužského turnaja v Curlingovom centre v Kangnungu rozhodne štvrtkový tajbrejkový duel Švajčiarov s Britmi.

Rajičová v krátkom programe 13. a bez problémov postúpila do finále

Rajičovú, ktorú dosiaľ v 22 rokoch zdobia dve šieste miesta na ME, krátky program medzi 30 štartujúcimi povzbudil.

ZOH: Česi zvládli nájazdy proti USA a budú bojovať o medaily

V semifinále sa Česi stretnú v piatok 23. februára proti víťazovi zápasu Olympijskí športovci z Ruska - Nórsko.,aktualizované

Deň 12 na ZOH: Príbeh Vonnová nespravila, priveľmi analyzovala

Vyslaní redaktori Andrej Bezák a Peter Horváth prinášajú novinky z Pjongčangu.

Kanaďan Leman získal zlato v skikrose na ZOH

Bronz vybojoval Sergej Ridzik reprezentujúci olympijských športovcov z Ruska. Leman sa dostal na čelo v poslednom kole a vedúcu priečku si udržal až do cieľa.

V kombinačnom zjazde treba byť do 30-ky, zhodli sa Slovenky

Pre Kantorovú nebude kombinácia až taká neznáma, dosiahla v nej svoj najlepší výsledok v tomto ročníku Svetového pohára, keď koncom januára v generálke v Lenzerheide obsadila 28. priečku.

USA tvrdia, že KĽDR na poslednú chvíľu zrušila schôdzku s Penceom

Pence bol v juhokórejskom Pjongčangu na otváracom ceremoniáli zimných olympijských hier a počas jeho návštevy sa v médiách intenzívne špekulovalo o tom, že medzi USA a KĽDR by mohlo dôjsť k schôdzke.

V zjazde žien ide zlato zo ZOH Taliansku, Kantorová na 29. mieste

Zo slovenských zjazdárok skončila Barbara Kantorová (+6,77) na 29. mieste, Petra Vlhová preteky nedokončila.

Holanďanka vošla do histórie. Na olympiáde má medaily z dvoch športov

Ter Morsová už svoj unikátny úspech pravdepodobne nezopakuje, pretože v budúcnosti sa chce orientovať výlučne na dlhé trate, ktoré sú v Holandsku oveľa populárnejšie ako šortrtek.

ZOH: Nemci vyhrali nad Švajčiarmi, v štvrťfinále sa stretnú so Švédmi

Vyrovnaný a bojovný duel rozlúsklo až predĺženie.

ZOH: Fíni zdolali Kórejskú republiku, vo štvrťfinále proti Kanade

Tento výsledok znamená, že Kórejská republika skončila na olympijskom turnaji na poslednom 12. mieste, 11. priečku obsadili Slováci.

ZOH: V ženských dvojboboch vedú po dvoch jazdách Nemky

Na druhom mieste sú Američanky Elana Meyersová-Taylorová a Laura Gibbsová, ktoré viedli po prvej jazde, na tretej priečke je druhý tím Nemecka v zložení Stephanie Schneiderová, Annika Drazeková.

ZOH: Tím podrží Fialkovú, ktorá rozbehne aj štafetu žien

Fialková v návale emócií povedala, že by nemala nastúpiť v štafete žien, pre trénerku však takáto alternatíva neprichádza do úvahy. Opäť ju odštartuje na prvom úseku.

ZOH: Nemci ovládli preteky so skokmi na veľkom mostíku

Od začiatku sa Nemci plece pri pleci starali o tempo a napokon si v záverečnom šprinte podelili všetky kovy.