Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Zimné športy

V Altenbergu triumfovala bobistka de Bruinová

Slovenská reprezentantka Viktória Čerňanská bola v cieli po dvoch jazdách na konečnom 18. mieste so stratou 3,44 s.

Sánkar Ludwig triumfoval v Innsbrucku

Slovák Jozef Ninis obsadil 26. miesto so stratou 1,470 s na víťaza, Marián Skupek sa umiestnil na 30. priečke (+2,073).

Procházková, Tilesch a Cenek nepostúpili z kvalifikácie šprintu

Procházková na víťazku Jonnu Sundlingovú zo Švédska stratila viac ako 10 sekúnd.

Kramerová zvíťazila v skoku na lyžiach na strednom mostíku v Ramsau

Na druhom mieste skončila Nemka Katharina Althausová.

SP v skeletone vyhral s tesným náskokom Martins Dukurs

Na trati v nemeckom Altenbergu bol v súčte časov dvoch kôl o 19 stotín sekundy rýchlejší ako domáci Axel Jungk.,aktualizované

Krasokorčuliar Hagara na 3. mieste po krátkom programe na MM 4 krajín

Medzi ženami sa v krátkom programe najviac darilo Regine Schermannovej z Maďarska.

Horišima a Anthonyová sú víťazmi moguls v Alpe d´Huez

Za Anthonyovou skončila na druhom mieste Japonka Kawamurová.

Gutová-Behramiová mala pozitívny test na koronavírus

Švajčiarka je momentálne v izolácii a vynechá víkendové preteky vo Val d'Isre i budúcotýždňové súťaže v Courcheveli.,aktualizované

Nórsky biatlonista J.T. Bö zvíťazil v šprinte v Annecy

Pre Böa to bolo prvé víťazstvo v súťažiach SP od triumfu v mass pretekoch v Anterselve z 24. januára 2021.,aktualizované

Rakúsky lyžiar Neumayer si zranil koleno, musel pod skalpel

Rovnaké zranenie utrpel 29-ročný Rakúšan v decembri 2019 v Bormiu

Hansenová dominovala v Ramsau, upevnila si vedenie v Svetovom pohári

Nórska reprezentantka v severskej kombinácii Gyda Westvold Hansenová zvíťazila aj v piatych pretekoch sezóny Svetového pohára.

Kilde triumfoval v super-G vo Val Gardene

Dvadsaťdeväťročný Kilde potvrdil, že Val Gardena je obľúbenou destináciou pre nórskych zjazdárov, tí v tomto zimnom stredisku vyhrali 10 z uplynulých 13 súťaží SP. ,aktualizované

Lyžiar Monsen musí ísť na operáciu a má po sezóne

Monsen ešte v stredu dosiahol v tréningu druhý najrýchlejší čas s mankom 90 stotín sekundy na Američana Ryana Cochrana-Sieglea.

Šampión v snoubordingu Shaun White sa v Pekingu rozlúči s kariérou

Kvalifikovať do Pekingu sa môže cez víkend víťazstvom na podujatí v Colorade, ďalšiu šancu bude mať v januári v Kalifornii.

Janu Palovičovú zvolili za viceprezidentku Zväzu slovenského lyžovania

Druhý kandidát Ladislav Smolen sa ešte pred hlasovaním písomne vzdal svojej kandidatúry.

Nemec Thomas Dressen nebude súťažiť v Pekingu

Dvadsaťosemročný špecialista na rýchlostné disciplíny momentálne nevie, kedy sa vráti na súťažné svahy.

Baumeister a Ulbingová sa stali víťazmi paralelného obrovského slalomu

Slovenský reprezentant Matej Bačo obsadil v kvalifikácii 59. miesto a nepostúpil do vyraďovacích bojov.

Olsbuová Röiselandová triumfovala v šprinte v Annecy

Olsbuová Röiselandová zaznamenala už tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, doteraz sa dvakrát tešila z prvenstva v stíhacích pretekoch.,aktualizované

Goggiová bola najrýchlejšia v prvom tréningu na zjazd vo Val d'Isere

Slovenka Petra Vlhová sa rozhodla podujatie vo Val d'Isere vynechať, najbližšie sa predstaví na budúci týždeň v dvoch obrovských slalomoch vo francúzskom Courcheveli (21. a 22. decembra).

Švédi Mobärg a Näslundová zvíťazili v mixu v skikrose

O Svetový pohár v akrobatickom lyžovaní sa bojovalo vo švajčiarskej Arose.

Sánkar Loch mal pozitívny test na koronavírus

Nastúpil do izolácie a vynechá minimálne nadchádzajúce preteky Svetového pohára v Innsbrucku.

Tréning zjazdu vo Val Gardene ovládol Cochran-Siegle

Jediný Slovák na štarte zaostal o vyše 5 sekúnd.

Kostorná vynechá ruský šampionát, otázna je aj jej účasť na olympiáde

Ruský zväz bližšie nešpecifikoval druh a závažnosť zranenia, podľa jednej z ruských televízií utrpela 18-ročná krasokorčuliarka zlomeninu ruky.

Vlhová: Budem sa snažiť si formu udržať a aby vyvrcholila vo februári

V nasledujúcich týždňoch pred ZOH bude mať nabitejší program, keďže doň zaradí už aj rýchlostné disciplíny.

Cieľom Vlhovej v Pekingu budú aj kombinácia a super-G

Obhajkyňa celkového prvenstva sa do kolotoča SP vráti na budúci týždeň v utorok v obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli.

Samková si bude liečiť členky týždne, Peking ešte nevzdáva

Operačný zákrok dopadol dobre. Na akékoľvek prognózy je ešte priskoro, no liečba je otázka minimálne niekoľkých týždňov.

Obrovský slalom i slalom žien v Lienzi budú bez divákov

Pred pretekmi v Lienzi sa neuskutoční tradičný žreb štartových čísel.

Južná Kórea nebude diplomaticky bojkotovať olympiádu v Pekingu

Juhokórejský prezident zdôraznil, že jeho krajina chce presadzovať slobodný a otvorený tichomorský región, no musí zohľadňovať aj úlohu Číny pri úsilí o mier na Kórejskom polostrove.

R. Kobajaši narušil v Klingenthale nórsku dominanciu

Dvadsaťpäťročný pretekár zabránil skokmi dlhými 129,5 a 139 m úplnej nórskej dominancii.

Fialková obsadila 20. miesto, víťazkou Röiselandová

Röiselandová si upevnila náskok na čele boja o veľký krištáľový glóbus, ale o nedeľný triumf musela tvrdo bojovať.,aktualizované

Obhajca veľkého glóbusu Riiber triumfoval v Otepää

V cieli bežeckej časti mal náskok 33,5 sekundy pred Nemcom Fabianom Riesslem. Upevnil si tak post lídra seriálu.

Johaugová zvíťazila v pretekoch voľnou technikou

Johaugová triumfovala s náskokom 14,5 sekundy pred Američankou Jessie Digginsovou, tretia bola Švédka Frida Karlssonová (+17,1).

Sánkari Kindl a Langenhan sa stali víťazmi v Altenbergu

Slovák Jozef Ninis obsadil 28. miesto so stratou 2,296 s na dvojicu víťazov, Marián Skupek sa umiestnil na 31. priečke (+3,069).

Brignoneová vyhrala nedeľný super-G v St. Moritzi

Preteky sa začali so 40-minútovým oneskorením. Jury musela pre silný vietor odložiť ich štart, zjazdárky sa spustili na trať z nižšieho bodu. ,aktualizované

Nóri triumfovali v štafete v Hochfilzene

Slováci v zložení Michal Šima, Matej Baloga, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko skončili na 22. pozícii, keď so štyrmi trestnými okruhmi zaostali za víťazmi o 6:49,7 minúty.

Nemky ovládli súťaž dvojbobov vo Winterbergu, Nolteovej tretí triumf

Na domácej dráhe triumfovala Laura Nolteová s Deborah Leviovou, ktoré o sedem stotín sekundy predstihli krajanky Mariamu Jamankovú s Alexandrou Burghardtovou.

Pre Pertla sa sezóna skončila, čaká ho operácia kolena

Strieborný medailista v slalome z MS v Cortine nedokončil súťaž, keď v spodnej časti trate lyžami zavadil o jednu z bránok a nasledoval nekoordinovaný pád.