V bojnickej nemocnici funguje nová očná ambulancia

Ambulancia poskytuje komplexné služby pre pacientov s očnými ochoreniami. Pacienti tu majú zabezpečené nielen bežné očné vyšetrenia, ale hlavne špecializované kvôli závažnejším ochoreniam.

Špecialista na brušnú chirurgiu Stanislav Čársky by mal 75 rokov

Najvýznamnejšie úspechy dosiahol v chirurgii vnútrobrušných abscesov, v chirurgii metastáz do pľúc a pečene, v resekcii pečene a v chirurgii prietrží.

Združenie zorganizovalo konferenciu o kultúre mentálne postihnutých

Konferencia sa stala platformou, ktorá umožnila vymeniť si svoje skúsenosti, navzájom sa motivovať a vytvárať účelové partnerstvá.

Chrípková sezóna sa začala, zatvorila štyri materské školy

Vírus chrípky sa šíri predovšetkým vzduchom pri kašľaní a kýchaní. Nie každé prechladnutie či kašeľ však automaticky znamená, že človek dostal chrípku.

Odborníčka:Deti by do školy nemali odchádzať bez raňajok

Raňajky by mali tvoriť optimálnu súčasť, aby dieťa išlo do školy už s určitým energetickým základom. Každé vynechanie raňajok spôsobuje aj zdravotné problémy.

Mladosť pochabosť?

Odborníci varujú, že alkohol u tínedžerov môže vážne poškodiť ich mozog.

Neštátne nemocnice vítajú dofinancovanie zdravotníctva

Dofinancovanie víta aj Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

,aktualizované 

Nemocnica v Rožňave má nové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie

Nové oddelenie rožňavskej nemocnice poskytuje komplexnú terapeutickú starostlivosť pre pacientov po úrazoch, operáciách, mozgových príhodách a s ochoreniami chrbtice vo všetkých vekových skupinách.

T. Drucker: Sme oprávnenou krajinou na presťahovanie agentúry EMA

Pripomenul, že v priebehu leta sa predstavitelia jeho rezortu stretli aj so zástupcami agentúry, aby spoznali ich obavy z presídlenia.

Psoriáza postihuje aj nechty, odborníci poradia s liečbou

Práve psoriáza nechtov často signalizuje, že sa ochorenie prejaví aj na kĺboch v podobe psoriatickej artritídy.

Neurológovia sa v Košiciach zaoberali liečbou mozgových príhod

Ročne pribudne na Slovensku približne 11.000 pacientov s cievnou mozgovou príhodou.

Týždeň očkovania proti chrípke upriami pozornosť na jeho dôležitosť

Očkovanie proti chrípke podľa prezentovaných údajov znižuje o 28 percent úmrtia diabetikov, o 50 percent riziko infarktu a o 24 percent riziko cievnej mozgovej príhody.

Lekári sa s Dôverou dohodli na podmienkach spolupráce

Hoci lekári ohlásili nezmluvný vzťah od októbra, väčšina z nich sa do dnešného večera starala podľa dohody o pacientov tak ako doteraz, teda ako keby zmluvný vzťah bez zmeny pokračoval.

Na odbere krvi v Pukanci sa zúčastnilo 20 darcov

Darcovstvo krvi organizuje centrum v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR Nitra, na odbere sa zúčastnilo 20 darcov, z toho traja boli prvodarcovia.

Slovákom transplantujú pľúca v Prahe, Drucker podpísal memorandum

Transplantáciu pľúc lekári na Slovensku nevykonávajú. Slovensko malo dlhoročnú spoluprácu s Rakúšanmi, od roku 1998 urobili vo Viedni transplantácie 67 pacientom.

Tablety netreba deťom zakázať, no viesť ich treba i k tvorivým hrám

Kontakt s hi-tech hračkami lekári v ranom detstve nezakazujú, môžu byť podľa nich užitočné. Varujú však, že rodič by to mal mať pod dohľadom, ukázať im treba i tvorivé hry.

Bratislavu a Košice spojí o pár dní Beh zdravia

Ľudia, ktorí trasu Behu zdravia odbehnú či prejdú, urobia nielen niečo pre svoje zdravie, ale budú si tiež vedieť predstaviť, ako sa cítia pacienti s chronickým srdcovým zlyhávaním.

Týždenná dávka slnka v 1 kapsule?

Máte toho veľa, ste zaneprázdnení, alebo patríte medzi zábudlivcov? Napriek tomu nedáte na svoje zdravie dopustiť a záleží vám na tom, aby ste boli po celý rok fit?

Bánovská nemocnica spustila informačnú kampaň o nádche detí

Nádcha sa delí na alergickú a nealergickú, ktorá trápi deti hlavne v škôlkarských a školských zariadeniach a najčastejšie je spôsobená vírusovou infekciou.

Alergikom sa síce mierne uľavilo, ale sezóna sa pre nich ešte nekončí

Na celom území Slovenska odborníci zaznamenali len veľmi nízke denné koncentrácie peľu v ovzduší. Peľ ambrózie sa v uplynulých dňoch objavil už len ojedinele.