Nové operačné sály v bojnickej nemocnici nemajú radiačnú ochranu

Požiadavky z hľadiska radiačnej ochrany sa vzťahujú na operačné sály, v ktorých sa používajú pojazdné röntgenové prístroje na vyšetrenia pacientov a na kontrolu jednotlivých operačných postupov.

Chorých na žltačku pribúda, netreba zabúdať na dôkladné umývanie

Na žltačku typu A tento rok ochoreli najmä deti vo veku päť až deväť rokov.

Tridsať eur za ošetrenie cez doplnkové hodiny je podľa M. Šótha málo

Poslanci parlamentného výboru pre zdravotníctvo v utorok odobrili pozmeňujúci návrh, ktorým by sa zaviedli tzv. doplnkové ordinačné hodiny. Pôjde o nadstavbu k bežným ordinačným hodinám.

Zdravotnícky výbor odobril doplnkové ordinačné hodiny

Pacient by sa v rámci nich mohol objednať, za vyšetrenie by si však musel zaplatiť. Návrh, o ktorom bude ešte rokovať NR SR, počíta s maximálnou sumou 30 eur.

,aktualizované 

Žltačka je opäť na vzostupe, treba sa chrániť

Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v Bratislavskom kraji, kde bolo hygienikom nahlásených 216 ochorení. Najnižšia chorobnosť bola v Žilinskom kraji, kde bolo nahlásených len sedem ochorení.

Príjazdovú cestu k Centrálnemu príjmu v Ružinove opravili

Rekonštrukcia cesty bola podľa šéfa nemocnice Juraja Kovácsa nevyhnutnosťou.

Lepšiemu zdravotníctvu má pomôcť viacero projektov

Slovensko podľa Európskej komisie vynakladá na zdravotníctvo menej ako väčšina členov Únie, a to v absolútnom číselnom vyjadrení aj s ohľadom na podiel z HDP.

Do kampane Vyzvi srdce k pohybu sa zapojilo opäť viac účastníkov

Najúspešnejší v kampani bol znova Banskobystrický kraj so 195 účastníkmi, čo predstavuje 28 percent z celkového počtu účastníkov.

Rozostavanú nemocnicu na bratislavských Rázsochách zbúrajú

Časom by sa tam mala postaviť nová univerzitná nemocnica, kedy by sa však mohlo začať s výstavbou, nie je zatiaľ zrejmé.

Penta čaká s výstavbou nemocnice v Bratislave na stavebné povolenie

S výstavbou nemocnice za vyše sto miliónov eur sa má začať na budúci rok.

Nemocnice musia poslať do konca novembra plán činnosti svojmu rezortu

Príkaz ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) sa vzťahuje na príspevkové organizácie MZ SR financované zo zdrojov zdravotných poisťovní. Celkovo ide o viac ako 30 subjektov.

Sninská nemocnica potrebuje nový CT prístroj za približne 700.000 eur

Financie na jeho kúpu vyčlení zo svojho rozpočtu mesto, prispieť by mali aj obce Sninského okresu. Nemocnica požiadala o sponzorský príspevok aj širokú verejnosť a podnikateľské subjekty.

K syndrómu suchého oka prispievajú kontaktné šošovky aj počítače

Dlhé sústredené pozeranie s nižšou frekvenciou žmurkania predstavuje problém aj pre ľudí, ktorí trávia veľa času za volantom. Pravidelné prestávky vodičov by mali byť samozrejmosťou aj pre únavu očí.

Prešovská nemocnica otvorila zrekonštruované CT pracovisko

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker.

Pacienti diskutovali o liekovej reforme, majú niekoľko obáv

Novela zákona o úhrade liekov, ktorou sa bude zaoberať na nadchádzajúcej schôdzi parlament, podľa najväčšej strešnej pacientskej organizácie nemusí vyriešiť doterajšie problémy.

Štyri nemocnice na Spiši získali prostriedky z fondov EÚ na opravu

Popradská, levočská, kežmarská i spišskonovoveská nemocnica boli úspešné v rámci 1. výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu.

UNB vypovedala zmluvu prevádzkovateľovi spoplatnených parkovísk

Upozornili na to tento týždeň občianski aktivisti. Potvrdila to aj hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Pacienti by sa k lekárom mohli objednávať, za vyšetrenie si zaplatia

O zavedení doplnkových ordinačných hodín hovoril minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) začiatkom roka. Návrh predstavil novinárom na tlačovej konferencii, do legislatívneho procesu ho rezort nakoniec nepredložil. Od nápadu sa nakoniec po kritike lekárov upustilo.

Rezort zdravotníctva cez poslancov upravuje svoju liekovú reformu

Týka sa liekov pre pacientov so zriedkavými ochoreniami či uzatvárania zmlúv medzi zdravotnými poisťovňami a výrobcami liekov.

Znižovanie platov lekárov nehrozí, reagoval na odborárov T. Drucker

Minister zdravotníctva už skôr avizoval, že chce do zvyšovania miezd zdravotníkov priniesť viac zásluhovosti. Na celkový balík peňazí na platy sa však siahať nemá.