Súťaž bola bez zranenej slovenskej reprezentantky Zuzany Stromkovej.

Anketu Športovec roka ovládli lyžiarky: Zuzulová druhá, Vlhová tretia

Kým na začiatku roka dominovala na svahoch Velez Zuzulová, do novej sezóny vstúpila vynikajúcimi výkonmi jej mladšia kolegyňa a kamarátka.

Hirscher po 49. raz triumfoval na Svetovom pohári, Slováci nepostúpili

Slovenský reprezentant Adam Žampa štartoval s číslom 42, v cieli stratil na Hirschera 2,14 sekundy, ,aktualizované

Rusi prišli o ďalšie dve medaily zo Soči

Medzinárodný olympijský výbor piatok suspendoval z olympijských hier spolu 11 ruských športovcov, ktorí súťažili v Soči v piatich rôznych disciplínach.

V Skikrose v Innichene išla karta Bischofbergerovi a Näslundovej

V celkovom poradí Svetového pohára sú Švajčiar a Švédka na prvom mieste.

Haraus vyhral slalom Svetového pohára v Rakúsku, Krako druhý

Slovenský paralympionik sa teší z víťazstva v rakúskom Kühtai, úspech Slovenska zvýraznil druhým miestom Jakub Krako.

Na ZOH v Pjongčangu bude štartovať päť sánkarov SR

Tesne o jedno miesto ušla účasť v Pjongčangu mladej dvojici v zložení Tomáš Vaverčák, Matej Zmij.

Biatlonisti Švédska v Pjongčangu bez trénera, nedostal akreditáciu

Stalo sa tak pre jeho dávnejšiu spoluprácu s ruskými biatlonistkami, ktoré pre dopingové previnenia diskvalifikovali zo ZOH 2014 v Soči.

Vlhová len tesne druhá v paralelnom slalome SP v Courchevel

Vo francúzskom stredisku podľahla v dramatickej finálovej jazde fenomenálnej Američanke Mikaele Shiffrinovej o 4 stotinky sekundy. ,aktualizované

Paralympionička Farkašová s ďalším víťazstvom na podujatí SP

Po utorňajšom víťazstve v obrovskom slalome si triumf zopakovala aj o deň neskôr v rovnakej disciplíne.

Vlhová pred paralelným slalomom v Courchevel: Pôjdem ako strela

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v kvalifikačnom kole zaradila na ôsmu priečku.,aktualizované

Stredobodom pozornosti po návrate z 3. kola Svetového pohára vo francúzskom Le Grand-Bornand sa stala Kuzminová. Dvojnásobná olympijská víťazka už v úvode sezóny dosiahla životné výsledky.

Velez-Zuzulová tretí deň na lyžiach: Všetko ide podľa mojich predstáv

Veronika Velez-Zuzulová dostala na lekárskej kontrole 1. decembra zelenú, aby sa mohla postaviť na lyže.

Federácie bobov a skeletonu nepotrestala Rusov Zubkova a Treťjakova

Vzoprela sa tak Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV), ktorý ich spolu s ďalšími ruskými športovcami doživotne vylúčil z olympiád a anuloval ich výsledky zo ZOH 2014.

Vlhovej spomienky na Courchevel: Víťazstvá sú vždy pekné

Presne pred piatimi rokmi a jedným dňom (18. decembra 2012) tu zvíťazila v slalome Európskeho pohára.,aktualizované

Paralympijská zjazdárka Farkašová triumfovala na podujatí SP v Kühtai

Úvodné preteky SP, ktoré sa mali konať 11.-16. decembra vo švajčiarskom St. Moritzi, organizátori ešte pred ich štartom zrušili pre nepriaznivé počasie.

Vlhová po utorkovom obrovskom slalome:Kopec je ľahký, podmienky ťažšie

Slovenská lyžiarka si svojím časom vytvorila solídnu pozíciu na atakovanie svojho disciplínového maxima, keďže od 7. priečky ju delilo 57 stotín.,aktualizované

Medzinárodný olympijský výbor očistil ruského rýchlokorčuliara Juskova

Trojnásobný majster sveta tak môže štartovať na februárových ZOH 2018 v Pjongčangu.

MOV udelil doživotný trest ruskému bobistovi Vojevodovi

Vojevoda získal v Soči zlato v dvojboboch aj v štvorboboch, bol brzdárom terajšieho prezidenta Ruskej bobovej federácie Alexandra Zubkova, ktorý takisto dostal doživotný trest od MOV.

Olsson vyhral preteky SP v paralelnom obrovskom slalome v Alta Badii

Vo veľkom finále zdolal o tri stotiny Nóra Henrika Kristoffersena a slávil prvý triumf v prestížnom seriáli.,aktualizované

V Pjongčangu by malo štartovať päť slovenských sánkarov

Na základe aktuálneho postavenia vo Svetovom pohári po šiestom podujatí v Lake Placid majú účasť istú Jozef Ninis a dvojica Marek Solčanský, Karol Stuchlák.

KRASOKORČUĽOVANIE: Na ME v Moskve sa predstaví päť Slovákov

Do ruskej metropoly pocestujú Nicole Rajičová, Silvia Hugec, Michael Neuman, Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley.

Kuzminová skončila v mass pretekoch štvrtá, udržala si žlté tričko

Zvíťazila domáca 21-ročná Francúzka Justine Braisazová. Medzi mužmi triumfoval tiež domáci pretekár Martin Fourcade.,aktualizované

BEH NA LYŽIACH: Kläbo a Björgenová vyhrali stíhačku v Dobbiacu

Dvadsaťjedenročný Kläbo vyhral siedmykrát v tejto sezóne a suverénne vedie priebežné poradie SP.

Lyžiar Hirscher viedol po prvom kole obráku, Žampovci nepostúpili

Štartovali aj slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci, ktorí bojovali o účasť v prvej tridsiatke. ,aktualizované

V mass pretekoch si Kuzminová udržala žlté tričko

Anastasia Kuzminová nastúpila v nedeľu v pozícii priebežne prvej v hodnotení SP, v mass pretekoch so štartovým číslom 1 prvýkrát, so snahou udržať si žlté tričko.

Veithová vyhrala super-G vo Val d' Isere: Je to najväčšie víťazstvo

Dvadsaťosemročná Rakúšanka dosiahla vo SP pätnásty triumf a celkovo 45. pódium. Olympijská víťazka v tejto disciplíne zo Soči 2014 vyhrala super-G vo SP dvanásťkrát. ,aktualizované

Kuzminová v pretekoch 3. kola Svetového pohára skončila druhá

U mužov triumfoval Boe. Z dvojice Slovákov skončil Martin Otčenáš na 40. mieste, Matej Kazár dobehol až na 51. priečke.,aktualizované

Svindal vyhral klasický zjazd vo Val Gardene

V talianskom stredisku skončil druhý jeho krajan Kjetil Jansrud. Tretí bol Rakúšan Max Franz.,aktualizované

Švédska lyžiarka Kallóvá vyhrala korčuliarsku desiatku v Dobbiacu

Víťazka Nórku Ragnhild Hagovú predstihla o 5,8 s a upevnila si vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu. ,aktualizované

Sánkovanie: Vaverčák a Zmij v Lake Placid obsadili 18. miesto

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadili 18. miesto.,aktualizované

Boby: Slováci v dvojboboch v La Plagne na 14. mieste

Radek Matoušek a Lukáš Kožienka za víťaznou nemeckou dvojicou Christoph Hafer a Tobias Schneider zaostali o 1,57 s.

V šprinte 3. kola SP biatlonistov suverénny Nór J.T. Boe, 29. Otčenáš

Boe zvládol desaťkilometrovú trať o 21,1 sekundy rýchlejšie ako vedúci muž priebežného poradia SP Francúz Martin Fourcade.,aktualizované

Ferstl vybojoval v super-G vo Val Gardene prvé víťazstvo v kariére

Pódium doplnili Rakúšania, Max Franz na druhej a Matthias Mayer na tretej pozícii. Slovenský reprezentant Martin Bendik bol na štarte s číslom 72.,aktualizované

Neureuther nepocestuje na ZOH do Pjongčangu, vráti sa o pol roka

Tridsaťtriročný nemecký lyžiar si pri novembrovom páde počas tréningu pred pretekmi SP v americkom Beaver Creek roztrhol krížny väz v ľavom kolene.

M. Dukurs triumfoval v Innsbrucku a získal titul majstra Európy

Na čele SP figuruje Sungbin Yun z Kórejskej republiky, ktorý skončil v piatok na druhom mieste so stratou 15 stotín sekundy na Dukursa.

Vo Val d'Isere zrušili aj druhý tréning na zjazd žien

Vo francúzskom stredisku v noci na piatok husto snežilo a organizátori nestihli načas pripraviť trať.,aktualizované

Kuzminová vyhrala s veľkým náskokom šprint 3. kola Svetového pohára

Kuzminová (0-0) bežala s nízkym štartovným číslom 23 v tričku najlepšej v priebežnom poradí šprintu SP a opäť upútala behom, najrýchlejším zo všetkých. ,aktualizované