< sekcia Zimné športy

V Ruhpoldingu triumfovala Hildebrandová, Fialková s Gerekovou bodovali

Janka Gereková, archívne foto Foto: TASR/AP

Soukalová malo po druhej streľbe pred Hildebrandovou päťsekundový náskok, no Nemka mohutne povzbudzovaná divákmi predviedla skvelý finiš a napokon si došprintovala po víťazstvo.

Ruhpolding 8. januára (TASR) - Nemecká biatlonistka Franziska Hildebrandová vyhrala piatkový šprint v rámci 4. kola Svetového pohára na domácej pôde v Ruhpoldingu. Na 7,5 km trati triumfovala v dramatických pretekoch o tri desatiny pred líderkou celkového poradia prestížneho seriálu Češkou Gabrielou Soukalovou. Tretia bola Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+2,3). Darilo sa aj Slovenkám Paulíne Fialkovej a Jane Gerekovej, keď obe skončili v prvej dvadsiatke.

Fialková obsadila 15. miesto so stratou 56,3 s na víťazku a do hodnotenia si pripísala 26 bodov. Raz zaváhala pri streľbe v stoji, mala však rýchle bežky a dosiahla druhý najlepší výsledok v SP. Jej maximom zostáva 10. priečka v šprinte z fínskeho Kontiolahti zo sezóny 2013/2014. Gerekovú v cieli klasifikovali na 18. pozícii, čo znamenalo zisk 23 bodov. Skúsená Slovenka minula hneď prvý terč, no potom už strieľala čisto. Fialková s Gerekovou sa s prehľadom kvalifikovali do sobotňajšej stíhačky. Natália Prekopová mala síce bezchybnú streľbu, slabší bežecký výkon ju však odsunul na 72. miesto (+3:06,5). Terézia Poliaková vybuchla v stojke, musela absolvovať až tri trestné okruhy a skončila 77. (+3:12,8).

Soukalová malo po druhej streľbe pred Hildebrandovou päťsekundový náskok, no Nemka mohutne povzbudzovaná divákmi predviedla skvelý finiš a napokon si došprintovala po víťazstvo. Soukalovej konkurentka v boji o post líderky SP a víťazka šprintu v slovinskej Pokljuke Francúzka Marie Dorin Habertová pochovala šance na stupne víťazov na streľnici, keď v ležke i stojke minula jeden terč.