Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Zimné športy

Biatlon-SP: Eckhoffová sa stala víťazkou stíhacích pretekov

Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Tridsaťročná Eckhoffová dokázala triumfovať napriek tomu, že vyštartovala z ôsmej priečky.

Kontiolahti 6. decembra (TASR) - Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová zvíťazila v nedeľných stíhacích pretekoch na 10 kilometrov na podujatí Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. S odstupom 21,5 sekundy finišovala na druhom mieste jej krajanka Marte Olsbu Röiselandová, tretia sa umiestnila Švédka Hanna Öbergová, tá zaostala o 35,4 s. Slovenky do 60-člennej štartovej listiny nepostúpili z rýchlostných pretekov.

Ich víťazka H. Öbergová prišla o vedenie po tretej streľbe, z ktorej odchádzala pohromade s vedúcou Röiselandovou a ďalšou Nórkou Eckhoffovou. Na záverečnej streleckej položke sa Röiselandová aj Öbergová dopustili jednej chyby, zatiaľ čo Eckhoffová trafila všetky terče a vďaka dvadsiatim zásahom smerovala za víťazstvom. V bežeckom súboji o druhú pozíciu na záverečnom okruhu Röiselandová predstihla Öbergovú.

Tridsaťročná Eckhoffová dokázala triumfovať napriek tomu, že vyštartovala z ôsmej priečky. "Boli to dokonalé preteky. Som veľmi šťastná, pretože v predchádzajúcich pretekoch sa mi tu až tak nedarilo," povedala Nórka pre oficiálny kanál Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU). V celkovom poradí SP je na čele H. Öbergová so ziskom 204 bodov.