Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Zimné športy

Goldberg bol najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd SP vo Val Gardene

O 0,47 sekundy za ním zaostal jeho krajan Wiley Maple, tretí finišoval Nemec Thomas Dressen.

Turné 4 mostíkov dostalo zelenú, v dejiskách je dostatok snehu

Úvodný vrchol sezóny odštartuje 29. decembra v nemeckom Oberstdorfe a vyvrcholí 6. januára v rakúskom Bischofshofene.

Tri ruské športovkyne sa odvolali voči doživotnému dištancu

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v uplynulých dňoch suspendoval 24 ruských športovcov štartujúcich na ZOH 2014 v Soči.

TASR ponúka spravodajstvo od reportérov z dejiska SP v lyžovaní

Vyslaní reportéri TASR ponúknu z Francúzska okrem textového spravodajstva a fotoreportáží aj ďalšie multimediálne produkty.

Rýchlokorčuliari Kodairová a Bloemen utvorili nové svetové rekordy

Podarilo sa im to na podujatí Svetového pohára na olympijskom ovále v Utahu.

Dánsko a Taliansko postúpili na olympijský turnaj mužov v curlingu

O posledné dve miestenky sa od 5. do 10. decembra bojovalo na záverečnom kvalifikačnom podujatí v Plzni.

Biatlon: Rusi nebudú hlasovať na Kongrese IBU, športovci môžu súťažiť

IBU týmto verdiktom zareagovala na rozsiahly doping, ktorý otriasol ruským športom.

Nemec R. Freitag zvíťazil v skokoch na lyžiach v Titisee-Neustadt

Druhý bol Andreas Wellinger. Na tretej priečke klasifikovali Nóra Daniela-Andreho Tandeho.

V pretekoch štafiet v biatlone víťazstvo Nemiek, Slovenky nedobehli

Na 4x6 km vzdialenosti skončili v rakúskom Hochfilzene druhé Ukrajinky (+44,9 sekundy) a tretie Francúzky (+1:04,5 min).

Kallová na čele poradia SP v bežeckom lyžovaní

Víťazkou pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach sa na 10 km klasicky stala Nórka Ingvild Flugstad Östbergová.,aktualizované

Súťaž štvorbobov ovládli nemecké posádky

Prvá skončila posádka v zložení Johannes Lochner, Joshua Bluhm, Christopher Weber, Christian Rasp.

Lyžiar Hirscher je po víťazstve v slalome celkovo druhý

Hirscherovi sa po prvom kole, keď po veľkej chybe figuroval až na 8. mieste, podarilo opanovať nedeľňajší slalom.

Super-G a kombináciu žien v St.Moritzi zrušili pre zlú viditeľnosť

Okrem hmly sťažovali podmienky aj nepríjemný vietor a husté sneženie.

Gross lídrom po 1. kole slalomu, 2. kolo bez Žampovcov

Slovenský reprezentant Adam Žampa štartoval s číslom 44, v cieli stratil na Grossa 2,90 sekundy, čo stačilo iba na 41. miesto.,aktualizované

Vonnová sa pre zranenie chrbta odhlásila z nedeľňajšieho super-G

Americká lyžiarka oznámila zrušenie svojho štartu 45 minút pred začiatkom súťaže.

Rýchlokorčuliar Juskov vylepšil v Salt Lake City svetový rekord

Dosiahol čas 1 minúta a 41,01 sekundy, čím o dve stotiny prekonal doterajšie svetové maximum Američana Shaniho Davisa.

Rýchlokorčuľovanie: V Salt Lake City na 500 m najrýchlejšia Kodairová

Zároveň si so 700 bodmi upevnila svoje postavenie líderky celkového poradia SP. ,aktualizované

Nemecká sánkarka T. Hüfnerová vyhrala preteky SP v Calgary

Na umelej dráhe v Calgary bola o 0,115 s rýchlejšia ako domáca Alex Goughová.

LYŽOVANIE: Zrušená kombinácia sa pôjde nanovo v nedeľu, aj s Vlhovou

V piatok nedokončená a napokon definitívne zrušená súťaž v kombinácii Svetového pohára zjazdárok sa napokon pôjde v nedeľu.,aktualizované

Nóri zavŕšili víťazný hetrik v skokoch na lyžiach

Kvarteto Nórska v zložení Robert Johansson, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande a Johann Andre Forfang sa stalo víťazom súťaže družstiev Svetového pohára v skokoch na lyžiach v nemeckom Titisee.

V dvojboboch triumfovali Nemky a Švajčiari

Súťaž mužov vyhrali Švajčiari Clemens Bracher a Michael Kuonen, ktorí o 0,12 s predstihli kanadskú dvojicu Chrisa Springa s Nevillom Wrightom.

Lyžiarske šprinty v Davose ovládli Kläbo a Nilssonová

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila už v ženskej časti kvalifikácie.

A.Kuzminová víťazne v stíhacích pretekoch 2. kola SP

Na 10 km trati za ňou v rakúskom Hochfilzene skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+10,2).,aktualizované

A. Žampa v obrovskom slalome SP obsadil 30. miesto

Zvíťazil francúzsky lyžiar Alexis Pinturault.,aktualizované

Krasokorčuliarka Sagitovová vyhrala GP medzi ženami

Od rozhodcov si dovedna vyslúžila 223,30 bodu.

Lyžiarka Fluryová s premiérovým víťazstvom v super-G

Slovenka Barbara Kantorová prišla do cieľa s odstupom 4,49 sekundy a obsadila 54. miesto.

Nór J. T. Boe víťazom stíhacích pretekov v biatlone

Na 12,5 km trati za ním v rakúskom Hochfilzene finišoval s odstupom až 58,8 sekundy Slovinec Jakov Fak.

Pinturault vyhral obrák vo Val d´Isere, Adam Žampa obsadil 30. miesto

Po prvom kole viedol Hirscher, Pinturault zase tretí a navyše s mankom 12 stotín. V druhom kole však Francúz zajazdil vynikajúco, ale Rakúšan urobil v polovici trate chybu.,aktualizované

Hirscher viedol po prvom kole obráku, Adam Žampa na 19. mieste

Štartovali aj slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci, ktorí bojovali o účasť v prvej tridsiatke. Adam mal manko 1,77 sekundy a zaradil sa na 19. miesto, vybojoval si postup do druhého kola.

Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu

Na trati dlhej 1,5 kilometra skončila na 50. mieste.

Lyžovanie: Kombináciu napokon zrušili, z Vlhovej premiér nie je nič

Vlhová mala nevýhodnejšiu štartovú pozíciu ako iné popredné slalomárky Svetového pohára a tie to aj patrične využili. ,aktualizované

Löllingová a Sung-bin víťazne na Svetovom pohári v skeletone

V súťaži mužov zvíťazil Kórejčan Yun Sung-bin, ktorý po polovici seriálu figuruje aj na čele klasifikácie.

Kuzminová v šprinte druhého kola Svetového pohára skončila druhá

Ďalším slovenským biatlonistkám sa nedarilo, 50. miesto obsadila Paulína Fialková (+2:22,8), 60. Ivona Fialková (+2:42,2) a 102. Terézia Poliaková (+6:03,7).,aktualizované

Kombináciu vraj dokončia v sobotu, po slalome Vlhová štvrtá

Pre Vlhovú to bolo nevýhodné rozhodnutie, lebo mala oveľa nevýhodnejšiu štartovú pozíciu ako iné popredné slalomárky SP.,aktualizované

Skeletonistka Löllingová ovládla preteky SP vo Winterbergu

O 0,24 sekundy za sebou nechala Kanaďanku Elisabeth Vathjeová, tretia skončila Ruska Jelena Nikitinová.

V biatlonovom šprinte 2. kola SP triumf Nóra J.T. Boea

Až za ním skončil na 10 km trati vedúci muž priebežného poradia SP Francúz Fourcade, tretí bol Slovinec Fak.,aktualizované

Savčenková s Massotom viedli súťaž športových dvojíc

Za svoje vystúpenie si vyslúžili známku 79,43 bodu. ,aktualizované

Vlhová v St. Moritzi len v kombinácii, Shiffrinová mieri do klubu7

Štvrtá pretekárka celkového poradia SP sa rozhodla odložiť svoj ostrý štart v elitných pretekoch super-G a obe víkendové akcie vynechá.

Mladý nemecký lyžiar Burkhart zomrel po páde na tréningu v Lake Louise

Sedemnásťročný Burkhart, ktorý študoval v USA a súťažil za univerzitný tím Sugar Bowl Academy, stratil v utorok kontrolu nad svojimi lyžami a skončil v ochrannej sieti.

POTVRDENÉ PUTINOM: Rusko nebude brániť športovcom v účasti na ZOH2018

Obavy z ruského bojkotu sa tak nenaplnili a ruskí reprezentanti, ktorým to Medzinárodný olympijský výbor povolí, môžu bojovať o cenné kovy v Kórejskej republike vo februári budúceho roku.,aktualizované