Zimné športy

Shiffrinová triumfovala v Štokholme a má malý glóbus za slalom

Slovenka Petra Vlhová vypadla vo štvrťfinále a obsadila delené piate miesto, v prvej jazde síce dokázala zdolať Geigerovú o 33 stotín sekundy, druhú však nedokončila po zaváhaní pri skoku.,aktualizované

Vlhová v paralelnom slalome v Štokholme skončila už vo štvrťfinále

V mestských pretekoch tak obsadila delené piate miesto.,aktualizované

Hirscher získal v predstihu šiesty malý glóbus za slalom

Je to pre neho už šiesta malá guľa za slalom a celkovo 18. krištáľový glóbus - ďalších päť malých má za obrovský slalom a sedem veľkých za celkový triumf v prestížnom seriáli.

Hromcová obsadila v obrovskom slalome na juniorských MS 53. priečku

Titul získala Alice Robinsonová z Nového Zélandu s náskokom 1,06 sekundy pred Švajčiarkou Camille Rastovou. Tretia bola Kaja Norbyeová z Nórska.

Haraus získal na podujatí EP v Záhrebe dve zlaté medaile

Prvý triumf na podujatí vybojoval v pondelkovom obrovskom slalome, druhý pridal o deň neskôr v slalome.

Štartujú severské MS, Šídlová historicky prvou slovenskou skokankou

Aj vzhľadom na priebeh tejto sezóny slovenská výprave nemá prehnané očakávania.,aktualizované

Schlierenzauer sa nezmestil do rakúskej nominácie

Urobím všetko pre to, aby som sa vrátil medzi špičku, citovala agentúra APA slová víťaza 53 podujatí Svetového pohára.

Farkašová získala cenu Laures spolu s Djokovičom či Bilesovou

Cena sa udeľuje paralympionikom za výnimočné výkony a silné vodcovské kvality.,aktualizované

Legendárny skokan na lyžiach M. Nykänen bude mať štátny pohreb

Nykänen je piatym fínskym športovcom, ktorý bude mať štátny pohreb.

Tande ukončil sezónu, nebude štartovať ani na MS v Rakúsku

Majster sveta v letoch utrpel pred týždňom pri páde počas podujatia Svetového pohára vo fínskom Lahti zranenie kolena.

MS v Are z pohľadu Slovenska: Vlhová vynikla, tímová súťaž potešila

Didek vyzdvihol piate miesto kvarteta Soňa Moravčíková, Petra Hromcová, Falat a Adam Žampa.

Rakúšania totálne ovládli slalom, Hirscher obhájil titul

Hirscher vybojoval v Are druhý cenný kov po zisku striebra v obrovskom slalome, napriek tomu, že ho trápila choroba. ,aktualizované

Vlhová môže podľa Mazeovej v budúcnosti uspieť v každej disciplíne

Tridsaťpäťročná Slovinka ocenila predovšetkým Vlhovej zlato v obrovskom slalome, v ktorom uspela na MS 2011 aj zimných olympijských hrách 2014.

M. Hirscher exceloval v 1. kole, A. Žampa a M. Falat výrazne zaostali

Slovák Adam Žampa so štartovým číslom 31 po veľkej chybe v hornej časti vyšiel mimo líniu, síce pokračoval v jazde, ale do cieľa prišiel s obrovskou stratou.,aktualizované

Najúspešnejšia na EYOF: Šortrekárka P. Rusnáková získala tri medaily

Štvrtý cenný kov pridala Lucia Filipová, ktorá získala striebornú medailu.

Francúz Fillon Maillet zvíťazil v 8. kole stíhacích pretekov

V záverečnej 'stojke' J. T. Boe zlyhal s tromi chybami, vyradil sa zo stupňa víťazov a o víťazstvo bojovali Fillon Maillet a Christiansen s bežecky lepším Francúzom.

Lyžiarsky orientačný beh: Víťazmi MMSR sú Horvát a Bialeková

Víťazstvá v prvom dni majstrovstiev SR v lyžiarskom orientačnom behu v lyžiarskom areáli na Skalke pri Kremnici sú jasné.

Vlhová a Shiffrinová súperia na trati, porozprávajú sa v cieli

V sobotu sa okrem Shiffrinovej dostala pred Vlhovú jedine domáca Švédka Anna Swennová Larssonová, no vo výsledkovej listine chýbala líderka po prvom kole Wendy Holdenerová zo Švajčiarska.

Petra Vlhová je šťastná, že má medailu

Už v tomto veku sa Vlhová zapísala nielen do národnej, ale aj globálnej histórie, len ako druhá medzi ženami či mužmi získala na jednom šampionáte medaily v kombinácii, obrovskom i klasickom slalome.