Zahraničie

V New Yorku prenajmú byt z Obamových študentských čias

Dvojizbový byt v západnej časti Manhattanu (Upper West Side) je v ponuke za 2400 dolárov na mesiac.

Podozrivý z vraždy policajnej psychologičky nešiel na detektor lži

Podozrivý, ktorý už bol trestaný, vyhlásil, že mladú ženu zaškrtil, pretože odmietla s ním sexuálny styk.

Izraelský premiér obviňuje z útoku v Burgase hnutie Hizballáh

Podľa Netanjahuových slov islamistická militantná skupina uskutočnila samovražedný útok, pri ktorom v bulharskom Burgase zahynulo päť Izraelčanov a bulharský šofér.

Polícia podozrieva Davida Ratha z prijatia ďalších úplatkov

Česká polícia podozrieva D. Ratha zo zmanipulovania objednávok v stredočeských nemocniciach.

Pracovníci britskej hraničnej kontroly budú štrajkovať deň pred OH

Odbory verejných a komerčných služieb uviedli, že ich členovia, vrátane zamestnancov pasovej kontroly, budú štrajkovať 26. júla a potom od 27. júla do 20. augusta odmietnu robiť akékoľvek nadčasy.

Potopenie trajektu pri Zanzibare neprežilo 37 ľudí

Doterajšie zistenia naznačujú, že trajekt sa prevrátil v silnom vetre a vlnobití. Ku katastrofe mohlo prispieť aj preťaženie plavidla nákladom i veľkým množstvom cestujúcich.

V Tunisku odsúdili exprezidenta za smrť protestujúcich

Tuniský súd v stredu odsúdil i šéfov exprezidentovej bezpečnosti na 15 až 20 rokov za mrežami.

Muftí bol po útoku v Kazani zranený, jeho zástupca zastrelený

V Tatarstane, kde až do vlaňajška neregistrovali prejavy násilia islamských extrémistov, sa v uplynulých 12 mesiacoch zosilnil ich vplyv.

Irán poprel obvinenia z účasti na útoku v Bulharsku

Izraelskí predstavitelia obvinili zo zodpovednosti za stredajší útok Irán s tým, že ho zrejme vykonali členovia Teheránom podporovaného libanonského militantného hnutia Hizballáh.

Rusko nevedie rozhovory o azyle pre Asada, tvrdí Putinov poradca

Tlak na Asadovu vládu vyvolal dohady, že by mohol hľadať útočisko v zahraničí - možno v Rusku, ktoré blokuje západné úsilie zosadiť ho.

Problém Sýrie sa odchodom Asada nevyrieši, tvrdí Lajčák

Podľa Lajčáka robí medzinárodné spoločenstvo všetko preto, aby neprichádzalo k ďalšiemu krviprelievaniu. Doteraz prijaté sankcie majú znemožniť súčasnému režimu a armáde ďalšie masakry civilistov.

V Sýrii hlásia zrážky aj neďaleko sídla vlády

Pri bojoch vo štvrti Ichlás, blízko veľkého komplexu, v ktorom sídli Rada ministrov, a areálu Damaskej univerzity, zahynul podľa správ najmenej jeden človek. Z oblasti utekali stovky rodín.

Lesné požiare na Madeire a Kanárskych ostrovoch sú pod kontrolou

Podľa agentúry DPA cestovné kancelárie premiestnili časť turistov do náhradných hotelov. Niekoľko ľudí ošetrili v nemocnici s ľahkými zraneniami, prevažne s bolesťami očí a problémami s dýchaním.

Csatáry z Kanady zisťoval, či je v SR a v Maďarsku z niečoho obvinený

Csatáry bol v roku 1944 veliteľom košického geta, v stredu Budapeštianskej vyšetrovacej prokuratúre pri vypočúvaní poprel trestné činy a o svojej úlohe v roku 1944 povedal, že plnil iba rozkazy.

Útok na izraelských turistov v bulharskom Burgase má sedem obetí

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Anders Fogh Rasmussen dnes ostro odsúdil teroristický úto v bulharskom Burgase.,aktualizované 

Holandská kráľovská rodina je už drahšia ako britská

V roku 2011 holandská kráľovná Beatrix minula na reprezentatívne a štátnické účely 39,4 milióna eur z čoho 18 miliónov predstavovalo pokrytie osobných nákladov členov kráľovskej rodiny.

Belizské médiá:Príkaz na vyhostenie K. Mella údajne vydali v pondelok

Server citoval vyjadrenie belizských imigračných úradov, podľa ktorých Karol M. neuviedol o sebe pravdivé údaje, keď v krajine žiadal o trvalý pobyt.

Magyar Nemzet: Roháča odviezli z budapeštianskeho väzenia na vidiek

Podľa denníka sudca vyhlásil, že bezpečnosť podozrivého nie je možné zaručiť ani vo väznici s najprísnejšími podmienkami.

BBC bojuje proti súdnemu zákazu odvysielať film o nepokojoch v Londýne

Nepokoje, ktoré sa začali 6. augusta vo štvrti Tottenham, prerástli do päť dní trvajúceho boja rozhnevanej mládeže s políciou v londýnskych uliciach.

Grécki hasiči stále bojujú s požiarom pri Patrase, dediny evakuovali

Požiare sú v horúcich letných mesiacoch v Grécku pomerne bežné. Vyše 60 ľudí prišlo v roku 2007 o život pri mohutných lesných požiaroch v južnej časti Grécka.