< sekcia Zimné športy

PO PÁDE: Vonnová nastúpila s bandážami, po super-G je na čele poradia

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová je na čele poradia alpskej kombinácie po úvodnom super-G Svetového pohára v andorrskom stredisku Soldeu 28. februára 2016. Foto: TASR/AP

Po včerajšom páde jej zistili vlásočnicovú zlomeninu ľavého kolena.

Soldeu 28. februára (TASR) - Kanadská lyžiarka Marie-Michele Gagnonová triumfovala v nedeľu v alpskej kombinácii Svetového pohára. V andorrskom stredisku Soldeu sa na prvú priečku vyšvihla z 13. miesta po super-G druhým najlepším časom v slalome.

Líderka seriálu SP Lindsey Vonnová nastúpila napriek nepríjemnému sobotňajšiemu pádu s bandážami na oboch kolenách, v polovici súťaže ešte viedla a napokon obsadila 13. priečku s mankom 1,93 s. Jej konkurentka v boji o veľký glóbus Švajčiarka Lara Gutová po piatom mieste v super-G nedokončila slalom a tak Vonnová zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia na 28 bodov.

"Najprv som si myslela, že aj v slalome dám do toho všetko a budem riskovať. Ale keď Lara vypadla, radšej som išla na istotu, aby som prišla do cieľa. Získala som dôležité body a to bol dnes môj cieľ,"
vysvetlila pre ORF Vonnová, ktorú museli v sobotu po páde previezť do nemocnice, kde jej zistili vlásočnicovú zlomeninu ľavého kolena.

Gagnonová vyhrala alpskú kombináciu v súhrne s náskokom dve desatiny sekundy pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, tretia skončila Francúzka Anne-Sophie Barthetová (+0,61). Slovensko nemalo na štarte zastúpenie.

Svetový pohár žien sa teraz presunie na Slovensko do Jasnej, kde sú na budúci víkend na programe obrovsky slalom a slalom.